Petőfi Rádió

Re: Petőfi Rádió

HozzászólásSzerző: altermanus » 2017.09.27. 00:03

mikrofonos írta:
kukac írta:
tomee írta:Szerintem az "MR2-vel" sem volt semmi gond annak idején, csak már akkor is görcsösen ragaszkodtak a Petőfi elnevezéshez a "tradíció miatt", holott ez is egy agyrém, mert még azt sem lehet kijelenteni, hogy a zenei Petőfi olyan múltra tekintene vissza, mint mondjuk egy BBC R1 a maga 40 évével.

A Petőfivel is az a baj, mint az összes többi közszolgálati csatornával, hogy szeretnének olyan népszerűek lenni, mint a kereskedelmi társaik, csak a mai napig azt hiszik, hogy meg lehet ülni egy seggel két lovat. Valamint, hogy attól közszolgálati valami, ha 60x át van kötve nemzeti színű pántlikával...

+1

Teljesen egyetértve a fentiekkel, csak egy apró helyesbítésem lenne: Tudtommal a BBC-t (és megjegyzem a nálunk inkább sztárolt ORF-t is) 1967-ben (vagy 68-ban?) alakították át a korábbi deklamálós, dagályos, hagyományos stílusból a most ismert arculatra, illetve arra, amit 60-as évek végén Nyugat-Európában erről elképzeltek. És hozták létre a pop-csatornáikat. Ez pedig 50(!) éve volt. Na ehhez képest értelmezzük akkor a mi helyzetünket. A kérdés persze az, hogy a 2000-es évek elején ez még cél lehet-e egy közrádiónak? Bár, ha változtatni akartak, akkor nem nagyon volt más választásuk - mint ahogy ezt már ezerszer itt is kitárgyaltuk.

Teljesen egyetértek az előttem szólókhoz...
DVB-T2
Antenna: Iskra DTX-92 F (H) - Irány: 323° - É-ÉNy - Csabrendek-Sopron
Tuner: Amiko A4 Combo
Astrometa USB - Softver: ProgDVB
DVB-S/S2: Hotbird 13°E / Amos 4°W - Telekom Sat TV
altermanus
Kiváló dolgozó

Posztok: 869

HozzászólásSzerző: mikrofonos » 2017.09.26. 14:28

kukac írta:
tomee írta:Szerintem az "MR2-vel" sem volt semmi gond annak idején, csak már akkor is görcsösen ragaszkodtak a Petőfi elnevezéshez a "tradíció miatt", holott ez is egy agyrém, mert még azt sem lehet kijelenteni, hogy a zenei Petőfi olyan múltra tekintene vissza, mint mondjuk egy BBC R1 a maga 40 évével.

A Petőfivel is az a baj, mint az összes többi közszolgálati csatornával, hogy szeretnének olyan népszerűek lenni, mint a kereskedelmi társaik, csak a mai napig azt hiszik, hogy meg lehet ülni egy seggel két lovat. Valamint, hogy attól közszolgálati valami, ha 60x át van kötve nemzeti színű pántlikával...

+1

Teljesen egyetértve a fentiekkel, csak egy apró helyesbítésem lenne: Tudtommal a BBC-t (és megjegyzem a nálunk inkább sztárolt ORF-t is) 1967-ben (vagy 68-ban?) alakították át a korábbi deklamálós, dagályos, hagyományos stílusból a most ismert arculatra, illetve arra, amit 60-as évek végén Nyugat-Európában erről elképzeltek. És hozták létre a pop-csatornáikat. Ez pedig 50(!) éve volt. Na ehhez képest értelmezzük akkor a mi helyzetünket. A kérdés persze az, hogy a 2000-es évek elején ez még cél lehet-e egy közrádiónak? Bár, ha változtatni akartak, akkor nem nagyon volt más választásuk - mint ahogy ezt már ezerszer itt is kitárgyaltuk.
mikrofonos
Haladó

Posztok: 198

HozzászólásSzerző: kukac » 2017.09.26. 09:44

+1
"Így megy ez"...
kukac
Függő

Posztok: 3477

HozzászólásSzerző: tomee » 2017.09.26. 09:12

mikrofonos írta:
kukac írta:
kondalyuk írta:Sokat fejlődött a Petőfi az elmúlt egy, de főleg fél évben, nekem is tetszik.

És ahogy hallom a Minek nevezzelek műsorból sikerült kiírtani végre a külföldi zenéket. Sok ideig tartott...

Már csak az Imidzsel kellene valamit kezdeni, rögtön az elején a névvel...

Ahhoz máshol kell kezdeni a dolgokat. Bár az új névre lenne egy javaslatom: Rádió 2 :oops:,
Nekem ezek a Petőfi Sándortól kölcsönzött, idétlen műsorcímek amúgy se tetszenek. Ettől függetlenül én mindig is hallgattam a Petőfit - régen is, most is.

Szerintem az "MR2-vel" sem volt semmi gond annak idején, csak már akkor is görcsösen ragaszkodtak a Petőfi elnevezéshez a "tradíció miatt", holott ez is egy agyrém, mert még azt sem lehet kijelenteni, hogy a zenei Petőfi olyan múltra tekintene vissza, mint mondjuk egy BBC R1 a maga 40 évével.

tomee
Kiváló dolgozó

Posztok: 801

HozzászólásSzerző: mikrofonos » 2017.09.26. 08:30

kukac írta:
kondalyuk írta:Sokat fejlődött a Petőfi az elmúlt egy, de főleg fél évben, nekem is tetszik.

És ahogy hallom a Minek nevezzelek műsorból sikerült kiírtani végre a külföldi zenéket. Sok ideig tartott...

Ahhoz máshol kell kezdeni a dolgokat. Bár az új névre lenne egy javaslatom: Rádió 2 :oops:,
Nekem ezek a Petőfi Sándortól kölcsönzött, idétlen műsorcímek amúgy se tetszenek. Ettől függetlenül én mindig is hallgattam a Petőfit - régen is, most is.
mikrofonos
Haladó

Posztok: 198

HozzászólásSzerző: kukac » 2017.09.25. 17:25

"Így megy ez"...
kukac
Függő

Posztok: 3477

HozzászólásSzerző: kondalyuk » 2017.09.25. 13:50

Sokat fejlődött a Petőfi az elmúlt egy, de főleg fél évben, nekem is tetszik.

kondalyuk
Kezdő fórumos

Posztok: 67

HozzászólásSzerző: pocsolya » 2017.09.17. 12:25

Nem tudok elkapcsolni, olyan jó lett a zene rajta. :)
Csak így tovább.

Egyedül az esti műsorok idegesítenek, de annyi baj legyen.
pocsolya

HozzászólásSzerző: pocsolya » 2017.09.05. 15:27

kondalyuk írta:Személyi változás is történt, ha jól látom/hallom Kardos-Horváth János már nincs a reggeli műsorban.

Családi okok miatt. :(
pocsolya

HozzászólásSzerző: kondalyuk » 2017.09.05. 14:38

Szerintem is sokkal jobb most a Petőfi, mint egy éve volt például. Azt én is észrevettem, hogy maradt a régi Petőfis zenékből is. Nagyon örülök, hogy nem lett egy színtiszta Class FM-másolat.
Ha már az álmok szóba kerültek, nekem egy BBC Radio 1-féle rádió tetszene, ahol a széles zenei kínálatból napközben a könnyebben fogyaszthatóak szólnának, este és éjjel pedig a kicsit alternatívabb, tematikus zenei műsorok. Persze, ha úgy vesszünk ez félig-meddig megvan, hisz a mixműsor napi tematika szerint megy, míg vasárnap este van a magyar zene.

Finomhangolások viszont ráférnének a Petőfire, pl egy normális, egységes on-air arculat. Ez az összevagdalt vacak nagyon rossz már. Személyi változás is történt, ha jól látom/hallom Kardos-Horváth János már nincs a reggeli műsorban.
kondalyuk
Kezdő fórumos

Posztok: 67

ElőzőKövetkező

Vissza: Országos rádiók