RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #195483  Szerző: p0tyi
 
A kereskedelmileg működő, magyar ízlésre szabott, lehető legkommerszebb dolgok mennek a két legnagyobb kereskedelmi rádión. Mi ezen a meglepő, és mi ezzel a baj? A vágyvezérelt, népnevelő, ízlésformáló rádiózás nem hoz reklámpénzt.

2021-ben hazai piacon országos kereskedelmi rádióknál már fel sem merülhet rétegigények kielégítése, hiszen a tét a fennmaradás.
 #195482  Szerző: kondalyuk
 
shadoe írta: 2021.12.28. 21:48
csirbesz írta: 2021.12.28. 18:23 Chumbawamba Tubthumping te jó isten.. :hit: nem szólt már eleget a classon meg a pempőfin?
Nem, még nem szólt eleget. Fikusz sikeresen importálta ide is a shit-jeit, lásd Ace Of Base "The sign", No Doubt "Don't Speak", Janet Jackson "Together Again", Cardigans "Lovefool", stb. Ez ment a Petőfin is évekig, most meg valahányszor véletlen idetekerek [...], egyből ezek szólnak. [...]
Egyet kell értenem az előttem szólókkal. Laikusként kérdezem: merre tart a Retro és a Best? Kinek szól?
Pár éve kifejezett cél volt a Best FM-et a Retro és a Rádió1 közé belőni zeneileg. Ez csak ideig-óráig sikerült, mert azóta nyitott a Retro a 90-es felé, de most már a 2000-es évek is vannak. Ahol eddig táncdalfesztiválos dalok szóltak. Nem kritizálni szeretném a jelenlegi vezetést, hanem a logikát keresem. A Retro zeneileg már nemcsak a Best-tel, de lassan a Rádió1-el is összemosódik. Miközben egy összeollózott, iskolarádióba is ciki on-air arculata van.

Ezt neveznénk innovációnak? Hogy ellopjuk a régi Sláger Rádiós szlogent, a csatornahangot újraszerződtetjük és jó napot? A playlist egy 20 évvel ezelőtti Danubius Rádió, annyi kivétellel , hogy még hallható a Poptarisznya. A 2017-ben Petőfin landolt, shadoe által felsorolt, kiírthatatlan rádiós zenék most itt landoltak. Akkor vagy hagyják az egészbe a retró-vonalat, váltsanak brandet és mehet a Class FM után másodszor is újjáélesztett Danubius (akár ezen a néven, hisz az online rádiótól nem lenne nehéz megszerezni a nevet). Ez esetben lehetne a Best-et elvinni kicsit oldies irányba és akkor lenne 3 rádió, 3 különböző célközönséggel.

Azt teljesen megértem, hogy országos kereskedelmi csomagra nem kell rétegrádió, de akkor tessék az egészét átalakítani, ne csak a zenéket. Vagy B. Tóth László jövő héten Katy Perryt fog konferálni?
 #195480  Szerző: shadoe
 
csirbesz írta: 2021.12.28. 18:23 Chumbawamba Tubthumping te jó isten.. :hit: nem szólt már eleget a classon meg a pempőfin?
Nem, még nem szólt eleget. Fikusz sikeresen importálta ide is a shit-jeit, lásd Ace Of Base "The sign", No Doubt "Don't Speak", Janet Jackson "Together Again", Cardigans "Lovefool", stb. Ez ment a Petőfin is évekig, most meg valahányszor véletlen idetekerek (szánt szándékkal nyilván nem), egyből ezek szólnak. Mit mondjak, szépen elszúrta ezt a díszes csapat a Retrot, a másik bagázs meg a R1-et. A zenei szerk. meg tudtommal közös, na ő lehet az ászok ásza a sakktáblán. Biztos vért izzadva dolgozik, hogy a béka ülepe alá süllyessze a két országost. Amíg ezek itt rontják a levegőt, addig Mo.-n nem lesz normális (országos) rádiózás.
 #195479  Szerző: Attis
 
Derrick írta:
csirbesz írta: 2021.12.28. 18:23 Chumbawamba Tubthumping te jó isten.. :hit: nem szólt már eleget a classon meg a pempőfin?
autizmus száll a levegőben ..... sálálá
Csodállak a magabiztosságodért. A magyar helyesírás alapjaival sem vagy tisztában, de autistának minősítesz mást. :gülü:
 #195477  Szerző: Derrick
 
csirbesz írta: 2021.12.28. 18:23 Chumbawamba Tubthumping te jó isten.. :hit: nem szólt már eleget a classon meg a pempőfin?
autizmus száll a levegőben ..... sálálá
 #195476  Szerző: Derrick
 
Snake05 írta: 2021.12.28. 17:01
Derrick írta: 2021.12.28. 16:26 ismered a szót ,hogy innovatív ?
Erről kérdezd Mcfly haverodat :D
az a format ,amit bertók csinál, teljesen jó. amúgy egy jó tanács : ebben a szakmában senki nem hívja mcflynak, hanem simán fly. szalay danci emlegeti így, de őt nem sorolnám a szakmához :D
 #195475  Szerző: csirbesz
 
Chumbawamba Tubthumping te jó isten.. :hit: nem szólt már eleget a classon meg a pempőfin?
 #195474  Szerző: Snake05
 
Derrick írta: 2021.12.28. 16:26 ismered a szót ,hogy innovatív ?
Erről kérdezd Mcfly haverodat :D
 #195470  Szerző: Derrick
 
p0tyi írta: 2021.12.28. 14:37 Szerintem itt most jó az irány. A 80-as, 90-es évek van fókuszban, karakteres, egyértelmű, változatos, de csak széles körben ismert dalok szólnak.

Egy frissített on air arculat új szignálokkal, új website, logó nem ártana, meg az esti beszélgetős műsor és a Poptarisznya megszűnhetne. Akkor lenne szerintem tökéletes, de már így is nagyon jó.
roppant jó az irány szerintem is ! jött sótartó aki a 20 éves danóbiulsz pendrájvot bedugta. csak gratulálni tudok hogy ez neked tetszik. ismered a szót ,hogy innovatív ?
 #195468  Szerző: p0tyi
 
Szerintem itt most jó az irány. A 80-as, 90-es évek van fókuszban, karakteres, egyértelmű, változatos, de csak széles körben ismert dalok szólnak.

Egy frissített on air arculat új szignálokkal, új website, logó nem ártana, meg az esti beszélgetős műsor és a Poptarisznya megszűnhetne. Akkor lenne szerintem tökéletes, de már így is nagyon jó.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 210