RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #196024  Szerző: Beci45
 
kondalyuk írta: 2022.02.13. 21:24 Mindeközben teljesen átírták a honlapon a műsorok menüpont alatt az időpontokat, holnaptól változás várható?
Valóban.
Retro hétvége vasárnap 14:00-18:00 Jurásek Balázs. Ennyi volt a Poptarisznya?
 #196023  Szerző: Beci45
 
shadoe írta: 2022.02.13. 18:43
Beci45 írta: 2022.02.13. 17:56 B. Tóth: “Most következzen Bruno Mars és az Uptown Funk, akkoriban nagyon nagy nezen volt.”

2014 olyan régen lett volna? Retrónak számít? Fel nem fogom, hogy az ilyet hogyan tűrhet el egy zenei szerkesztő… Szerintem egyébként ez több, mint felháborító. B. Tóth menjen át az R1-re, ha ennyire unja a régebbi zenéket.
Annyira "unja" a régi zenéket, hogy 50-es évekbelieket is rendszeresen játszik. Bizonyára lemaradtál arról az apróságról, hogy B. Tóth kezdettől fogva kapott egy-egy plusz évtizedet a többiekhez képest (50-es évek és a retro repertoárjához képest plusz egy évtized a mostaniak felé).
Egyébként akkor is ennyire puskaporos a billentyűzeted, amikor Mcfly haverjaid 22 éves zenét nyomnak a csak igazi mai slágerek Rádió 1-én, vagy csak B. Tóthnak szeretsz faltörő kos módjára nekimenni?
Szerintem akkor sem fér bele egy 2014-es dal. 2005-ig még oké lenne. De így…

Nem mennék bele ebbe a kicsit sem unalmas Mclfy témába. Röviden annyit, hogy nem. Nem értek egyet Mcfly 22 éves “igazi mai slágereivel” sem.
 #196022  Szerző: kondalyuk
 
Mindeközben teljesen átírták a honlapon a műsorok menüpont alatt az időpontokat, holnaptól változás várható?
 #196021  Szerző: shadoe
 
Beci45 írta: 2022.02.13. 17:56 B. Tóth: “Most következzen Bruno Mars és az Uptown Funk, akkoriban nagyon nagy nezen volt.”

2014 olyan régen lett volna? Retrónak számít? Fel nem fogom, hogy az ilyet hogyan tűrhet el egy zenei szerkesztő… Szerintem egyébként ez több, mint felháborító. B. Tóth menjen át az R1-re, ha ennyire unja a régebbi zenéket.
Annyira "unja" a régi zenéket, hogy 50-es évekbelieket is rendszeresen játszik. Bizonyára lemaradtál arról az apróságról, hogy B. Tóth kezdettől fogva kapott egy-egy plusz évtizedet a többiekhez képest (50-es évek és a retro repertoárjához képest plusz egy évtized a mostaniak felé).
Egyébként akkor is ennyire puskaporos a billentyűzeted, amikor Mcfly haverjaid 22 éves zenét nyomnak a csak igazi mai slágerek Rádió 1-én, vagy csak B. Tóthnak szeretsz faltörő kos módjára nekimenni?
 #196020  Szerző: Beci45
 
B. Tóth: “Most következzen Bruno Mars és az Uptown Funk, akkoriban nagyon nagy nezen volt.”

2014 olyan régen lett volna? Retrónak számít? Fel nem fogom, hogy az ilyet hogyan tűrhet el egy zenei szerkesztő… Szerintem egyébként ez több, mint felháborító. B. Tóth menjen át az R1-re, ha ennyire unja a régebbi zenéket.
 #195498  Szerző: knoskamatee
 
Redfox81 írta:
kondalyuk írta: 2021.12.29. 01:12 Akkor vagy hagyják az egészbe a retró-vonalat, váltsanak brandet és mehet a Class FM után másodszor is újjáélesztett Danubius (akár ezen a néven, hisz az online rádiótól nem lenne nehéz megszerezni a nevet).
A Danubius brand szerintem nagyon jó helyen van ott, ahol jelenleg van. ;) Itt van nekik a Best FM, ami azóta bukdácsol és nem találja a helyét, amióta létrejött (nem a debrecenire gondolok). Tessék normálisan felépíteni. A jelenlegi médiatanáccsal bármikor megoldható lenne, hogy a Retro és a Best helyet cseréljen. Az országos Best FM-ből lehetne csinálni egy Danubius/Class FM pótlékot, akár még Balázsékat is át lehetne hozni reggelre, A Rádió 1 így maradhatna csak a 89.5-ön, a vidéki hálózatot meg hozzá lehetne csapni a Retróhoz, ami mondjuk 2000-ig bezárólag játszana zenéket.
önmagában feleslegesen nagy a 89.5. kell köré a hálózat. inkább menjen a 99.5-re a Rádió 1.
jó helyen van ott ahol. szép számokat hoz.
 #195497  Szerző: Redfox81
 
kondalyuk írta: 2021.12.29. 01:12 Akkor vagy hagyják az egészbe a retró-vonalat, váltsanak brandet és mehet a Class FM után másodszor is újjáélesztett Danubius (akár ezen a néven, hisz az online rádiótól nem lenne nehéz megszerezni a nevet).
A Danubius brand szerintem nagyon jó helyen van ott, ahol jelenleg van. ;) Itt van nekik a Best FM, ami azóta bukdácsol és nem találja a helyét, amióta létrejött (nem a debrecenire gondolok). Tessék normálisan felépíteni. A jelenlegi médiatanáccsal bármikor megoldható lenne, hogy a Retro és a Best helyet cseréljen. Az országos Best FM-ből lehetne csinálni egy Danubius/Class FM pótlékot, akár még Balázsékat is át lehetne hozni reggelre, A Rádió 1 így maradhatna csak a 89.5-ön, a vidéki hálózatot meg hozzá lehetne csapni a Retróhoz, ami mondjuk 2000-ig bezárólag játszana zenéket.
 #195495  Szerző: kondalyuk
 
knoskamatee írta: 2021.12.29. 11:30
p0tyi írta:A kereskedelmileg működő, magyar ízlésre szabott, lehető legkommerszebb dolgok mennek a két legnagyobb kereskedelmi rádión. Mi ezen a meglepő, és mi ezzel a baj? A vágyvezérelt, népnevelő, ízlésformáló rádiózás nem hoz reklámpénzt.

2021-ben hazai piacon országos kereskedelmi rádióknál már fel sem merülhet rétegigények kielégítése, hiszen a tét a fennmaradás.
+1, viszont a Retro, név még mindig nem okés egy AC stílusra hajazó csomagon.
[... ]
Pontosan erre gondoltam, csak lehet rosszul fogalmaztam meg.
Egyetértek, hogy ne rétegigényt szolgáljon ki. Azzal is, ha HOT AC-t akarnak csinálni belőle, a brandtől meg kell válni.
Csak közben azt nem értem, hogy a 3 rádió, ami elvileg egy portfólióban van (bár most 2 ember igazgatja) miért nem igazodik kicsit egymáshoz, hogy azért elkülönüljenek zeneileg? Nem hiteles ha egy dal az egyik adón igazi mai sláger, a másikon már retró sláger.
 #195487  Szerző: knoskamatee
 
csirbesz írta: 2021.12.28. 18:23 Azt teljesen megértem, hogy országos kereskedelmi csomagra nem kell rétegrádió, de akkor tessék az egészét átalakítani, ne csak a zenéket. Vagy B. Tóth László jövő héten Katy Perryt fog konferálni?
nem egészen, de volt már erre példa és nem egy.
knoskamatee írta: 2021.07.18. 14:55 épp az imént szólt: Sofia Reyes, Rita Ora - R.I.P.
és ez egy 2019-es nóta.
 #195486  Szerző: knoskamatee
 
p0tyi írta:A kereskedelmileg működő, magyar ízlésre szabott, lehető legkommerszebb dolgok mennek a két legnagyobb kereskedelmi rádión. Mi ezen a meglepő, és mi ezzel a baj? A vágyvezérelt, népnevelő, ízlésformáló rádiózás nem hoz reklámpénzt.

2021-ben hazai piacon országos kereskedelmi rádióknál már fel sem merülhet rétegigények kielégítése, hiszen a tét a fennmaradás.
+1, viszont a Retro, név még mindig nem okés egy AC stílusra hajazó csomagon.
már az egészet elkúrták ott, hogy 2018-ban Retro néven indult egy OLDIES stílusú adó a LEGNAGYOBB kereskedelmi hálózaton. utána volt egy vegyessaláta, amit mindennek és semminek is lehetett nevezni, de megint nem lehetett rámondani igazán, hogy Retro.
most kezd igazán hű lenni a nevéhez, de már többszörösen szét lett barmolva az egész brand Tibi bácsival, aki a 60-as évek slágereit hozza, B. Tóthal, aki nyáron egy 2018-as Rita Ora számot konferált, vagy Várkonyi és Abaházi talk műsorai, ahol egyre inkább jelennek meg dalpremierek. és ezek a sebek miatt nem mondanám azt, hogy a legkommerszebb, ami szerencsére a Rádió 1-re közel teljesmértékben igaz. itt ezt nem tudom elmondani. talán a nappali sávra mondanám azt, hogy oké, mert a rotációt Bazsa szépen csiszolgatta, hogy fogyasztható legyen ez a katyvasz.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 210