RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#182491  Szerző: Glenn
 2019.04.02. 17:40
Én is gyakran hallgatok Retrót (nem vagyok fiatal, sajnos), de egy ideje váltogatom a Sláger FM-mel, mert így tényleg szélesebb a zenei paletta. Mindenesetre a Retro rétegrádió, mivel szinte csak egy jól meghatározható korosztály hallgatja. Viszont épp ezen a hálózaton működött már előtte két másik rádió, amely sokkal szélesebb hallgatóságot célzott meg (Danubius, Class FM). És persze az akkor még létező másik országos hálózaton lévő Slágerrel teljes volt az "élvezet". Mindezt úgy, hogy ezek mellett mindenfelé helyi rádiók is virultak. Valami nagyon eltorzult... :x
 #182476  Szerző: nyikolaj
 2019.04.01. 21:44
Egyébként próbálom a pszichológia irányából megközelíteni a dolgokat..
Rengeteg 40-es autóbuszvezető, a közértekben szintén hasonló vagy fiatalabb korosztály dolgozói boltosok,de még sorolhatnám az építőipar dolgozóit is akik a cementes zsák mellett bömböltetik a régi Videoton rádiósmagnót..kivétel nélkül a Retrot hallgatják. Nem vicc. Pedig van más alternatíva is itt a vételkörzetemben. A Retro mellett, Petőfi, R1, és legalább 2 helyi zenei rádió. De ha a szelektív a vevőkészülék, a szomszéd megyeszékhely rádióit is lehet fogni jó minőségben.. az + 2 adó.
Kérdés... Miért van odatapadva a tuner a Retro frekvenciájára mindenhol?
 #182472  Szerző: DRoland
 2019.04.01. 21:33
nyikolaj írta:
2019.04.01. 21:26
Ezért kell helyi rádiókat hallgatni! Általában azok nem rétegek.
Ha az R1 még nem nyírta ki.
 #182470  Szerző: nyikolaj
 2019.04.01. 21:26
Ezért kell helyi rádiókat hallgatni! Általában azok nem rétegek.
 #182468  Szerző: DRoland
 2019.04.01. 21:09
Félig off: ma már többször olvastam, hogy a Retro rétegrádió. Ez egyébként igaz is, de melyik rádió nem az? Sorolok párat: Rádió 1: Az is. Petőfi: Hát nem tudom, amióta szélesítették a palettát már nem annyira, de még bőven belefér, viszont mikor az alter zenéket tolták (országosan, ráadásul ingyen!), az pláne réteg zene. Bartók, Dankó: naná. Már nem sugárzó: RockFM: persze, Music: szintén. Nem zeneieket nem említenék (imádkozós, duma stb).
Szerintetek melyik mai vagy már nem sugárzó rádió nem réteg?
 #182467  Szerző: shadoe
 2019.04.01. 20:47
Azért én elég sok olyan hozzászólással találkozom rendszeresen a Retro face oldalán, amelyekben rendre jelzik a hallgatók, hogy nem elég széles a zenei paletta. Konkrétan több tucat előadót, együttest hiányolnak, akik sosincsenek a Retro játszási listáján. Szerintem nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy azoknak, akik a régi zenéket kedvelik, vagy ahhoz a korosztályhoz tartoznak, a Retro maradéktalanul megfelel. Azzal viszont egyetértek, hogy rétegrádió ne legyen országos rádió, legalábbis ne analóg FM-en és ne olyan vérszegény rádiós médiakörnyezetben, amitől ma szenved a magyar éter.
 #182458  Szerző: Glenn
 2019.04.01. 18:53
tomee írta:
2019.03.31. 20:33
Inkább arra akartam kilyukadni, hogy ha nem tartozik bele az ember egy bizonyos célcsoportba - és ez a lényeg - akkor ezen nem is nagyon tud változtatni. Bármennyire is érdekesnek tartom mondjuk magam részéről a Retro kínálatát nem tud annyira lekötni, mint a Sláger a '90-es évek zenéivel. Ott még az sem irritál annyira, hogy náluk is mindennap ugyanazt hallom 100x, mert a '90-es évekről vannak személyes szép emlékeim. Emiatt tökre megértem, hogy a 50-60 +-os korosztály miért van megőrülve a Retro-ért.
Így van. Akiknek a Retro szól, azok élvezik. A baj az, hogy ez a korosztály a hallgatóknak csak egy része, a rádió meg az egyetlen országos frekvencián sugároz (pedig rétegrádió). De ugyanígy nem lenne jó, ha ezen a hálózaton egy olyan "rise, face-féle" rádió szólna, hiszen az is csak egy szűk réteget érdekelné.
 #182442  Szerző: tomee
 2019.03.31. 20:33
Glenn írta:
2019.03.31. 18:48
noartist írta:
2019.03.30. 21:20
ezt a témát le is zárhatjuk, uraim. :)
:yes: :yes: :yes:
tomee írta:A Retro-val kapcsolatban ugyanerre a következtetésre jutottam: nem tudom huzamosabb ideig hallgatni
Szerintem nem is kell, érdemesebb időnként másra váltani. Persze, akárhogy is nézzük, ez egy rétegrádió, ami valóban nem való országos hálózatra. Illetve mondjuk ahol van sok ilyen hálózat, például DAB-on, ott elférne több más rétegműsorral együtt. :roll:
Inkább arra akartam kilyukadni, hogy ha nem tartozik bele az ember egy bizonyos célcsoportba - és ez a lényeg - akkor ezen nem is nagyon tud változtatni. Bármennyire is érdekesnek tartom mondjuk magam részéről a Retro kínálatát nem tud annyira lekötni, mint a Sláger a '90-es évek zenéivel. Ott még az sem irritál annyira, hogy náluk is mindennap ugyanazt hallom 100x, mert a '90-es évekről vannak személyes szép emlékeim. Emiatt tökre megértem, hogy a 50-60 +-os korosztály miért van megőrülve a Retro-ért.
 #182439  Szerző: Glenn
 2019.03.31. 18:48
noartist írta:
ezt a témát le is zárhatjuk, uraim. :)
:yes: :yes: :yes:
tomee írta:A Retro-val kapcsolatban ugyanerre a következtetésre jutottam: nem tudom huzamosabb ideig hallgatni
Szerintem nem is kell, érdemesebb időnként másra váltani. Persze, akárhogy is nézzük, ez egy rétegrádió, ami valóban nem való országos hálózatra. Illetve mondjuk ahol van sok ilyen hálózat, például DAB-on, ott elférne több más rétegműsorral együtt. :roll:
 #182418  Szerző: tomee
 2019.03.30. 22:31
noartist írta:
Hallgattam már tartósabban Music FM-et és Rádió 1-et, de még nem drogoztam soha.

Hallgattam már Retrót, Slágert, de nem vagyok hajléktalan (még).

Sőt, Karc FM-et is, miközben alapvetően nem én vagyok a célcsoportja.

Szerintem megbeszéltük, és ezt a témát le is zárhatjuk, uraim. :)
Kb. ugyanez jutott eszembe a héten a R1-gyel kapcsolatban, miután a széfes játékuk miatt huzamosabb ideig hallgattam. Mivel nem körmös szalonban, vagy szoliban dolgozom, nem én vagyok az alapvető célcsoport... Kiváltképp, mivel pont lesz@rom, kinek hány követője van és mit csinál az instagram-on... De azt tudom, hogy bizonyos embereknek manapság ebből fakad a viszonyulási alapjuk nagyjából az egész világhoz...

A Retro-val kapcsolatban ugyanerre a következtetésre jutottam: nem tudom huzamosabb ideig hallgatni anélkül, hogy unnám, mert azok a zenék, amiket játszanak, nem jelentenek a számomra az égvilágon semmit, mivel nem akkor voltam fiatal, amikor ezek slágerek voltak. Ebbe ennél többet felesleges is beleképzelni.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 110

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.