RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#181035  Szerző: Wolfman
 2019.02.01. 21:07
DJLaci írta:
2019.01.29. 10:47
Lehet Hogy Érkeznek Balázsék És Akkor A Rádió 1 nek annyi A Lenne A Boldogság mert akkor vissza jönnének a helyi rádiók amit a rádió 1 tönkre tett
1. Balázsék elmondták már, hogy nem mennek olyan rádióhoz, ahol beleszólnának a műsor szerkesztésébe, és mivel a rádió a fideszes médiaalapítványhoz tartozik, biztosan ez várná őket. Úgyhogy kötve hiszem, hogy átmennének a Retro-ra.
2. Nincs garancia arra, hogy a helyi rádiók visszatérnének, részben mert többen a Radio Plus Kft. tulajdonába kerültek.
Drága Gátilaci, könyörgök, ne írj össze tájékozatlanul mindenféle hülyeséget meg spekulációt. Kezd kínos lenni.
 #180914  Szerző: DJLaci
 2019.01.29. 10:47
adam1400 írta:
2019.01.29. 10:23
DJLaci írta:
2019.01.29. 10:11
A Hold Reklám Kft. (RETRO Rádió) tematikus országos
rádiós médiaszolgáltató kérelme
érkezik Bochi :D

Lehet Hogy Érkeznek Balázsék És Akkor A Rádió 1 nek annyi A Lenne A Boldogság mert akkor vissza jönnének a helyi rádiók amit a rádió 1 tönkre tett
 #180912  Szerző: adam1400
 2019.01.29. 10:23
DJLaci írta:
érkezik Bochi :D
 #180910  Szerző: DJLaci
 #180885  Szerző: Rebroadcaster
 2019.01.27. 19:41
shadoe írta:
2019.01.27. 18:35
Glenn írta:
2019.01.27. 08:29
Sajnos nem érted, hogy miről szól ez a műsor. Elvileg igazad van a kritikádban, csakhogy a Poptarisznya ma nem zenék bemutatásáról szól, hanem "saját magáról". Azaz olyan próbál lenni, amilyen 25-30 éve a fénykorában volt. Ezt pedig nagyjából jól csinálja. Igaz, akkoriban mutatott be B. Tóth friss lemezeket is, de ma nem teheti, egyrészt a rádió koncepciója miatt, másrészt, mert ő nem az a korosztály. A Poptarisznya ma is pont azoknak szól, mint 30 éve, ezért ugyanolyan. Nekem tetszik. :yes:
Szerintem te nem értetted meg, mit írtam. Nem a mai zenék bemutatását kérem számon a Poptarisznyán, hanem a zenei igényességet. 25-30 éve nem mentek remixek a Poptarisznyában, ill. az eredeti énekesektől játszotta a számokat, a műfajok is arányban voltak. Az én fülem az amerikai és angol könnyűzenéhez van szokva, nem tudok mit kezdeni a 90-es évek német techno zenei ízlésével kiváltképp ha csak azt játszik. Azért írtam, hogy hiányolom a világszínvonalú zenét ebből az évtizedből, ugyanakkor dícsérnem is kell, hiszen a 60-as, 70-es évekből egész változatosan játszik, ez talán a műsor erős pontja. És persze elfogadom, ha valaki ebben a formában szereti a műsort. Még ha van is javítanivaló, sok rádió a nyomába sem léphet a Retro hétvégi műsorainak.
Én Shadoe hozzászólását csak annyival egészíteném ki, hogy egy zene lehet sláger évtizedeken keresztül. Egy médiatermék, amelynek minden esetben megvan a maga életciklusa nem. Avagy meglenne normális esetben, ha Magyarországon képes lenne megújulni a rádiózás, de nem tud. Nem értem azt, hogy miért kell ezt a Poptarisznya nevű műsort futtatni. A maga idejében szép és jó volt. 2019-et írunk. Más tálalásra lenne szükség. Akinek pedig beköszöntöttek a nyugdíjas évek legyen szíves letenni a lantot.
 #180883  Szerző: Glenn
 2019.01.27. 19:28
Hát igen, ízlések és pofonok. ;)
Én a Klamancsek retro toppal vagyok így. Eleinte tetszett, de mióta körbeértek az évtizedek, azóta erőltetettnek érzem. Nála is összevissza mennek zenék, ráadásul sokszor úgy tűnik (sőt biztos így is van), hogy a listán az ő kedvencei vannak elöl, az ismertebb slágerek meg hátul (vagy sehol). Viszont biztos van, akinek ez így jó.
 #180881  Szerző: shadoe
 2019.01.27. 18:35
Glenn írta:
Sajnos nem érted, hogy miről szól ez a műsor. Elvileg igazad van a kritikádban, csakhogy a Poptarisznya ma nem zenék bemutatásáról szól, hanem "saját magáról". Azaz olyan próbál lenni, amilyen 25-30 éve a fénykorában volt. Ezt pedig nagyjából jól csinálja. Igaz, akkoriban mutatott be B. Tóth friss lemezeket is, de ma nem teheti, egyrészt a rádió koncepciója miatt, másrészt, mert ő nem az a korosztály. A Poptarisznya ma is pont azoknak szól, mint 30 éve, ezért ugyanolyan. Nekem tetszik. :yes:
Szerintem te nem értetted meg, mit írtam. Nem a mai zenék bemutatását kérem számon a Poptarisznyán, hanem a zenei igényességet. 25-30 éve nem mentek remixek a Poptarisznyában, ill. az eredeti énekesektől játszotta a számokat, a műfajok is arányban voltak. Az én fülem az amerikai és angol könnyűzenéhez van szokva, nem tudok mit kezdeni a 90-es évek német techno zenei ízlésével kiváltképp ha csak azt játszik. Azért írtam, hogy hiányolom a világszínvonalú zenét ebből az évtizedből, ugyanakkor dícsérnem is kell, hiszen a 60-as, 70-es évekből egész változatosan játszik, ez talán a műsor erős pontja. És persze elfogadom, ha valaki ebben a formában szereti a műsort. Még ha van is javítanivaló, sok rádió a nyomába sem léphet a Retro hétvégi műsorainak.
 #180878  Szerző: zenefalo
 2019.01.27. 16:04
Csak én hallom azt, hogy a hírolvasó és B. Tóth László mikrofonja torzít néha? 104,7-en hallgatom.
 #180873  Szerző: Glenn
 #180864  Szerző: shadoe
 2019.01.26. 22:20
Én a Retros Poptarisznya kapcsán kénytelen vagyok kicsit fanyalogni. Azt értem, hogy újdonságokat nem játszhat a rádió koncepciója miatt, de nekem nagyon nem tetszenek ezek a zenei hajtűkanyarok. Szerintem B. Tóth túlságosan belövi a tömegízlésre a zenéit. Eleve a Boney-M-mel indított a legelső műsor, amit értem, hogy sokan szeretnek, de iszonyat agyonjátszott "termék", ennél sokkal frappánsabban is lehetett volna választani. Az Aqua, a Vengaboys és Whigfield állandó szerepeltetése pedig már a legalsó gagyi kategória. Ha már vajmi keveset játszik a 90-es évekből, nem tudná megoldani, hogy időnként igényes könnyűzene is szóljon? Nem csak techno és idióta zenék voltak akkor, volt ott Def Leppard, Genesis a másodvirágzásában, Bryan Adams, Nirvana, Mariah Carey, Celine Dion, Whitney Houston, Toni Braxton, Boyz II Men, és most csak a gigasikereket soroltam, ami alap 90-es évek. Hol voltak az ő 90-es évekből játszott zenéi ezekhez képest? Szóval szerintem nem hiteles ez a műsor, nem úgy mutatja be a régi zenéket, hogy egyenlő esélyt kapnak a műfajok.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 102

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.