RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#185022  Szerző: shadoe
 2019.09.15. 19:28
kondalyuk írta:
2019.09.15. 16:04
Ritkán hallgatok Retrót, de tegnap rákényszerültem. Balatonon a hétvégi ház téliesítése közben csak ezt tudtuk hallgatni, mert csak egy régi törött antennájú kis rádiónk volt. Öcsém nagy nehezen behangolta, de mondta nem baj, itt legalább nem ismételnek 3-4 óránként mint a Rádió1-en. Nos...a nap végére Bad Boys Blue - You're a Woman háromszor lement: Tibi bácsinál, a Retro Top 40-ben és az esti kívánságműsor elején. Szinte percre pontosan 3 óránként. Zalatnay Cinihez is volt szerencsénk háromszor. Ha épp nem valami elkapcsolófaktor 60-as miatt téptem a hajam, akkor emiatt.
Egy kérdésem van csak: Miért?
Szerintem ennek az az oka, hogy Mo.-n egyetlen olyan rádió sincs, ami tökéletesen le tudna fedni egy-két évtizedet vagy korszakot. Nincsen normális CHR/Top 40 adónk, amit hat percig lehet úgy hallgatni, hogy ne kelljen sikítófrásszal a rádióhoz rohanni elkapcsolni. Nincsen normális, 90-es, 2000-es éveket lefedő adó se, mert ahogy itt is jeleztem, a magyar rádiók beleragadnak a DJ Bobo-Coco Jumbo-Dr. Alban-Barbie girl-Cotton-eyed Joe fogatba, az igényes zenéket (van igényes techno és elektronikus, trance zene is amúgy...) totálisan mellőzik. Tudom, sznob vagyok, de vállalom, én az igényes és minőségi popzenét bírtam mindig is, a fülem eleve nem magyar adókon csiszolódott. A Retron, ahogy a statisztika is jelzi, nemigen forog 1000 dalnál több. Ez 3 évtizedre levetítve évente 33 zeneszám. Őrült kevés, szerkesztési csőd. Be vannak állva a Boney-M, Abba, Modern Talking-ízlésre, meg a csapból 40 éve folyó atomslágerekre, oszt jónapot. A Klamancsek műsorral annyi a gond, hogy ismétlik, már kívülről tudom a konfokat, szerintem nem is csinál új slágerlistaműsort, a listái meg konzervprogramok évek óta. Én ha retro zenékre vágyok, szerkesztett műsorokat hallgatok, vagy youtube-ozok, ill. átmegyek a külföldiekre. Pl. a 977 Hot AC adója vagy a 80-as 90-es évekbeli rádióin mindig vannak váratlan, kellemes meglepetések. A Retron nincs.
 #185018  Szerző: kondalyuk
 2019.09.15. 16:04
Ritkán hallgatok Retrót, de tegnap rákényszerültem. Balatonon a hétvégi ház téliesítése közben csak ezt tudtuk hallgatni, mert csak egy régi törött antennájú kis rádiónk volt. Öcsém nagy nehezen behangolta, de mondta nem baj, itt legalább nem ismételnek 3-4 óránként mint a Rádió1-en. Nos...a nap végére Bad Boys Blue - You're a Woman háromszor lement: Tibi bácsinál, a Retro Top 40-ben és az esti kívánságműsor elején. Szinte percre pontosan 3 óránként. Zalatnay Cinihez is volt szerencsénk háromszor. Ha épp nem valami elkapcsolófaktor 60-as miatt téptem a hajam, akkor emiatt.
Egy kérdésem van csak: Miért?
 #184964  Szerző: Glenn
 2019.09.10. 18:23
Chucky írta:
2019.09.10. 12:01
Az összes mainstream rádió az angol ízléshez igazodik. Igenis szükség van az egykori német/olasz vonalra, hiszen ezekre buliztunk tinédzserként. 1-2 helyi rádión kívül senki sem tolja ezeket.
Pontosan így van. :yes:
 #184963  Szerző: Chucky
 2019.09.10. 12:01
shadoe írta:
2019.09.08. 20:34
kikerülhetetlen valami 90-es évekbeli techno-szörnyűség (Vengaboys, Mr President, Captain Jack, és társai - véletlen sem az angol, hanem a lumpenebb német ízléshez erősen tapadva)
Az összes mainstream rádió az angol ízléshez igazodik. Igenis szükség van az egykori német/olasz vonalra, hiszen ezekre buliztunk tinédzserként. 1-2 helyi rádión kívül senki sem tolja ezeket.
 #184956  Szerző: Glenn
 2019.09.09. 14:51
Én sem hagyhatom szó nélkül, szerintem nagyon jó lett mára a Poptarisznya. :yes:
Máté Péter minden idők egyik legjobb hazai énekese volt, aki - engedve az idők szavának - megpróbálkozott a diszkóval is. Ha ez nem is jött be neki, hallgatni őt igazi élmény.
A Rapülők szinte bármely száma ebbe a műsorba való, meg amúgy is ha meghallom, tekerem felfelé a hangerőt.
A Splash számait pedig aki lehúzza, hát az, hogy is mondjam, hallgasson tényleg inkább gépzajt. :o A 90-es évek egyik legjobb hazai dance csapata volt.
shadoe írta:kikerülhetetlen valami 90-es évekbeli techno-szörnyűség (Vengaboys, Mr President, Captain Jack, és társai - véletlen sem az angol, hanem a lumpenebb német ízléshez erősen tapadva)

Hát ez meg (ne is haragudj) egy igazi laikus értékelés. Ha akkor jártál volna klubokba, nem írnál ilyet, mert ezek a zenék adták akkor az európai slágerek gerincét. Az angol stílus itthon mindig is másodrangú volt, én sem szerettem annyira, mint a német vonalat. (biztos lumpen voltam...)
shadoe írta:majd beadja a nagy slágereket (csak amiket ő szeret), lásd Men At Work "Down Under", Tony Basil "Mickey", Softcell "Tainted love" vagy Huey Lewis & The News "Power of Love".
Adja csak be, nem csak ő szereti, hanem az ő korosztálya (sőt egy jó tizes-huszassal fiatalabb) is. Amiket itt felsoroltál, pont mind óriási zene, jól jön hozzájuk a kocsimban a hifi. ;)
Az, aki képtelen az évtizedekkel ezelőtti zenéket meghallgatni, sőt fikázza azokat, hogyan is hallgathat Poptarisznyát? Válts frekit, vagy ha nincs más, akkor netrádió.
shadoe írta:Jók is ezek, csak nem heti felosztásban, minden műsorban arculdobni vele szerencsétlen hallgatót. Ez lenne a nagy változatosság? Laci bácsi, ha ennyire nem megy, el kéne szerintem menni nyugdíjba. :(
Nem mennek ezek minden műsorban, de akár mehetnének is, a négy órába belefér. Máshol meg ugyanaz a tuctuc megy top akármi néven hónapokig. :vomit:
"Laci bácsi" egy retró stílusú rádióba való és ott is van. Jó a hangja, jó a stílusa és ő egy "ikon" azoknak, akik még 30-40 éve hallgatták őt minden vasárnap délután. :yes:
Ne menj még nyugdíjba, LACI BÁCSI! 8-)
És a végére egy kérdés: Te kit hallanál szívesen B. Tóth helyett a vasárnap délutáni műsorsávban?
 #184953  Szerző: shadoe
 2019.09.08. 20:34
Továbbra is nehéz szó nélkül hagynom a Poptarisznya lejtmenetét. A mai adásban a Zúg a Volga, egy Máté Péter-remix (szegény...) és Splash borzolta az idegeimet, mindezt tíz percen belül, ami azért valljuk be, elég, sőt nagyon sok. Emellett a playlist állandó része akármi Geszti Pétertől, Eszményi Viktória "Vidéki lány"-a, kikerülhetetlen valami 90-es évekbeli techno-szörnyűség (Vengaboys, Mr President, Captain Jack, és társai - véletlen sem az angol, hanem a lumpenebb német ízléshez erősen tapadva), majd beadja a nagy slágereket (csak amiket ő szeret), lásd Men At Work "Down Under", Tony Basil "Mickey", Softcell "Tainted love" vagy Huey Lewis & The News "Power of Love". Jók is ezek, csak nem heti felosztásban, minden műsorban arculdobni vele szerencsétlen hallgatót. Ez lenne a nagy változatosság? Laci bácsi, ha ennyire nem megy, el kéne szerintem menni nyugdíjba. :(
 #184927  Szerző: tams90
 2019.09.06. 15:18
Elindult a Dj Bobo hétvége. Azért röhejes hogy ritkán szólnak 90-es évekből dalok. Kivétel a Retró Party és a Poptarisznya. Jönnek majd az idősebbek kommentjei a Facebook oldalukra hogy pl "mi ez a tuc-tuc" stb
Most már így tényleg kéne ebbe a rádióba a 90-es évek. Aztán a nagyiék majd megszokják,vagy húznak a Dankóra! :D
 #184710  Szerző: knoskamatee
 2019.08.23. 01:30
mlaszlo írta:
2019.08.22. 08:23
A 103.3 elég erőteljesen szakadozik, pattog. Az online adás rendben van, így gondolom ez nem stúdió oldali hiba.
megtudom erősíteni, már hónapok óta ilyen, teljesen élvezhetetlen autóban.
(konyhai rádión nehezen veszem észre)
 #184701  Szerző: homerhamm
 2019.08.22. 18:49
mlaszlo írta:
A 103.3 elég erőteljesen szakadozik, pattog. Az online adás rendben van, így gondolom ez nem stúdió oldali hiba.
Ráadásul a pattogás után a hangja is mélyebb, fejhallgatóval elég zavaró.
 #184684  Szerző: mlaszlo
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 113

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.