RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #200077  Szerző: altermanus
 
Promenád írta: 2023.07.26. 00:12
Laci95 írta: 2023.06.17. 10:33 Ez a Retró Rádió emlékeztet a Régi Sláger Rádió mivel én azt hallgattam gyerekoromban 1995 ben születtem de a 2004 óta hallgattam egészen a megszűnésig most mától csak a Retrót fogom hallgatni főleg a bocskor miatt :yes:
Ennek a rádiónak semmi köze hozzá, legfeljebb nyomokban. Az addig rendben, ha szélesítjük az évek számát és a 90 -es évek és a 2000-es évek elejét is retro zenének tekintjük. De, ennyire a választékot ne vegyük, mert egy hatalmas káosz lesz belőle. Ez esetleg még egy helyi rádióba elmegy, de egy országosba már nem. Valahogy nem érzik az arányokat és persze az a kötelező magyar kvóta....egy idióta volt aki kitalálta annak idején. Biztosan nagyon magyarnak képzelte magát.
Szerintem a kvótával alapvetően nincs gond, inkább azzal, hogy magyarországos rádióba magyar zenét. ha nem tetszik hallgass internet rádiót
(most az aki azt hiszi, hogy van magyartudatosságom, az sajnos nincs, csak egy bajom van! Nem tudok angolul, se spanyolul, se németül, se koreaiul, se bármilyen nyelven, a magyaron kívül, és szeretném érteni a dalok szövegét.)
 #200049  Szerző: Promenád
 
Laci95 írta: 2023.06.17. 10:33 Ez a Retró Rádió emlékeztet a Régi Sláger Rádió mivel én azt hallgattam gyerekoromban 1995 ben születtem de a 2004 óta hallgattam egészen a megszűnésig most mától csak a Retrót fogom hallgatni főleg a bocskor miatt :yes:
Ennek a rádiónak semmi köze hozzá, legfeljebb nyomokban. Az addig rendben, ha szélesítjük az évek számát és a 90 -es évek és a 2000-es évek elejét is retro zenének tekintjük. De, ennyire a választékot ne vegyük, mert egy hatalmas káosz lesz belőle. Ez esetleg még egy helyi rádióba elmegy, de egy országosba már nem. Valahogy nem érzik az arányokat és persze az a kötelező magyar kvóta....egy idióta volt aki kitalálta annak idején. Biztosan nagyon magyarnak képzelte magát.
 #199765  Szerző: altermanus
 
Laci95 írta: 2023.06.17. 10:33 Ez a Retró Rádió emlékeztet a Régi Sláger Rádió mivel én azt hallgattam gyerekoromban 1995 ben születtem de a 2004 óta hallgattam egészen a megszűnésig most mától csak a Retrót fogom hallgatni főleg a bocskor miatt :yes:
szerintem ennek a retronak semmi köze a slágerhez. A Sláger Rockosabb, és energikusabb volt. Imádtam a Sláger Rádióra utazni, vagy az akkori Petőfire, de a retrora nem tudtam még utazni, úgy mint akkor. Bocsi, meg ellaposodott, és szerintem nem jó páros Lovász Lászlóval.
 #199750  Szerző: p0tyi
 
Második hete nincs a Balatonon a szezon közepén Retro Rádió, mert valami géniusz az AH-ban úgy döntött, hogy nem tavasszal, vagy ősszel, hanem a nyár kellős közepén kell karbantartani a kabhegyi adótornyot. 👏

Senkinek nem jutott eszébe az sem, hogy mondjuk egy 1 kilowattos tartalékadót felbaszarintson a hegyre erre a pár napra.

Július 14-ig tart a karbantartás a kiírás szerint, naponta 10-18 közt off. Ezt az amatőrséget akár a Media1 is felkaphatná...

A Kossuth, Petőfi, Bartók, Dankó is érintettek, de mindegyiknek van alternatívája a tónál, csak a Retronak nincs. A pécsi nem jó, max. ahol eleve az az erősebb, pl. az északi part egy részén.
 #199595  Szerző: 007
 
Laci95 írta:Ez a Retró Rádió emlékeztet a Régi Sláger Rádió mivel én azt hallgattam gyerekoromban 1995 ben születtem de a 2004 óta hallgattam egészen a megszűnésig most mától csak a Retrót fogom hallgatni főleg a bocskor miatt :yes:
Köszönjük az építő jellegű hozzászólást. :ayfkm:
 #199582  Szerző: Laci95
 
Ez a Retró Rádió emlékeztet a Régi Sláger Rádió mivel én azt hallgattam gyerekoromban 1995 ben születtem de a 2004 óta hallgattam egészen a megszűnésig most mától csak a Retrót fogom hallgatni főleg a bocskor miatt :yes:
 #199570  Szerző: 007
 
Néhány napja adókarbantartás miatt lekapcsolják délelőtt 10 és este 18 között a közrádiókat és a Retro rádiót is Szegeden. Marad olyankor 3 működő rádió. Ezek a Rádió 88, Rádió 1 és a hirfm. Kíváncsi vagyok rá, kiknek hiányzik a retro napközben és esetleg aki a 88-ra vált a zajról, vajon marad-e? Ugyanis abban valamivel több koncepciót látok, mint itt. Zséda, Generál, Emberek, Dua Lipa egymás után... Hát nem tudom, de nekem ez így rohadtul nem jön be. :S :ayfkm:
 #198656  Szerző: robert11
 
Oké Glenn, értem ezt úgy hogy nem mentem bele részletekbe de mindegy.
 #198633  Szerző: Glenn
 
robert11 írta: 2023.03.23. 15:08Az elhangzottakhoz inkább nem szólnék hozzá nagyon elharapódzott ez az egész tényleg átment a topic a politika irányába ebben viszont nem kívánok állást foglalni. A rendszerről nekem is meg van a véleményem és a miniszterelnökünkről is
Hát mégis hozzászóltál és állást foglaltál. Hmmm...
 #198632  Szerző: robert11
 
Sziasztok!
Megtudná esetleg valaki mondani hogy hol tudom visszahallgatni a vasárnapi Popptarisznya adását ha esetleg netán lemaradnék róla? Régen B Tóth facebook oldalán mindig megosztotta valaki meg a rádió facebook oldalán is fent volt de már rég óta nem látom. Mixcloudra is felpakoltak egy egy adást korábban.
Az elhangzottakhoz inkább nem szólnék hozzá nagyon elharapódzott ez az egész tényleg átment a topic a politika irányába ebben viszont nem kívánok állást foglalni. A rendszerről nekem is meg van a véleményem és a miniszterelnökünkről is de jobb az ilyenbe nem bele menni nagy feszültséget lehet ezzel generálni és ahogy látom, ezt már meg is tették páran. Retró szól igen sok helyen na most erre mondhatnánk hogy szólhatna még a Danubiusz ezeken a frekvenciákon hisz milyen jó volt meg ilyenek ott szúrták el valóban hogy azt megszűntették meg a juvit is pedig hogy ha belegondolunk akkor ezeken a Bestfm és társain is ugyan azok a zenék mennek Retro, Sláger Best, annyi hogy a Besten nincs 80as évek bár korábban volt hogy elvétve leadtak egy kettőt nem is tudom az egyik műsorvezető mondta hogy 82ből érkezik egy dal de már pontosan nem tudom hogy volt lehet nem is 82 hanem 81ből mindegy lényeg hogy elhangzott a 80as évekből is egyszer egy zene de leg inkább a 90es és 2000es évek zenéi ott a menők amiket én szeretek is.
A Retro is sokat változott szerintem elég jó irányba ez által a Tarisznya adása is sokkal jobb lett. Talán írtam erről is még régebben hogy ugyan így volt a régi Slágernél is annó ami szintén megszűnt hogy rá jöttke arra hogy csak a 60as 70es évekből nem élnek meg és ez 98ban elment még hogy emlékezzünk a 60as 70es évek zenéire de ma már elég sok évtizedre visszakell emlékezni ott a 80as 90es 2000es ami hozzám is sokkal közelebb áll hisz ezekben az időkben voltam gyerek nőttem fel a zenékre szóval értitek de azt is megértem, akinek a 60as 70es évek jönnek be de én nem gondolnám hogy feltétlen annak kell nagyobb teret adni.
Ja és nem tudom hogy lehetne kiharcolni hogy picit legyen már hosszabb a Popptarisznya adása főleg hogy ilyen jó zenék slágerek mennek ebben a 2 órában és hozzák vissza azokat a blokkokat is amik ebbe a 2 órába nem férnek bele. Legyen Hegedűs, legyen magnósblokk, de ha ezek nem is de legyen slágerlista mondjuk lehetne szavazni zenékre külömböző évek zenéire.
Na mindegy picit hosszú lére eresztettem lényeg hogy ebben kérnék leg inkább segítséget hol tudnám visszahallgatni a tarisznya adásait ha esetleg úgy alakulna hogy vasárnap nem tudom meghallgatni valami oknál fogva köszönöm!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 210