RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#185241  Szerző: shadoe
 2019.09.29. 21:31
Nekem személy szerint a Gongon, talán 10 évvel ezelőtt hétfő délutánonként újraindult Retro tarisznya tetszett. A mostanit nem tudom megszokni. A poptarisznya.hu viszont magasról veri az egész Retro rádió kínálatát. Van annyira erős rádió, a műsorvezetői gárda pedig olyannyira rendkívül szimpatikus, hogy kapásból adnék neki földi sugárzású frekvenciát. Nem is egyet.
 #185240  Szerző: Volvos
 2019.09.29. 21:12
Glenn írta:
2019.09.29. 18:03
robert11 írta:
2019.09.28. 20:59
Én arra lennék kíváncsi, ki mit gondol a popptarisznyáról?
Ha megengeded, én, mint célcsoportbeli, kezdeném.
robert11 írta:nem olyan mint amilyen a Petőfin volt régen vagy mint amilyen online volt.
A Petőfin régen persze, hogy más volt, hiszen az 15-25-35 éve egy aktualitásokat (is) bemutató műsor volt. Ma más a funkciója, azoknak szól (elsősorban), akik akkoriban hallgatták. Online nem hallgattam, mert a Poptarisznya nálam rádióra való. :)
robert11 írta:Ugye engem az zavart, hogy csak 60as 70es évek dögivel, de 80as 90es alig alig na és hol vannak a 2000 körüli zenék? Hisz már az is retró. Online az is ment. Mondom erről sokat írtam a múltkor így nem igazán mennék bele a dolgokba. Azt nem tudom mondtam e hogy ha már ami zenéket nem is ad rajta Laci mint az online adásban, akkor legalább 90esek mennének jobban hisz a 60as 70es nem si tükrözi a régi tarisznyát.
Vannak 80-as és 90-es zenék is szép számmal, a 60-as és 70-es meg ugye a Retro Rádió koncepciója miatt kell.
robert11 írta:Meg kéne vendégeket hívni mert a Petőfin az is volt.
Na, ebben egyetértünk. Bizony lehetne színesíteni a műsort odaillő vendégekkel, nem is értem, miért nem hív be senkit.
robert11 írta:Lacinak meg van kötve a keze és azért nem ad azt amit akar? Mert az online adásban ilyen nem volt. A Petőfiről nem is beszélve. Lehetne félóra a magnósoknak is akár mert a Petőfin úgy volt már azzal is előhoznák a régi tariszny hangulatát. Az inkább az online-on volt érezhető.
Biztos, hogy valamilyen szinten "meg van kötve a keze", hiszen azért ez nem a Petőfi, pláne nem a 80-as évek, meg kell felelni a Retro Rádió koncepciójának. A magnós félóra túlzás lenne, a magnósblokk pont elég. Senki sem vesz fel rádióból semmit manapság, tehát ez maximum a retrofíling miatt kell, arra meg elég negyedóra is.
robert11 írta:Kéne egy juventusz, danubiusz jellegű arádió a 80as 90es évek, és napjaink legagyobb slágerei.
Kihagytad a kalipszót meg a bridzset. :D
Ez mind szép és jó! Na de 2019-ben MAGNÓSBLOKK?? Viccelsz?! Azt+kihagytátok hogy ez a műsor a GONG-on is futott... Mielőtt+jelent a Retron... Ami egy kezelésben van a Petőfivel... Ami a "kézmegkötésre vonatkozik...
 #185234  Szerző: Glenn
 2019.09.29. 18:03
robert11 írta:
Én arra lennék kíváncsi, ki mit gondol a popptarisznyáról?
Ha megengeded, én, mint célcsoportbeli, kezdeném.
robert11 írta:nem olyan mint amilyen a Petőfin volt régen vagy mint amilyen online volt.
A Petőfin régen persze, hogy más volt, hiszen az 15-25-35 éve egy aktualitásokat (is) bemutató műsor volt. Ma más a funkciója, azoknak szól (elsősorban), akik akkoriban hallgatták. Online nem hallgattam, mert a Poptarisznya nálam rádióra való. :)
robert11 írta:Ugye engem az zavart, hogy csak 60as 70es évek dögivel, de 80as 90es alig alig na és hol vannak a 2000 körüli zenék? Hisz már az is retró. Online az is ment. Mondom erről sokat írtam a múltkor így nem igazán mennék bele a dolgokba. Azt nem tudom mondtam e hogy ha már ami zenéket nem is ad rajta Laci mint az online adásban, akkor legalább 90esek mennének jobban hisz a 60as 70es nem si tükrözi a régi tarisznyát.
Vannak 80-as és 90-es zenék is szép számmal, a 60-as és 70-es meg ugye a Retro Rádió koncepciója miatt kell.
robert11 írta:Meg kéne vendégeket hívni mert a Petőfin az is volt.
Na, ebben egyetértünk. Bizony lehetne színesíteni a műsort odaillő vendégekkel, nem is értem, miért nem hív be senkit.
robert11 írta:Lacinak meg van kötve a keze és azért nem ad azt amit akar? Mert az online adásban ilyen nem volt. A Petőfiről nem is beszélve. Lehetne félóra a magnósoknak is akár mert a Petőfin úgy volt már azzal is előhoznák a régi tariszny hangulatát. Az inkább az online-on volt érezhető.
Biztos, hogy valamilyen szinten "meg van kötve a keze", hiszen azért ez nem a Petőfi, pláne nem a 80-as évek, meg kell felelni a Retro Rádió koncepciójának. A magnós félóra túlzás lenne, a magnósblokk pont elég. Senki sem vesz fel rádióból semmit manapság, tehát ez maximum a retrofíling miatt kell, arra meg elég negyedóra is.
robert11 írta:Kéne egy juventusz, danubiusz jellegű arádió a 80as 90es évek, és napjaink legagyobb slágerei.
Kihagytad a kalipszót meg a bridzset. :D
 #185232  Szerző: robert11
 2019.09.28. 21:05
Ja még annyi hogy Lacit savazzák, mint ha nem ismernék már a műsorvezetési stílusát. Max a 2000ben születettek nem tudják de aki a régizenéket kedveli és korábban született élt, nekik tudniuk kell. Egy mai embernek inkább az lenne furcsa, hogy belebeszél. De állítólag már annak idején a lányát is cikizték emaitt a suliban hogy apád elebeszél a zenékbe. De az is fura, hogy otthon ők nem hallgathattták de az iskolába még is ilyenekkel szembesült.. Egyik interjúba mondta ezt hogy mondták a lányának hogy nem hallom a zenét, mert apád belebeszél vagy alá beszél a zenéknek.
 #185231  Szerző: robert11
Én arra lennék kíváncsi, ki mit gondol a popptarisznyáról? Én már egyszer kifejtettem itt a véleményem, nem olyan mint amilyen a Petőfin volt régen vagy mint amilyen online volt. Mellesleg az óta mióta itt elindult, az óta a popptarisznya.hu kicsikét háttérbe szorúlt. Ugye engem az zavart, hogy csak 60as 70es évek dögivel, de 80as 90es alig alig na és hol vannak a 2000 körüli zenék? Hisz már az is retró. Online az is ment. Mondom erről sokat írtam a múltkor így nem igazán mennék bele a dolgokba. Azt nem tudom mondtam e hogy ha már ami zenéket nem is ad rajta Laci mint az online adásban, akkor legalább 90esek mennének jobban hisz a 60as 70es nem si tükrözi a régi tarisznyát.
Meg kéne vendégeket hívni mert a Petőfin az is volt.
Lacinak meg van kötve a keze és azért nem ad azt amit akar? Mert az online adásban ilyen nem volt. A Petőfiről nem is beszélve. Lehetne félóra a magnósoknak is akár mert a Petőfin úgy volt már azzal is előhoznák a régi tariszny hangulatát. Az inkább az online-on volt érezhető.
Akkro si elmondtam, hogy a műsorban pont az volt a jó, hogy mindenféle megtalálható volt ott. mai, retró, stb stb.
Az online adásban azért hagyták abba a popptaritoppot mert nemhallgatta senki vagy nem volt elég szavazó pedig ez nem igaz hisz még pont B Tóth mondta hogy csütörtök reggel már ne küldjenek neki levelet, mert már nem tudja betenni a listába.
Aki ér még ott valamit és jó híreket mond, az Hegedűs László csak ő is már a vége fele van ha van azt meg nem várom meg. Eleinte minden vasárnap meghallgattam még az ha csak a feltett adást is de pont ezek miatt, már nincs kedvem hallgatni. B Tóth nem ír a fórumra. Kapja az ívet ő is rendesen a retró falán hogy belebeszél a számokba mint ha nem tudnák hogy régen is így csinálta. Ja Gegedűshöz meg még csak annyit, hogy hiába mondja hogy Ariana Grande meg Et Sheeron ha akik a tetrót hallgatják nem feltétlen ismerik. Akkor lenne aslágerfmen. Petőfin 3 hetente volt popptaritopp. De egy ideig online is úgy volt. Vagy ameddig tartott a műsor. Kéne egy juventusz, danubiusz jellegű arádió a 80as 90es évek, és napjaink legagyobb slágerei.
 #185221  Szerző: shadoe
 2019.09.27. 18:32
Rögtönzött közvéleménykutatásom a vitát kavart témában egy napja él egy másik fórumon. Az eddigi hozzászólásokat idézem: 1. "Nekem a Retró Rádió műsora maga tűnik egy folyamatos ismétlésnek."

"Hogy a 'Retro Top 40' a régi műsorok ismétlése volt-e? Valószínűleg igen."
2. "Szerintem jóformán egész nyáron ismétlés volt. Én azt hittem szeptembertől lesz új műsor is, de továbbra is fenntartom, hogy utoljára talán május végén, júniusban volt új adás."
3. "Igazad lehet, a lottózóban is a Retro szól, és mindig ugyanazokat a számokat hallom, ha ott járok."
Innentől, aki szeretné tovább folytatni a vitát, azt velem már nem tudja, mert egyrészt lezártam a ki tudja milyen okokból vérig sértődött ide beírogató műsorvezetőkkel, DJ-kel és egyéb médiamunkásokkal történő hiábavaló diskurzusokat, másrészt az idézett hozzászólásokat már nem én írtam, így másokkal tessenek kötözködni. Amúgy bocsánat, hogy közbeszóltam, és bocs, hogy élek. Üdv. :)
 #185166  Szerző: Klamancsek
 2019.09.23. 10:51
shadoe írta:
2019.09.21. 19:29

De egymást kérdezgetjük, ott vannak a kérdőjelek a mondataink végén. Válaszokat nem kaptam, rákérdeztem a tényekre. Mivel számadatokkal nem szolgáltál, így továbbra sem tudom, az elmúlt 52 adásból hány volt ismétlés, így tényekkel nem cáfoltad meg az állításomat, mely szerint az utóbbi műsorok nagy része ismétlés. Ha sikerül erre válaszolnod, tovább léphetünk, várom a tényeket és számadatokat, a jövő időutazójának pedig légy szíves ne nézzed az amúgy egyik hűséges hallgatódat, aki kb. 8 régi hozzászólásából egekbe dícsérte a műsorodat, csak a sok ismétlést kifogásolta - egyetlen kommentben. A beszélgetést a tények ismerete után folytatom, addig ez felesleges szócséplés. Köszönöm!
Hát nem is fogok. Mégis miből gondoltad, hogy egy arc nélküli, álnéven írogató fantomnak szakmai információkat szolgáltatok? Maradjunk annyiban, hogy minden ismétlés és te kívülről tudod a konfjaimat. Sem a stílus, sem a színvonal nem tetszik, minden más esetben normálisan válaszolok.
 #185153  Szerző: shadoe
 2019.09.21. 19:29
Klamancsek írta:
2019.09.21. 09:04

@shadoe
Nem, nem egymást kérdezgetjük, te tettél egy kijelentést, én megkérdeztem, mit tudsz. Erre még nem sikerült válaszolni. Ha sikerül válaszolni, tovább léphetünk, várom a konfokat fejből, hiszen úgyis tudod az összeset, ahogy állítod. Azt is állítod, minden Retro Top 40 ismétlés. Akkor kérem, hogy írd le, a következő szombatokon mi a program! Köszönöm!
De egymást kérdezgetjük, ott vannak a kérdőjelek a mondataink végén. Válaszokat nem kaptam, rákérdeztem a tényekre. Mivel számadatokkal nem szolgáltál, így továbbra sem tudom, az elmúlt 52 adásból hány volt ismétlés, így tényekkel nem cáfoltad meg az állításomat, mely szerint az utóbbi műsorok nagy része ismétlés. Ha sikerül erre válaszolnod, tovább léphetünk, várom a tényeket és számadatokat, a jövő időutazójának pedig légy szíves ne nézzed az amúgy egyik hűséges hallgatódat, aki kb. 8 régi hozzászólásából egekbe dícsérte a műsorodat, csak a sok ismétlést kifogásolta - egyetlen kommentben. A beszélgetést a tények ismerete után folytatom, addig ez felesleges szócséplés. Köszönöm!
 #185151  Szerző: Glenn
 2019.09.21. 17:14
Klamancsek írta:
2019.09.21. 09:04
@Glenn
Valóban nagyon régóta tagja vagyok a fórumnak, de inkább csak elolvasom az "én ezt jobban tudom (álnéven)" véleményeket.
Igen, tudom, "eredetiben" még olvastam a kommentjeidet. :)
Egyébként megértelek...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 117

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.