RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#182533  Szerző: nyikolaj
 2019.04.05. 11:00
Sakál írta:
2019.04.02. 21:49
nyikolaj írta:
2019.04.01. 21:44
és legalább 2 helyi zenei rádió.
Melyik országról van szó? :o
Magyarországról! Azon belül É-Ék régió
Ny.háza:Sunshine fm,Best fm
Kazincbarcika:Radio M, Radio Top
A szabolcsi megyeszékhely helyi rádiói zavartalanul lefedik B.A.Z megye keleti részeit,de ha valaki szelektívebb készülékkel rendelkezik,Miskolc vonzáskörzetéből is elcsíphetőek!
A Radio Top Borsod megye centrumát,magként fedi le egészen a megye határig,illetve
a Radio M ami szintén hasonló potenciával rendelkezik a város körül. (K.barcikán kívül természetesen a borsodi megyeszékhelyen,T.újvárosban,és Ózd környékén is foghatóak.)
De megemlíteném Miskolc város 2 helyi rádióját is,a Radio M-et,és a Csillagpont rádiót! Utóbbi egy közösségi rádió,ami a megye jelentős részén Mc 50 km-es körzetében fogható.. többnyire tematikus tartalmú talk műsorokkal, de a zenék nagyon jók rajta.Egyediek!
A lényeg,hogy van választék!
 #182517  Szerző: shadoe
 2019.04.03. 21:27
Ahogy látom, igen tartalmas és gondolatgazdag a Retro fórum, nem is tudom, mire reagáljak... talán még egy bekezdés a 90-es évek zenéiről. Mivel talán egy évtizedet se követtem nyomon olyan alaposan, mint azt a tíz évet, én másképp tapasztaltam. Szerintem egyáltalán nem a gagyi műzenékről szólt az az évtized. Legalábbis az angolszász nyelvterületen. Én a BBC-n és a VOA-n nem tapasztaltam a techno vagy más elektronikus zene túlsúlyát, szerintem ez volt az a tipikus vegyesfelvágott évtized, ahol a Nirvánától, az Oasisen, Alanis Morrisetten át az Ace Of Base-ig, Mariah Carey-ig, Usherig minden szólt, sőt Macarénáztunk és Mambóztunk is, az évtized végén meg megjelent a latin pop (Ricky Martin, Enrique, Jennifer Lopez), sőt fiúbandák is szórakoztattak minket (Backstreet Boys, Boyzone, N'Sync), de én a legjobban a ma már Hot AC műfajba illő zenéket szerettem (Goo Goo Dolls, Matchbox 20, Semisonic, Verve). A lényeg, nem a német Vivát kellett állandóan nézni (az nyomta az igénytelen techno és trance vackokat - pedig annak is voltak jó és értékes képviselői, ami angolszász országokban se számított gagyinak, lásd Technotronic, Corona, akár jó indulattal 2 Unlimited), de hogy igazságosak legyünk, az USÁ-ban is méltatlanul túlsúlyba került rap és hip-hop (Kris Kross, Sir-Mix-A-Lot szörnyűségei pl.). Szerintem a rádiók akkoriban elég jól szelektáltak, ezért se értem, a Retro miért zárkózik el a 90-es évektől, hiszen az általam felsorolt előadók vállalhatók és beilleszkednének a koncepcióba, tán még több hallgatót is vonzanának (30-as, 40-es korosztály). Ráadásul ma is vannak nagyon jó zenék, elég ránézni a "felnőtt kortárs" zenék slágerlistáira, és hogy dícsérjek is, azért a Petőfi, ha csak nyomokban is, de néha rákattan egy-két előadó új számára (John Mayer, Jason Mraz, John Legend, Dido, stb.), akik nálam a kellemes meglepetés kategória. És ha már műzene, szerintem 2012-2013 tájékán borult fel véglegesen az a zenei egyensúly, amiről a 90-es évek kapcsán beszéltem, akkor végérvényesen (és mindmáig) elárasztotta az étert a válogatás nélkül adott, alaposan felhígult elektronikus vacak és a rap az orrvérzésig, a többi műfaj kárára.
 #182511  Szerző: Kovi02
 2019.04.03. 16:50
Glenn írta:
2019.04.03. 15:56
Sakál írta:
nyikolaj írta:
Slovensko... ja bocs, Felvidék :lool:
Komolyra fordítva, onnan azért Miskolcon van pár, pl. Fun, Expres, Europa 2, Radio_FM. Elég szomorú, ha valaki ezekkel pótolja, mert zeneileg még értem, csak amikor valaki megszólal ezen a... hmmm... borzalmas nyelven, az alapból elkapcsolási faktor. Bár - szerintem - zeneileg is legalább annyira rosszak, mint a mieink.
Gondolom, én lehetek egy hiteles alany a hazai helyzet megítélésében. Nem vagyok túl messze a nyögdíjkorhatártól, mégis - akármilyen hihetetlen - hallgatok Rádió 1-et, sőt ha tehetem, Xbeat-et hallgatok. Már persze amikor ráuntam a Retro kínálatára. :)
A lényeg a változatosság, és ezt most műfaj szerint értettem. A magyar éter ebből a szempontból egy sivatag. Az Xbeat is persze mobilnetről jön, de tényleg örülnék, ha minden hallgatható rádió mókolás nélkül FM-en PI hálózat segítségével országszerte szólna. Úgy, mint pl. az olaszoknál. :yes:
Tehát, miközben a Retro létjogosultságát (és zenei kínálatát) elfogadom, úgy gondolom, választékbővítésre csak a mobilnet jó, és ez így is lesz a jövőben (pláne).
Mondhatnám úgy is, hogy az öregeknek marad az FM, az Y generáció meg úgyis neten rádiózik. ;)
ON
Nekem is fontos a változatosság,a Retró létjogosultsága viszont szerintem - országos frekin- azért megkérdőjelezhető. Ha nem lenne 4 db országos közszolgálati hálóra elpazarolva az a kevés nagyteljesítményű freki és lenne normális alternatíva,akkor nem szólhatnék semmit,de amikor egyetlen országos kereskedelmi rádiónk van,az is teljesen rétegrádió. A Music FM ebből a szempontból,mint félországos,legalább alternatíva volt. De most,hogy még az is megszűnt,hová kapcsoljak? A helyi rádiókat meg megeszi a Rádió 1,amit még nem,azt a Best FM.

OFF
Miskolcon még vannak pl. magyar adók,de attól északra-északkeletre csak az országosok jönnek. Pl. Sátoraljaújhelyen a tokaji és a helyi(ami a hazai frekvenciapazarlás mintapéldája: 90,6 Szentistván 91,9 MR1 100,0 Európa) adókon kívül lényegében semmi sem szól,de a szlovákok,ukránok mindenfelé ott vannak a sávban.
(ebben nem értünk egyet,de nekem a szlovák és az ukrán nyelv is kellemes hangzású,bár a szlovák zenék pár kivétellel erősen elkapcsolásfaktorosak,de az ukrán zenék sűrűn egész jók) Zeneileg a szlovákok sem járnak sokkal előttünk,kivétel talán az Europa2 meg a Fun szombat esti sávja-szerintem-,de az ukrán rádiók sűrűn sokkal frissebbek és változatosabbak mint a hazaiak(legalább is a Versiya)
 #182504  Szerző: Glenn
 2019.04.03. 15:56
Sakál írta:
nyikolaj írta:
Slovensko... ja bocs, Felvidék :lool:
Komolyra fordítva, onnan azért Miskolcon van pár, pl. Fun, Expres, Europa 2, Radio_FM. Elég szomorú, ha valaki ezekkel pótolja, mert zeneileg még értem, csak amikor valaki megszólal ezen a... hmmm... borzalmas nyelven, az alapból elkapcsolási faktor. Bár - szerintem - zeneileg is legalább annyira rosszak, mint a mieink.
Gondolom, én lehetek egy hiteles alany a hazai helyzet megítélésében. Nem vagyok túl messze a nyögdíjkorhatártól, mégis - akármilyen hihetetlen - hallgatok Rádió 1-et, sőt ha tehetem, Xbeat-et hallgatok. Már persze amikor ráuntam a Retro kínálatára. :)
A lényeg a változatosság, és ezt most műfaj szerint értettem. A magyar éter ebből a szempontból egy sivatag. Az Xbeat is persze mobilnetről jön, de tényleg örülnék, ha minden hallgatható rádió mókolás nélkül FM-en PI hálózat segítségével országszerte szólna. Úgy, mint pl. az olaszoknál. :yes:
Tehát, miközben a Retro létjogosultságát (és zenei kínálatát) elfogadom, úgy gondolom, választékbővítésre csak a mobilnet jó, és ez így is lesz a jövőben (pláne).
Mondhatnám úgy is, hogy az öregeknek marad az FM, az Y generáció meg úgyis neten rádiózik. ;)
 #182502  Szerző: moby67
 2019.04.03. 10:00
nyikolaj írta:
Egyébként próbálom a pszichológia irányából megközelíteni a dolgokat..
Rengeteg 40-es autóbuszvezető, a közértekben szintén hasonló vagy fiatalabb korosztály dolgozói boltosok,de még sorolhatnám az építőipar dolgozóit is akik a cementes zsák mellett bömböltetik a régi Videoton rádiósmagnót..kivétel nélkül a Retrot hallgatják. Nem vicc. Pedig van más alternatíva is itt a vételkörzetemben. A Retro mellett, Petőfi, R1, és legalább 2 helyi zenei rádió. De ha a szelektív a vevőkészülék, a szomszéd megyeszékhely rádióit is lehet fogni jó minőségben.. az + 2 adó.
Kérdés... Miért van odatapadva a tuner a Retro frekvenciájára mindenhol?
Valószínűleg azért mert a Petőfi néhány éve szinte hallgathatatlan , az R1-et a 40+ korosztály nem igen értékeli, a helyi adók nem annyira ismertek, a Videoton rádiós magnó nem alkalmas NET rádiózásra, más országos zenei adó jelenleg NINCS.

Én nem hallgatom, de a hétvégén véletlenül oda kapcsoltam az autó rádiót, épp a Poptarisznya ment.
Egy 80-as évekbeli disco szám után B.Tóth Laci bácsi ezt mondta: A következő két szám legyen a magnósoké, az egyik az Illés: Az utcán c. száma. ........
A másikra sajnos nem emlékszem.
Na erre tökéletes a Videoton rádiós magnó, persze ha van kazetta is benne és mint anno akkoriban türelmetlenül várjuk hogy ezeket a zenéket rögzíthessük. :lol:
 #182499  Szerző: Sakál
nyikolaj írta:
 #182498  Szerző: nyikolaj
 2019.04.02. 20:54
Igen. Én is ezt érzem, valahol...azt akarják nyomni,hogy az igazi zenei mag a 60-as évektől kezdődik,és tart egészen a 80-as évek végéig,és ezt kell hallgatni,szeretni! (Amiben van igazság ha nehezen is ismerjük be..."mármint a magot")
És rengeteg rádióstól,zenésztől azt hallom nyilatkozni,hogy a 90-es évek dance/pop érája ellehetetlenítette az igazi zenei hangszeres műfajokat, és szó szerint rengeteg sajtó formátumon keresztül azt üzenik,hogy a 90-es évek gagyi műzenéit el kell felejteni. Nyílván jó páran ezzel nem értünk egyet,főleg azért sem mert szerintem akkor voltunk fiatal tizenévesek,és a csapból is a pörgős műpop zene folyt ami nekünk tetszett!
Lényegében... fene tudja. Van némi igazság is benne meg nincs is.
És ami a legfélelmetesebb.. én is szívesen hallgatom kis mennyiségben a Retrot mint pl: a Petőfit. Ha azt nézzük.. milliószor hallgatok inkább Beatlest,mint 1X Rúzsa Magdi-Gábrielt, vagy Pápai Jocit.
 #182497  Szerző: nyikolaj
 2019.04.02. 20:54
.....
 #182496  Szerző: shadoe
 2019.04.02. 20:03
A Petőfi akkor is teljesen alkalmatlan lenne a 2000-es évek átfedésére, ha kevesebb magyar zenét adnának. Tippem szerint a 2000-től 2015-ig terjedő időszakot jó, ha kb. 50 külföldi zenével "fogják át". Bődületesen unalmas, állandóan ismétlődő a "választék" a 10-15 éves zenékből, az pedig ki van zárva, hogy egy előadótól akár többet is játszanának. Ha ennek komolyan nekiülne végre egyszer egy dolgozni is akaró zenei szerkesztő, minimum 3000 ismert slágert össze lehetne kaparni majd' 20 év zenei terméséből, feltéve, ha nem diszkriminálunk zenéket és stílusokat.
 #182492  Szerző: Dani
 2019.04.02. 17:53
Glenn írta:
2019.04.02. 17:40
Én is gyakran hallgatok Retrót (nem vagyok fiatal, sajnos), de egy ideje váltogatom a Sláger FM-mel, mert így tényleg szélesebb a zenei paletta. Mindenesetre a Retro rétegrádió, mivel szinte csak egy jól meghatározható korosztály hallgatja. Viszont épp ezen a hálózaton működött már előtte két másik rádió, amely sokkal szélesebb hallgatóságot célzott meg (Danubius, Class FM). És persze az akkor még létező másik országos hálózaton lévő Slágerrel teljes volt az "élvezet". Mindezt úgy, hogy ezek mellett mindenfelé helyi rádiók is virultak. Valami nagyon eltorzult... :x
Igen, valóban eltorzult, amit én megfigyeltem, hogy nagyon erőltetik mostanában az oldies rádiókat, ugyanakkor a 2000-es évek zenéinek továbbra sincsen rádiója. Kicsit ellentmondásos, hogy azt kommunikálják ezzel, hogy ők mindenki igényeit ki akarják szolgálni, ugyanakkor nagy a hallgatás arról, hogy miért nem foglalkoznak továbbra sem azokkal, akik a 2000-es évek zenéin nőttek fel, és szívesen vennék, ha lenne egy olyan rádió is, amelyik kiemelten foglalkozna ezzel az évtizeddel. Erre szokás azt mondani, hogy ott a Petőfi, de a Petőfi rádió túlságosan erőlteti a magyar zenéket, emiatt nyilván sokak számára eltekerős hosszabb távon.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 110

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.