RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #195145  Szerző: p0tyi
 
Vas Mayát kirúgták.
 #194918  Szerző: knoskamatee
 
Snake05 írta:Gondolom, Vass Gábor emléke előtt tisztelegnek ezzel, ami nagyon szép gesztus, de az arculat ettől csak még kaotikusabb. Mondjuk ennek már úgyis mindegy, nyáron hallgattam bele utoljára, akkor nagyon fos volt az arculat, indokolatlanul hosszú sweeperekkel és rosszul megvágott, erőltetett szövegű music menükkel. Azóta javult valamit?
nem lett sokkal jobb, de pörgősebbek lettek a music menuk.
 #194913  Szerző: Snake05
 
Gondolom, Vass Gábor emléke előtt tisztelegnek ezzel, ami nagyon szép gesztus, de az arculat ettől csak még kaotikusabb. Mondjuk ennek már úgyis mindegy, nyáron hallgattam bele utoljára, akkor nagyon fos volt az arculat, indokolatlanul hosszú sweeperekkel és rosszul megvágott, erőltetett szövegű music menükkel. Azóta javult valamit?
 #194900  Szerző: tomee
 
noartist írta: 2021.11.13. 14:52 “Jó helyen van! Ez a Retro Rádió”

Jól hallom, hogy ez még mindig Vass Gábor hangján szólal meg?
Elég sokat használják még a mai napig.
 #194898  Szerző: noartist
 
“Jó helyen van! Ez a Retro Rádió”

Jól hallom, hogy ez még mindig Vass Gábor hangján szólal meg?
 #194869  Szerző: Glenn
 
shadoe írta: 2021.11.09. 21:23Nekem a Radio Bridge hangzása tetszett még a 90-es években, na mondjuk egy olyasmi formátumú rádióra amúgy is szükség lenne manapság.
Így van, Villám Géza is visszajöhetne vele. :yes:
 #194858  Szerző: shadoe
 
A KÉK Duna hangzása tényleg parádés volt, igaz, hogy ha 2-3 nap volt alkalmam hallgatni, mikor arra jártam, sokat mondok. Nekem a Radio Bridge hangzása tetszett még a 90-es években, na mondjuk egy olyasmi formátumú rádióra amúgy is szükség lenne manapság.
 #194852  Szerző: Jozsfm964
 
shadoe írta: 2021.11.08. 23:13
moby67 írta: 2021.11.08. 12:48 Tegnap belehallgattam a Poptarisznyába.
Vannak még magnósok???? :question:
vagy B.Tóth Laci bácsi visszament a jövőbe?? :question:
Vannak. Például én. Érdekes az egybeesés, ma nem is tudom, talán a Karc Fm esti adásában beszélgettek arról, hogy régebben az analógon szóltak jobban az akkori zenék. Nem véletlen, hogy az első felvételes CD-k (nem a remastered) eszmei értéke különösen magas. Mondjuk a bakelité sem alacsony mostanában már... A lényeg, akkor még analógban gondolkodtak a zenészek, és azokat a zenéket azon is érdemes hallgatni. A digitalizálást elvesz az élményből. Amúgy én közép- rövid és hosszúhullámot is mind a mai napig ezért hallgatok, pedig lenne lehetőségem netrádiózni. Csak nekem nem mindegy, hogy odafigyelek az adásra, vagy pedig szól valami a háttérben, és mellette még nyitva nyolc ablak, öt fórum, két közösségi oldal, hat e-mail, stb...
Analógon szólna jól ha a forrás is analóg volna. De már az is digitális wav. Meg aztán rengeteg rádió állomáson túl processzált hangot, szélsőségesen beállított eq-val sugároznak zenéket. Egészen 2008-ig amíg a Sláger volt az éterben, még jól szóltak a rádiók, vagy az anno még létezett KÉK Duna. Azóta nem hallottam rádióadót az országban ami jól szólna.
 #194848  Szerző: shadoe
 
moby67 írta: 2021.11.08. 12:48 Tegnap belehallgattam a Poptarisznyába.
Vannak még magnósok???? :question:
vagy B.Tóth Laci bácsi visszament a jövőbe?? :question:
Vannak. Például én. Érdekes az egybeesés, ma nem is tudom, talán a Karc Fm esti adásában beszélgettek arról, hogy régebben az analógon szóltak jobban az akkori zenék. Nem véletlen, hogy az első felvételes CD-k (nem a remastered) eszmei értéke különösen magas. Mondjuk a bakelité sem alacsony mostanában már... A lényeg, akkor még analógban gondolkodtak a zenészek, és azokat a zenéket azon is érdemes hallgatni. A digitalizálást elvesz az élményből. Amúgy én közép- rövid és hosszúhullámot is mind a mai napig ezért hallgatok, pedig lenne lehetőségem netrádiózni. Csak nekem nem mindegy, hogy odafigyelek az adásra, vagy pedig szól valami a háttérben, és mellette még nyitva nyolc ablak, öt fórum, két közösségi oldal, hat e-mail, stb...
 #194839  Szerző: moby67
 
Tegnap belehallgattam a Poptarisznyába.
Vannak még magnósok???? :question:
vagy B.Tóth Laci bácsi visszament a jövőbe?? :question:
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 210