RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#188816  Szerző: potyi
 Tegnap, 22:30
Ez így igaz, átmeneti állapot lehet, de ez egy (sőt, az egyetlen) országos kereskedelmi rádiónál szerintem elfogadhatatlan és szakmailag nagyon rossz.
 #188815  Szerző: Béci09
 Tegnap, 21:34
potyi írta:
Tegnap, 21:07
Lehet, hogy nem vagy egyedül, de kisebbségben vagy vele. A kiszámíthatóság a kereskedelmi rádiózás egyik alaptézise, ez a Retrora most egyáltalán nem jellemző.
Szerintem ez egy átmeneti időszak, amikor még ők sem tudják pontosan, hogy mi lesz, keresei az útját a rádió... kb. mint a Petőfi 2015 végén-2016 elején. Remélhetőleg pár hét múlva kirajzolódik, hogy mi lesz ebből pontosan.
Garfield írta:
Tegnap, 19:59
potyi írta:
Tegnap, 17:09
A Best FM pedig lehetne egy fiatalos, klubzenei adó 15-29-nek (CHR/Dance CHR), hálózatosan.
Lehetne, de inkább csak a pesti, a vidékiek legyenek csak olyanok, mint a debreceni. Egy helyi rádió pont attól jó, hogy minden korosztályhoz szól.
Teljesen egyetértek, itt Nyíregyen tavaly óta nincs AC rádió, csak két CHR (R1 és Sunshine) meg a "legjobb zenés" Best. Ez így nem állapot.
 #188813  Szerző: potyi
 Tegnap, 21:07
Lehet, hogy nem vagy egyedül, de kisebbségben vagy vele. A kiszámíthatóság a kereskedelmi rádiózás egyik alaptézise, ez a Retrora most egyáltalán nem jellemző.
 #188811  Szerző: shadoe
 Tegnap, 20:49
Nagyon máshogy látom mindezt. Egyáltalán nem volt hiba leadni a hallgatók Top 10-es listáit, ebből is látszik, mennyivel jobb zenei szerkesztők maguk a hallgatók. Nem utolsósorban nem hátrány, ha a hallgatónak van is beleszólása, mi menjen a rádióban. A Retro facebookos oldala hónapok óta nyüzsög olyan kommentektől, melyből kiderül, a hallgatók jó része unja az elcsépelt számok állandó agyonismétlését. Az elcsépelt is baj, és a napi szintű ismétlés is. Nem árt, ha egy rádió változatos, nem diszkriminál zenéket, amik ugyanolyan szerves és ugyanolyan népszerű részei voltak 3-4 évtizednek. Engem pont ezzel lehet rávenni arra, hogy rákapcsoljak egy rádióra, és ezzel nyilván nem vagyok egyedül. Ami a többi említett rádiót illeti, röviden: a R1-hez nem nyúlnék, pláne nem csinálnék belőle Hot AC rádiót. Évek óta az a R1 legnagyobb erénye, hogy van arculata. Ha meghallok egy trendi, dance-s új zenét, egyből arra asszociálok, hogy nini, ez egy tipikus R1-es zene. Hot AC válogatásnak épp elég a Petőfi, ők rá vannak kattanva az ilyen zenékre, és ezeket az újdonságokat is kapják fel a leghamarabb függetlenül a slágerlistás szereplésüktől. Nem kell ebből nekem még egy, köszönöm.
 #188810  Szerző: Garfield
 Tegnap, 19:59
potyi írta:
A Best FM pedig lehetne egy fiatalos, klubzenei adó 15-29-nek (CHR/Dance CHR), hálózatosan.
Lehetne, de inkább csak a pesti, a vidékiek legyenek csak olyanok, mint a debreceni. Egy helyi rádió pont attól jó, hogy minden korosztályhoz szól.
 #188809  Szerző: potyi
Tomi76 írta:
Tegnap, 13:07
Garfield írta:
2020.10.19. 21:54
Most, hogy ezt végre meglépték, a Best FM gyakorlatilag feleslegessé vált, úgyhogy azzal is kéne kezdeni valamit. A legjobb lenne, ha az összes olyan lenne, mint a debreceni (zenében és arculatban is), vagy legalább rakják be a 10-es éveket is.
Pont ez jutott eszembe nekem is. Valóban két olyan rádió ami a 90-es éveket is erősen preferálja, felesleges. Azt pedig teljesen adom,hogy a Best FM mindenhol vegye fel a debreceni arculatot. Sokkal több hallgatójuk, és a működésüknek értelme is lenne.
Ha a Sláger FM-re gondolsz, akkor ők már erősen a 2000-es, 2010-es éveket, illetve az idei slágereket nyomják, ráadásul kifejezetten jó a zenei szerkesztés pár hete, talán ott most a legkevesebb az elkapcsolási faktor. A 90-es és 80-as évek dalai már csak alkalmanként szólnak.

Az még szerintem nem dőlt el, hogy a Retro nyit-e a 90-es évek felé, a Top10-es listákból inkább úgy tűnik, hogy a rockzene felé nyitnának... káosz az egész és szerintem hallgathatatlan. Hiba volt a hallgatók listáit leadni, maximum szemezgettem volna belőlük, vagy eleve csak 1-1 db kedvenc dalt kértem volna be.

A Retrot a 80-as, 90-es évekre (AC/Oldie-based AC), a Rádió1-et pedig 2000-től felfelé pozicionálnám (Hot AC), tehát az előbbi fiatalítást, utóbbi "öregítést" kapna. A Best FM pedig lehetne egy fiatalos, klubzenei adó 15-29-nek (CHR/Dance CHR), hálózatosan.
 #188807  Szerző: Tomi76
 Tegnap, 13:07
Garfield írta:
Most, hogy ezt végre meglépték, a Best FM gyakorlatilag feleslegessé vált, úgyhogy azzal is kéne kezdeni valamit. A legjobb lenne, ha az összes olyan lenne, mint a debreceni (zenében és arculatban is), vagy legalább rakják be a 10-es éveket is.
Pont ez jutott eszembe nekem is. Valóban két olyan rádió ami a 90-es éveket is erősen preferálja, felesleges. Azt pedig teljesen adom,hogy a Best FM mindenhol vegye fel a debreceni arculatot. Sokkal több hallgatójuk, és a működésüknek értelme is lenne.
 #188803  Szerző: tomee
 2020.10.20. 16:17
Igazából az nem világos, hogy ezt hova akarják a végén kifuttatni, mert ezeken a top 10-es listákon egymás mellett szerepel simán egy LGT-től kezdve Jamiroquai-on, Pink Floyd-on át, Gigi D' Agostino-ig bezárólag minden. Lehet, hogy ebből majd kikristályosodik a végén valami, ehhez viszont az egész eddigi brand-et off air arculatilag mindenestül kukázhatják is, mert ehhez az eddig nyomatott "de finom volt a Bambi annak idején" nosztalgiázás már nem fog passzolni.
 #188802  Szerző: Garfield
shadoe írta:
2020.10.19. 21:11
Ahogy elnézem a Retro játszási listáit, egyre nagyobb elégedettséggel látom, hogy exponenciálisan növekszik a zenei változatosság, így a műsorvezető cseréktől most eltekintve, nagyon jókat kell ezúttal írnom erről a rádióról. Egyrészt igazolva látom, amit többen is írnak hetek óta - jobb lett a Retro zeneileg, másrészt egyértelmű, hogy keményen belenyúltak a 90-es évekbe (de már van 2004-es zene is rotációban, a Boulevard Of Broken Dreams). Pár hónapja rosszhiszemű voltam ez ügyben, és szerencsére nem lett igazam, amikor a 90-es évek behozatalával tartottam tőle, hogy a 90-es évek legalját (lásd német techno) fogják ránk zúdítani. Nem így történt, sőt a Petőfi igénytelen "visszatekintéseihez" képest (ők idiótán fantáziátlanok, és a régebbi zenéket illetően hírből se ismerik a változatosságot, helyette ragaszkodnak ugyanahhoz a kilenc véresre játszott ócskavashoz, és mindezt napi szinten) a Retro gyöngyszemeket is képes előszedni. Azért a Cowboys And Angels (George Michael), Little Bird (Annie Lennox), a This Is The Right TIme (Lisa Stansfield), Boys Don't Cry (The Cure) vagy az I'm Alive (Celine Dion) nem igazán tekinthető elcsépeltnek. Kiváló zenék, a jóisten se tudja, mikor forogtak ezek utoljára magyar rádióban. Azt nem tudom, hogy ez a hallgatói Top Ten-ek hatása vagy sem, de igazából nem is érdekel. Öröm ilyet hallani és megtapasztalni. Kukulj meg, Petőfi rádió, előbb-utóbb átevezek ide. :D
 #188801  Szerző: potyi
 2020.10.19. 21:46
A Green Day dal nincs rotációban, egyszer ment le, mert hallgatói Top10-es listák vannak, csaknem szűrés nélkül. Majd kiforr ebből valami a Top1000 után biztosan, viszont számomra most egy óriási káosz a rádió. Nagyon messzire elkapcsoltam, és amíg ez nem megy le, vissza se térek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 137

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.