RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #196036  Szerző: jonaa
 
Rickykeee23 írta: 2022.02.14. 10:40 Vass Gábor hangja még mindig fel-fel tűnik? Vagy most a szignálparkot is frissítették és rendbe rakták?
Vas Gábor nincs csak az Kautzky Armand van eddig csak ezt hallottam!
 #196035  Szerző: Beci45
 
Rickykeee23 írta: 2022.02.14. 10:40 Vass Gábor hangja még mindig fel-fel tűnik? Vagy most a szignálparkot is frissítették és rendbe rakták?
Már nincs benne, ahogy hallom. Viszont mintha a női hang is kikerült volna (kivéve a reklám, reklámot hallottak stb.) Én eddig nagyjából csak annyit hallottam, hogy “Retro rádió, minden idők legnagyobb slágerei” Kautzky hangján. A szignálpark eddig elég gyenge. Viszont a zenék annyira nem rosszak, talán összeszedettebb lett. Bár ha valóban bekerültek ezek a magyar zenék is, rengeteg elkapcsolási faktor lesz itt is.

A logo és a “Retro”név viszont már nagyon gáz. Ezeken sürgősen kellene változtatni.
 #196034  Szerző: DRoland
 
Nézem a lejátszási listát, mi ez a sok túró benne? Ne már...
Byealex, Margaret, Kowalsky, Quimby, Pink, Rácz Gergő, Anima sound system, Hip hob boys, Cozombolis, Follow flow , Welhello, stb ezek a (inkább nem írok jelzőt) nem illenek bele egyáltalán! Nem kellene ezt nagyon nem
 #196033  Szerző: Rickykeee23
 
Vass Gábor hangja még mindig fel-fel tűnik? Vagy most a szignálparkot is frissítették és rendbe rakták?
 #196032  Szerző: jonaa
 
Minden idők legnagyobb slágerei a szlogen és a 80 as 90 és és a 2000 es évek számait zenéit játsza a Rádió és 4 órásak a főbb műsorvezetői blokkok!
 #196030  Szerző: kondalyuk
 
shadoe írta: 2022.02.14. 00:47
kondalyuk írta: 2022.02.14. 00:29
  • B. Tóth László vasárnap este, műsorának címe PopTariTop (?!?!)
B. Tóth a 80-as és 90-es években, még a Petőfi Rádióban, kitalált egy vasárnap esti Top 40-es slágerlistát, amit kizárólag a hallgatók szerkesztettek (tehát nem úgy, mint az ál-kívánságműsorok a "kedvenc" rádióimban) a beérkezett szavazatok alapján. Ennek volt a neve Poptari Top. Számos nagylemez is lett belőle utána, nagy sikerrel. Feltételezem, ennek a szellemisége fog folytatódni.
Köszönöm szépen a választ, ezt nem tudtam, de így már értem! Kíváncsi vagyok erre, és többi újításra is.
 #196029  Szerző: shadoe
 
kondalyuk írta: 2022.02.14. 00:29
  • B. Tóth László vasárnap este, műsorának címe PopTariTop (?!?!)
B. Tóth a 80-as és 90-es években, még a Petőfi Rádióban, kitalált egy vasárnap esti Top 40-es slágerlistát, amit kizárólag a hallgatók szerkesztettek (tehát nem úgy, mint az ál-kívánságműsorok a "kedvenc" rádióimban) a beérkezett szavazatok alapján. Ennek volt a neve Poptari Top. Számos nagylemez is lett belőle utána, nagy sikerrel. Feltételezem, ennek a szellemisége fog folytatódni.
Egyébként azzal egyet is kell, hogy értsek: B. Tóth valóban való lenne a R1-re is, hiszen az eredeti Poptarisznya csütörtök esti társműsorában heti 50 percben rendszeresen összegyűjtött 10-12 újdonságot hétről-hétre. (Mert akkor még dolgoztak is a zenei szerkesztők, és érdekes módon a NEGYVEN!!! évvel ezelőtti alig egy órás adásokra gyűlt ki az a bő tíz előtte még sose játszott vadonatúj zene. Mennyi is ez évente, kedves Bazsa úr? Kb. 550 vadonatúj zeneszám ismétlések nélkül? Ugye jól számolok?)
És képzeljék el egyesek, VOLT rá igény, a zeneszerető fél ország csőre töltött magnóval ült a Poptarisznya magnósoknak adása előtt. Én is.
És ma mi van? 10-12 vadonatúj szám egy év alatt nem hangzik el a "legújabb és legigazibb mai slágerek" kanálisán, nemhogy 50 perc alatt hetente!!
De azért orrba-szájba szidhatjuk B. Tóthot és háborodhatunk fel a topikban, csak a R1 lelki világát meg ne sértsük, mert ők a sérthetetlen szorgalmas és alázatos elit, aki felbecsülhetetlen értéket tesz le az asztalra. Igen, vezessük le az indulatainkat a hetvenes éveiben járó legendán, aki le mert játszani egy Bruno Mars számot. Ééértem... ezt is...
 #196028  Szerző: kondalyuk
 
Mától a szlogen "Minden idők legnagyobb slágerei".
A weboldal szerint:
  • Vágó Piros lesz hétköznap napközben, míg Nyerges Iza kora este.
  • Abaházi presszó éjfélig
  • Jurásek Balázs vasárnap is lesz
  • B. Tóth László vasárnap este, műsorának címe PopTariTop (?!?!)
  • Vasárnap esti kívánságműsor helyett a leírás szerint beszélgetős műsor lesz éjfélig.
Külön sweepert kaptak a 2000-es évek zenéi. A kick egyelőre nem cserélődött le (a retró szó elhagyásán kívül), így gondolom a hírek és többi arculati elem is marad.
 #196027  Szerző: p0tyi
 
Valóban ráncfelvarrták, új szlogen, frissült zenei világ, új műsorrend. Vágó Piros újra hétköznap napközben. :)
 #196025  Szerző: kondalyuk
 
Beci45 írta: 2022.02.13. 22:03
kondalyuk írta: 2022.02.13. 21:24 Mindeközben teljesen átírták a honlapon a műsorok menüpont alatt az időpontokat, holnaptól változás várható?
Valóban.
Retro hétvége vasárnap 14:00-18:00 Jurásek Balázs. Ennyi volt a Poptarisznya?
Már leszedték, de vasárnap 18:00-20:00-ra volt átírva a Poptarisznya, a vasárnapi kívánságműsor pedig 20:00-24:00.
Érdekes.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 210