RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #180198  Szerző: DRoland
 
Ez jól esett 10 körül, ezer éve nem hallottam már. Innen üzenem bátran játszhatnak ritkábban szóló számokat is!
 #180189  Szerző: djlacee
 
Vajon miért lett www.retroradio.rocks a domain?
 #180151  Szerző: Glenn
 
noartist írta: 2018.11.26. 07:05Hű, azért ezzel tényleg nehéz egyetérteni, kedves Glenn. :)
Persze, semmi gond, demokrácia van. :)
Én sem értek egyet mindenkivel, erre van ez a fórum. :yes:
 #180145  Szerző: tisztelettudo
 
Sakál írta:A kereskedelmi rádiózás nem az egyénieskedés, próbálgatás, művészkedés helye. Nem véletlen, hogy a legtöbb helyen olyan a zenei kínálat, amilyen. Ez nem valami betegség miatt van, amiben a legtöbb rádió vezetősége szenved, hanem ez a felállás működik a legtöbb esetben, azért csinálják így.
Magyar hangom. :D :yes:
 #180144  Szerző: Sakál
 
A kereskedelmi rádiózás nem az egyénieskedés, próbálgatás, művészkedés helye. Nem véletlen, hogy a legtöbb helyen olyan a zenei kínálat, amilyen. Ez nem valami betegség miatt van, amiben a legtöbb rádió vezetősége szenved, hanem ez a felállás működik a legtöbb esetben, azért csinálják így.
 #180143  Szerző: Chucky
 
Sokan írjátok, hogy túl sok az ismeretlen dal, túl nagy a merítés. De basszus eddig mindenkinek az volt a baja, hogy minden rádión csak x darab dalt hall orrvézésig.
Hát tessék! Itt van változatosság és nem azért, mert szlogenekben szajkózzák, hanem tényleg!
Én örülök, hogy végre valaki be mer ilyet vállalni! Persze van néhány dal, amire elkapcsolok, de annyi belefér. Igazat adok Gennek, hogy végre nem egy újabb patikamérlegen kimért valamit hallunk.
Persze szívesen hallanék én is 90-es éveket, hisz akkor voltam tizenéves. De ha ez a már más rádiókban lerágott csont számokat jelenti, akkor köszönöm, inkább nem!
Jelenleg a Music, Petőfi, Rádio1 "változatos" felhozatalának társaságában ez az egyetlen hallgatható zenei rádió, amire tényleg azt mondom, hogy ha minden nap bekapcsolom csak egy fél órát, nem hallok ismétlést!
 #180139  Szerző: noartist
 
Glenn írta: 2018.11.25. 20:43 Szóval a Retro szerintem lényegesen jobb az egykori Slágernél is, egy igazi oldies/retro rádió. :yes:
Hű, azért ezzel tényleg nehéz egyetérteni, kedves Glenn. :)
 #180138  Szerző: tisztelettudo
 
Én pedig egy átlagos rádióhallgató vagyok, aki hétköznap el tudja hallgatni a Retro Rádiót, hétvégén pedig nem, egy oda nem illő tematikus műsor miatt.

Kicsit hasonlít ilyen szempontból a Petőfi Rádió kora esti magyar zenei sávjára...
 #180134  Szerző: Glenn
 
Én meg hozzászólok a másik oldalról.
Szerintem jó az egész rádió, a Poptarisznya meg kezd hasonlítani 30 évvel ezelőtti önmagához. :yes:
Igen, ez a 40-en túliaknak szól, ebbe beletartoznak az 50 és 60 évesek is. Épp azért, mert ti nem hallottátok az eredeti Poptarisznyát és így nem is lehet fogalmatok róla, nem kéne fikázni. Nagyon népszerű, nyilván az idősebbek között. Ez kb. olyan, mint amikor egy "öreg" leszólja pl. a Music FM-et, hogy csattogó szutyok agyhalott zaj megy rajta. Az sem helyes.
Én, ha rádiót hallgatok és zenét keresek, a Retróra kapcsolok leginkább.
A Poptarisznya lényege pont az volt, hogy nagy időugrásokkal váltakoztak benne a zenék. 1982-ben is ilyen volt (felvettem akkor egy teljes adást, ma is megvan). A másik, hogy az egyik legjobb dolog benne a számokra rábeszélés. Így spontán és élő. Az összes többin irritáló a kimértség, hogy a műsorvezető pont a vokál előtt hallgat el, illetve addig megy egy ritmus a zenéből, amíg beszél. Mesterséges, gépies.
Szóval a Retro szerintem lényegesen jobb az egykori Slágernél is, egy igazi oldies/retro rádió. :yes:
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 210