RADIOSITE Fórum

• Petőfi Rádió

#184617  Szerző: shadoe
 2019.08.17. 17:29
Pádár Alexandra: Menj tovább. Egész évben nem született ennél jobb magyar zene. A Petőfi le se bagózza. Tanulhatna jó magyar zene kiválasztásában a Petőfi a Rádió 1-től. Nem is keveset.
 #184606  Szerző: homerhamm
 2019.08.16. 18:00
Azért ritkán hallok jó magyar zenét is: New Level Empire ft. Republic - Valódi. :yes:
 #184595  Szerző: ksimiglai
 2019.08.14. 23:02
Érdekes, mert Titusz szerintem annyira nem hülye hozzá, bizonyított szakember.Egyszerűen csak tudja, hol dolgozik és ott meddig tud nyújtózkodni,úgyhogy inkább nem konfrontálódik,hanem gondolom megkereste az arany középutat, aztán azóta beleszarik és felveszi a fizetését.

Én pl azzal kezdtem volna,hogy a kreatív szignálgyáros gurut, akinek most inkább nem írom le a nevét, kibaszom, neki köszönhető az iskolarádió szintű arculat.A kötelező Ákos szignálok mondjuk megintcsak megérnek egy misét,de értitek, Ákost is lehetne briefelni,hogy csináljon jobbat, ha már "neki kell fizetni",mert ő se tehetségtelen (más jellemhibái vannak inkább...).

Gondolom a Petőfinek azt a szerepet szánták a politikusok,hogy azért ne zavarjon sok vizet,ne köpjön bele a Retro levesébe,de legyen, viszonylag fiatalokhoz-középkorúakhoz szóljon.Aztán nyilván jöttek a magyar zenészek és a kultúrharcos politikusok,akik elintézték, hogy tele kelljen baszni ezekkel a selejt magyar szarokkal,amiket írtam, Titusz meg megtalálta azt a középutat, ami még viszonylag elfogadható.Tehát az óránkénti 4 dal, aztán kuss a nevetek. Ezt valahol még megértem, bár borzalmas.

De legalább a fos arculatot hoznák rendbe! Legyenek akkor Ákosos kickoffok meg hírbedek,de könyörgöm,ne ilyen amatőr sweeperekkel, power intrókkal és music menükkel!!!
 #184594  Szerző: shadoe
 2019.08.14. 22:20
Ha már itt tartunk, hogy elkezdtük kielemezni a Petőfi szarvashibáit, elmondanám bővebben is, én hol látom a bajt. (Előre is bocs a hosszúságért.) És Homerhamm-el is egyetértek, pont ez a harmadik probléma, amiről ő ír. Szóval: a Petőfi szerintem szakmai szempontból egy amatőr módon összerakott, vállalhatatlan arculatú rádió. Nem egy Ö3, pedig az is állami rádió, ráadásul a leghallgatottabb rádió - és azon a piacon az. Radio Romania sem, mert ha az elkezd játszani nem egy jó, és idehaza nem ismert számot, hát az játssza is. Ráadásul hazai szinten is elverné a Petőfit szinte akármelyik helyi rádió, lásd Aktív, vagy a (földi sugárzásában) megszüntetett R451 vagy a Sirius. Miért? A Shine A Light-tal az a baj, hogy amikor a Petőfi jeleskedik abban, hogy felhozzon valóban új, idehaza máshol nem/alig hallható külföldi zenéket, mit csinál? Mondok pár dalcímet: "Swan Song", Dua Lipa, "I'm a mess", Bebe Rexha, "Walk away", James Blunt, "I rise", Madonna, "Calling you", Madcon, Halsey "Without me", "Thank you next", Ariana Grande, "Friends", Dido, "Peer pressure", James Bay/Julia Michaels... nem sorolom tovább, tudjuk, milyen zenékről van szó. Ezeket a számokat a Petőfi mind időben hozta fel, kezdte játszani, maximum pár hétig, aztán nem tudni, mi történt. De hol a jó francban vannak ezek? Most akkor akarunk felhozni slágereket, akarunk változatosak lenni, vagy mit akarunk? Kiválasztják, elkezdik népszerűsíteni 2-3 hétig, aztán leveszik??? Akkor hisznek abban a zenében, vagy nem? Saját maguknak mondanak ellent! Ezek miért nem mennek már, a halottpénzikék, a wellhellócskák, a margaretislandocskák és az acousticplanetecskék, ezek a színvonaltalan, idegesítő, semmitmondó zenék viszont miért vannak agyonjátszva? Vagy miért kell nekem a régiek közül állandóan a Tell It To My Heartot, a Back To Life-ot, a Tubthumpingot, az Unbelievable-t meg a Save Tonightot hallani? Mi kell ennek a zenei szerkesztőnek, hogy végre felébredjen a csipkerózsika álmából? Én, amikor a Petőfit nézem, hallgatom, erre nem találom a választ.
 #184592  Szerző: homerhamm
 2019.08.14. 20:42
shadoe írta:
2019.08.14. 18:32
ksimiglai írta:
2019.08.14. 17:35
Új sláger? Igen! IGEN! - ettől már kikészülök.
Egy újabb magyar sláger a Petőfi Rádióban - ezt pedig úgy adják elő, mintha nem lenne elkapcsolási faktor :hit: Inkább ne hívjnák fel rá a figyelmet, persze a legjobb az lenne,ha nem erőltetnének be 4 magyar dalt/óra, VAGY ha nem fos magyar zenéket játszanának,hanem mondjuk páréves, rendes, bizonyított magyar slágereket.De valami oka biztos van, hogy ilyen Margaret Island és Blahalujziana szintű borzalmakat kell sugározniuk és napi 10 Ákost,neki is a legszarabb dalait.
Ezt a bejegyzést szóról-szóra mintha én írtam volna, így hát ketten már biztosan vagyunk, akik így gondoljuk (sőt...). Felhívtad a figyelmet a Petőfi két legsúlyosabb rendszerhibájára. Na, ezért nem hallgatom én sose hétköznap ezt a kanálist.
Kár a rádióért, mert vannak olyan zenék, amit más pesti adón (még) nem hallani.
De ezt a Bryan Adams - Shine a Light-ot meg kell hallgatni egy nap 571-szer, mert muszály.
 #184590  Szerző: shadoe
 2019.08.14. 18:32
ksimiglai írta:
Egy újabb magyar sláger a Petőfi Rádióban - ezt pedig úgy adják elő, mintha nem lenne elkapcsolási faktor :hit: Inkább ne hívjnák fel rá a figyelmet, persze a legjobb az lenne,ha nem erőltetnének be 4 magyar dalt/óra, VAGY ha nem fos magyar zenéket játszanának,hanem mondjuk páréves, rendes, bizonyított magyar slágereket.De valami oka biztos van, hogy ilyen Margaret Island és Blahalujziana szintű borzalmakat kell sugározniuk és napi 10 Ákost,neki is a legszarabb dalait.
Ezt a bejegyzést szóról-szóra mintha én írtam volna, így hát ketten már biztosan vagyunk, akik így gondoljuk (sőt...). Felhívtad a figyelmet a Petőfi két legsúlyosabb rendszerhibájára. Na, ezért nem hallgatom én sose hétköznap ezt a kanálist.
 #184588  Szerző: ksimiglai
 #184570  Szerző: homerhamm
 2019.08.11. 17:54
shadoe írta:
2019.08.11. 10:49
Enyhe javulás a Petőfinél. Ma délelőtt néhány számomra meglepetés szám (Bang Bang, Missing, For You, Ciao Adios, Adore), ráadásul volt egy blokk, hat külföldi egymás után, magyar nélkül. vagy minden vasárnap délelőtt ilyen? :O
Szerintem változó, viszont a Wellhellot is előszeretettel játszik a rádió. (Főleg a sorosozós esemény után.) :D
 #184567  Szerző: shadoe
 2019.08.11. 10:49
Enyhe javulás a Petőfinél. Ma délelőtt néhány számomra meglepetés szám (Bang Bang, Missing, For You, Ciao Adios, Adore), ráadásul volt egy blokk, hat külföldi egymás után, magyar nélkül. vagy minden vasárnap délelőtt ilyen? :O
 #184502  Szerző: Milu
 2019.08.05. 11:16
homerhamm írta:
2019.08.04. 19:35
shadoe írta:
2019.08.04. 17:58
Petőfi, ma 16.48: Matchbox Twenty "Look How Far We've Come". Azt hiszem, nem csak én lennék vevő az ilyen zenékre, és nem csak erre az egyre.
Kb. 2 hónapja tették be, ilyen zenékkel együtt: Moby - Lift Me Up, Jamelia - Superstar, Underdog Project - Summer Jam, Eminem ft. Rihanna - Love The Way You Lie, Robbie Williams - Supreme, stb...
Sláger FM, te vagy az? :shock:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 392

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.