RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #196083  Szerző: p0tyi
 
asr27 írta: 2022.02.15. 19:30
p0tyi írta:Tényleg akár bepróbálkozhatnának egy 2000-es évek fókuszú, de 90-es és új zenéket sem nélkülöző dance zenei világgal is a Best esetében, én mondjuk nevet nem váltanék, meg a hálózatot se építeném le. Szóval jó ötlet, hajrá. Ott van már Whiteboy is, ő lazán össze tudná rakni. Hirdetőkkel nem lenne tele, ahogy eddig se, de tudna bulikat szervezni.

Ráadásul így végre asr27 is lenyugodhatna, meg a fél fórum! :D
Off: Én akkor leszek nyugodt, ha leváltjuk a fidesz maffiát.
Ismét egy jó ötlet, amit támogatok. :D A politika topicban meg még jobban támogatnám.
 #196082  Szerző: asr27
 
p0tyi írta:Tényleg akár bepróbálkozhatnának egy 2000-es évek fókuszú, de 90-es és új zenéket sem nélkülöző dance zenei világgal is a Best esetében, én mondjuk nevet nem váltanék, meg a hálózatot se építeném le. Szóval jó ötlet, hajrá. Ott van már Whiteboy is, ő lazán össze tudná rakni. Hirdetőkkel nem lenne tele, ahogy eddig se, de tudna bulikat szervezni.

Ráadásul így végre asr27 is lenyugodhatna, meg a fél fórum! :D
Off: Én akkor leszek nyugodt, ha leváltjuk a fidesz maffiát.

On: Igen, minden zenei stílusú rádió van jelenleg a budapesti kínálatban, van, amelyikből 3 is, kivéve egy EDM Dance stílusú rádiót. Szerintem jóval nagyobb (de legalább akkora) igény lenne rá, mint egy rockrádióra, vagy a Base fm-re.
 #196081  Szerző: p0tyi
 
Tényleg akár bepróbálkozhatnának egy 2000-es évek fókuszú, de 90-es és új zenéket sem nélkülöző dance zenei világgal is a Best esetében, én mondjuk nevet nem váltanék, meg a hálózatot se építeném le. Szóval jó ötlet, hajrá. Ott van már Whiteboy is, ő lazán össze tudná rakni. Hirdetőkkel nem lenne tele, ahogy eddig se, de tudna bulikat szervezni.

Ráadásul így végre asr27 is lenyugodhatna, meg a fél fórum! :D
 #196079  Szerző: knoskamatee
 
írták itt, hogy "Class FM" pótlék, vagy valami hasonló lett a Retro. nem teljesen, inkább olyan Tituszos. a pár éves magyar számokat valóban kéne hanyagolni és akkor tökre elégedett leszek ezzel a formájával is.
szerintem nem vészes. tökéletesen le van fedve országos szinten szarrá játszott, de kedvelt és bejáratott dalokkal és ez jól van így.
80-as évektől 2010-ig minden van, a másik (kvázi) országos Rádió 1-en meg 2000-es évektől felfelé van minden.
több régebbi sláger jön be, akkor Retro, ha több újabb, akkor meg Rádió 1 és ez szerintem így jó egyben nézve, nem pedig külön-külön.

hétvégén Tibi bácsit és Laci bácsit megcserélném, ennyi kivetnivalót látok a műsorrácsban.

a budapesti Best FM-ből meg lehetne egy vegytiszta EDM/Dance csatorna, Roxy néven, mert ebben a felosztásban feleslegessé vált a létezése. oda száműzném a WIM-et és a Live Mixet is a R1-ről és visszahoznám a DS Top 40-et egy órában és egy óra DS mix-szel zárulna a nap, utána reggelig sima roti. hétvégén meg mehetne hajnalig és akkor rotációban pöröghetnének a "Roxy" DJ-k.

de ha egyben nézzük a két nagyot önmagában, akkor tökéletesen kiegészítik egymást. külön-külön nem a legjobb a helyzetük, de egészében kell nézni és akkor kijön a matek. a Petőfi meg lehetne még picit tökösebb, olyan szedett-vetet lett mostanság. a Dankón pedig megcserélném a nóta, operett és az oldies dalok arányát és azt lehetne még pumpálni és akkor tényleg tökéletes lenne az országos piac.
 #196076  Szerző: Beci45
 
tomee írta: 2022.02.14. 23:55 Én a mai napi hallgatás után vesztettem el teljesen a fonalat, hogy ez a rádió mi is akar lenni:

10:53 - Shakira/Wyclef Jean - Hips Don't Lie
közvetlen utána: 10:56 - Bee Gees - Stayin Alive (Saturday Night Fever)
11:19 - Demjén Ferenc - Szerelemvonat
16:50 - Eric Prydz - Call on Me (Radio Mix) ????
közvetlen utána: 16:53 - Boney M. - Sunny
18:27 - Oliver Onions - Dune Buggy
22:17 - Lóci Játszik - Nem Táncolsz Jobban, Mint Én ????
23:19 - Halott Pénz - Valami Van A Levegőben
közvetlen utána: 23:23 - Exotic - Trabant

Ez most ebben a formában olyan, mintha folyamatosan kapcsolgatna az ember a Petőfi-Retro-Best FM között, és elvileg most teszik így ezt a rádiót rendbe?? Ha nagyon erőszakosan is, Shakira-ra meg Eric Prydz-re rá lehet mondani, hogy "Retro", tekintve, hogy lassan 20 éves számok, de a Halott pénz és Lóci mit keres itt?!

Egy fél tucat rádió felett rendelkeznek már, miért képtelenek a R1-en kívül rendesen felosztani a zenei stílusokat minden egyes rádióadójukra ésszerűen, hogy mindenki megkapja a maga műfaját? Sem a Danubius, sem a Sláger, de még a Class FM sem volt soha ilyen katyvasz.
Legalább most TÉNYLEG változatos :lool:
 #196075  Szerző: Chucky
 
tomee írta: 2022.02.14. 23:55 Lóci mit keres itt?!
Játszik! :D
 #196070  Szerző: kondalyuk
 
tomee írta: 2022.02.14. 23:55 Egy fél tucat rádió felett rendelkeznek már, miért képtelenek a R1-en kívül rendesen felosztani a zenei stílusokat minden egyes rádióadójukra ésszerűen, hogy mindenki megkapja a maga műfaját? Sem a Danubius, sem a Sláger, de még a Class FM sem volt soha ilyen katyvasz.
Nagyon merem remélni, hogy a Retro brand és logó megtartása nem szakmai döntés volt, hanem egyszerűen nem engedték a tulajdonosok vagy bárki más a váltást. Értem a váltást okát és értem, hogy Class FM pótlékot kell csinálni, de miért kell görcsösen ragaszkodni egy brandhez, aminek már semmi köze a sugárzott tartalomhoz?
Továbbá, a régi nyíregyházi adás sose volt annyira oldies, mint a későbbi budapesti és országos adás. Nézzünk csak a logóra....nem az az első benyomásom, hogy "ááá igen, itt szól a Lady Gaga!"

Az összes előbb említett rádiót egy tollvonással eltüntették, a Juventust is újrapozícionálták Sláger FM-mé. Ezt miért nem lehetett itt megtenni és valami újat alkotni?
 #196067  Szerző: tomee
 
Én a mai napi hallgatás után vesztettem el teljesen a fonalat, hogy ez a rádió mi is akar lenni:

10:53 - Shakira/Wyclef Jean - Hips Don't Lie
közvetlen utána: 10:56 - Bee Gees - Stayin Alive (Saturday Night Fever)
11:19 - Demjén Ferenc - Szerelemvonat
16:50 - Eric Prydz - Call on Me (Radio Mix) ????
közvetlen utána: 16:53 - Boney M. - Sunny
18:27 - Oliver Onions - Dune Buggy
22:17 - Lóci Játszik - Nem Táncolsz Jobban, Mint Én ????
23:19 - Halott Pénz - Valami Van A Levegőben
közvetlen utána: 23:23 - Exotic - Trabant

Ez most ebben a formában olyan, mintha folyamatosan kapcsolgatna az ember a Petőfi-Retro-Best FM között, és elvileg most teszik így ezt a rádiót rendbe?? Ha nagyon erőszakosan is, Shakira-ra meg Eric Prydz-re rá lehet mondani, hogy "Retro", tekintve, hogy lassan 20 éves számok, de a Halott pénz és Lóci mit keres itt?!

Egy fél tucat rádió felett rendelkeznek már, miért képtelenek a R1-en kívül rendesen felosztani a zenei stílusokat minden egyes rádióadójukra ésszerűen, hogy mindenki megkapja a maga műfaját? Sem a Danubius, sem a Sláger, de még a Class FM sem volt soha ilyen katyvasz.
 #196064  Szerző: p0tyi
 
A weboldalon már visszaírták egyébként Poptarisznyára a vasárnap esti sávot.
 #196062  Szerző: shadoe
 
kondalyuk írta: 2022.02.14. 01:20
shadoe írta: 2022.02.14. 00:47
kondalyuk írta: 2022.02.14. 00:29
  • B. Tóth László vasárnap este, műsorának címe PopTariTop (?!?!)
B. Tóth a 80-as és 90-es években, még a Petőfi Rádióban, kitalált egy vasárnap esti Top 40-es slágerlistát, amit kizárólag a hallgatók szerkesztettek (tehát nem úgy, mint az ál-kívánságműsorok a "kedvenc" rádióimban) a beérkezett szavazatok alapján. Ennek volt a neve Poptari Top. Számos nagylemez is lett belőle utána, nagy sikerrel. Feltételezem, ennek a szellemisége fog folytatódni.
Köszönöm szépen a választ, ezt nem tudtam, de így már értem! Kíváncsi vagyok erre, és többi újításra is.
Kihagytam valamit. Az "ős"-Poptarisznya 2002-es megszűnéséig létezett a Poptari Top a Petőfin, kezdetben (a 80-as években) még kéthetente, egy órában, az ötórás (vagy épp négyórás) műsor végén. Aztán - pontosan nem tudom, mikor -, a 2010-es években visszatért az eredeti Poptarisznya adás (akkor már csak 3 órás) számos helyi rádióra (pl. Gong), ill. online, a most is létező Poptarisznya rádióra.
Akkor is próbálkozott B. Tóth László a Poptari Top újraélesztésével, azzal a különbséggel, hogy Top 20-á redukálódott a lista, és a hallgatók már nem 20-as, hanem csak 10-es listát emailezhettek be. Illetve ezúttal már havi szinten ment le néhány ilyen adás az utolsó órában.
Ahogy írtam tegnap, a Poptarisznya eredeti koncepciója a 80-as években a legfrissebb újdonságokat bemutatni, az akkori lehetőségekhez képest. Nem volt retro adás, sőt, akkoriban ennél frissebb senki nem volt a szakmában. Az online verzióban is rengeteg olyan új zene szólt, ami az akkori kereskedelmi rádiók egyikén sem.
Hogy most mi lesz, azt vasárnap megtudjuk, de ezek voltak az előzmények. :)
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 210