RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#175881  Szerző: nyikolaj
 2018.05.26. 16:49
De nem is erről van most szó...Nézzük már benne a rációt! Kisebb vételkörzet,kisebb hallgatottság.. vagy országosan lefedett vételkörzet veretlen hallgatottsággal.. ! Ez jó lenne Andynak is Balázséknak meg annál inkább! Azt sem kell elfelejteni,hogy Balázsék nem azért mentek aR1-hez,hogy a hátukon vigyék a rádiót! Nem...azért mert csak ott volt hely!
Mellesleg anno Harsányiék időszakában is sokan hallgatták az 1-et.. és véleményem szerint főként a zenei arculat miatt tekernek a rádióra.(itt gondolok a pörgős mainstream zenékre)
Őszinte leszek,és szerintem ezzel rengeteg ember véleményét fogom képviselni. Kezdem az elején!
Én 12,13 évesen kaptam meg az első rádiósmagnómat.. egy kínai Fujison volt..annyira nem volt szelektív, de akkor gyerekként még nem is tekergettem annyira az antennákat és főleg nem DX-eltem... utána már annál inkább.. :)
Szóval így vidéken a völgyben 30 km-re Miskolctól csak az országos rádiókat hallgattam, főként a Danubiust! (A Popfm és a Class fm elődjét ugyebár) Akkoriban volt a Boros-Bochkor páros a Capucchino..de a délelőtti műsorsávot is hallgattam amikor betegen otthon ültem és tetszett,hogy Rónai Egon sok érdekességet közöl. Legjobban a Jáksót bírtam,és a műsorait. Tettem is fel a youtube-ra egy pár felvételt az éjszakai ismerkedős bolond showból :) De állandó hallgatója voltam az éjszakai beszélgetős műsornak is . "Danubius fórum"
A lényeg az egészben.. nekem azok az évek tetszettek, azokban az években is később 14,15,16 évesen Danubius párti voltam! Tetszett az egész rádió a műsorvezetőkkel együtt! Jól összerakott brand volt! Jaa..és járták az országot minden hétvégén fergeteges (ingyenes)koncertekkel,bulikkal úgynevezett roadshow formájában! (egész napos rendezvény keretén belül)És népszerű is volt az egész ország körében a rádió! A megszünése előtti években már valamiért nem volt top formában az adó. De az is lehet,hogy már felnőttként rengeteg más helyi rádiót hallgattam már korszerűbb,szelektívebb hifikkel. A Class fm már annyira nem érdekelt.. számomra szürke rádió volt, de ez már egy privát vélemény! A lényeg,hogy sikeresen kell összedobni egy rádiót mint anno a Danubiust!
 #175877  Szerző: Tomi76
 2018.05.26. 16:30
nyikolaj írta:
2018.05.26. 14:06
Én meg azon gondolkozom,hogy Balázsék miért ne tekerhetnének át? Hisz Andy papáé a rádió, kvázi nem változna semmit a hűségük az öreghez! Andynak meg nem mindegy,hogy melyik rádiójában vannak Balázsék? Sőt... A Pop fm-el sokkal jobban járna,mert sokkal nagyobb,jobb a vételkörzeti lefedettség,így még a pincében vagy egy eldugott műhelyben is zavartalanul eljutnának a hallgatókhoz.
Ez nem ilyen egyszerű. Ha Balázsék átjönnének ide akkor a Rádió 1 összedőlne mint egy kártyavár. Hiába az a rengeteg freki, tényleg csak egy réteg hallgatná. A terjeszkedés egyenes arányban volt Balázsékkal. Ezt nem fogja az öreg meglépni. És az új adónak egyébként semmi szüksége nem lesz Balázsékra.
 #175873  Szerző: noartist
 2018.05.26. 15:31
nyikolaj írta:
Én meg azon gondolkozom,hogy Balázsék miért ne tekerhetnének át? Hisz Andy papáé a rádió, kvázi nem változna semmit a hűségük az öreghez! Andynak meg nem mindegy,hogy melyik rádiójában vannak Balázsék? Sőt... A Pop fm-el sokkal jobban járna,mert sokkal nagyobb,jobb a vételkörzeti lefedettség,így még a pincében vagy egy eldugott műhelyben is zavartalanul eljutnának a hallgatókhoz.
A Rádió 1-et Balázsék viszik a hátukon, lenne baj nélkülük.
 #175870  Szerző: kondalyuk
 2018.05.26. 14:34
Az új rádiónak (névtől függetlenül) szerintem a 2000-es évek zenéire kéne alapoznia. Esetleg pár újdonsággal megfűszerezve. Mint ahogy a Danubius Rádió működött utolsó pár évében. De egy direkt új zenékre fókuszáló rádió teljesen felesleges a Petőfi és a Rádió1 mellett. Nem hinném, hogy a Petőfi a jövőben visszanyerne valamennyit a régebbi közszolgálatibb arculatából (nem az alter zenékre gondolok).

A Retrónak viszont nem örülnék, az a zenei kínálat nem való országos frekvenciára. Ha jól rémlik a régi Sláger Rádió se játszott sokat 60-asokat. Viszont, ha mégis így lesz és hangolnak is a zenei kínálaton, mi lesz a két meglévő frekvenciával? Nem maradhatnak üresen.
 #175868  Szerző: nyikolaj
 #175867  Szerző: Marcii
 2018.05.26. 13:53
gatilaci írta:
2018.05.26. 13:47
Szerintem olyan lesz mint a ozone fm vagyis mai slágerek maximumon pop fm már mint szignál ban
Ahogy látom te leszel a POP FM M.Á.-ja..
 #175866  Szerző: gatilaci
 2018.05.26. 13:47
Szerintem olyan lesz mint a ozone fm vagyis mai slágerek maximumon pop fm már mint szignál ban
 #175865  Szerző: szabogabor10
 2018.05.26. 12:22
Egyébként az is milyen undorító már, hogy nem hozzák nyilvánosságra a pályázati anyagokat...
 #175852  Szerző: szabogabor10
 2018.05.25. 18:59
tomee írta:
2018.05.25. 18:15
szabogabor10 írta:Bevallom, én a Danubius/Class FM vonalat vinném tovább. Egyszerűen egyetlen országos kerrádióként szerintem nem is nagyon van más lehetőségük, ha sikeresek akarnak lenni. Ráadásul ha jól emlékszem, magyarzenei-vállalásuk sincs.
Nincs magyar zene kötelezettségük országos frekvencián???
Bocs, talán rosszul emlékeztem, nem találok hirtelen infót erről. De az biztos, hogy csak 2 pontot lehetett kapni, ha 29,1%-nál több 5 évnél fiatalabb magyar zenét vállalsz.
 #175851  Szerző: tomee
 2018.05.25. 18:15
szabogabor10 írta:Bevallom, én a Danubius/Class FM vonalat vinném tovább. Egyszerűen egyetlen országos kerrádióként szerintem nem is nagyon van más lehetőségük, ha sikeresek akarnak lenni. Ráadásul ha jól emlékszem, magyarzenei-vállalásuk sincs.
Nincs magyar zene kötelezettségük országos frekvencián???
  • 1
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 113

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.