• Retro Rádió

#179155  Szerző: zenefalo
 2018.08.26. 15:57
Glenn írta:
2018.08.26. 11:57
Oké, hogy Retro Rádió, de ha azt mondják, hogy "folytatódik" és nem azt, hogy "újjáalakul" a Poptarisznya, akkor mégiscsak hasonlítania kéne egykori önmagára. Namármost, a Poptarisznya 1982-ben indult, a Retro Rádióba meg beleférnek a 80-as évtized zenéi, akkor szerintem ebben a három órában simán lehetne a zenék nagyobb része 80-as. Eredetileg is voltak a Poptarisznyában 60-as és 70-es évek, de nagyjából a műsoridő 20-30 %-át tették ki, a többi friss zene volt (akkoriban persze). Ma szinte egy az egyben le kéne másolni az akkori playlistet. És még annyi, hogy B. Tóth is beszélhetne picit többet, úgy, ahogyan azt eredetileg tette.
robert11 írta:Kicsit engem a régi Calypsórádióra emlékeztet ott mentek ilyen jellegű zenék
Ez pedig nem a véletlen műve, hiszen a Calypso kitalálója és szerkesztője B. Tóth László volt. Vasárnap délután a Poptarisznya párhuzamosan ment a Calypsóban és a Petőfin.
Változott a helyzet, 80-as évek zenéi most túlnyomó többségben vannak, pláne 87-es pop-tari-top listájából szrmezget B. Tóth. Volt egy dalcímtévedés is. Corona - The rhythm of the night dalára Whigfield - Saturday night ID lett fevezetve! :lool:
 #179154  Szerző: Tomi76
 2018.08.26. 15:45
Glenn írta:
Ez pedig nem a véletlen műve, hiszen a Calypso kitalálója és szerkesztője B. Tóth László volt. Vasárnap délután a Poptarisznya párhuzamosan ment a Calypsóban és a Petőfin.
Ami pedig azért volt mert a Calypso csak 8:00-tól este 7:00-ig sugárzott, a többi időben a 873 Khz-es frekin a Petőfi rádió szólt alapból. Vasárnap délután persze a Poptarisznya miatt már 16:00-kor véget ért a Calypso műsora és jött a Petőfi.
 #179153  Szerző: Glenn
Oké, hogy Retro Rádió, de ha azt mondják, hogy "folytatódik" és nem azt, hogy "újjáalakul" a Poptarisznya, akkor mégiscsak hasonlítania kéne egykori önmagára. Namármost, a Poptarisznya 1982-ben indult, a Retro Rádióba meg beleférnek a 80-as évtized zenéi, akkor szerintem ebben a három órában simán lehetne a zenék nagyobb része 80-as. Eredetileg is voltak a Poptarisznyában 60-as és 70-es évek, de nagyjából a műsoridő 20-30 %-át tették ki, a többi friss zene volt (akkoriban persze). Ma szinte egy az egyben le kéne másolni az akkori playlistet. És még annyi, hogy B. Tóth is beszélhetne picit többet, úgy, ahogyan azt eredetileg tette.
robert11 írta:Kicsit engem a régi Calypsórádióra emlékeztet ott mentek ilyen jellegű zenék
 #179152  Szerző: robert11
 2018.08.26. 11:45
Na hát meghallgattam visszahallgattam pontosabban a múltheti Popptarisznyát mint azt említettem nekem hiányozni fognak az új zenék de nyilván egy retróba nem lehet még akkor is ha a poptarisznya.hun a régiek mellett a műsorban újak is mentek. Nem voltak rossz zenék, hozzám inkább a 90es évek állnak meg egy pár 80as de a 90es azér tmert azokon nőttem fel jóformán.
60as 70es évekből is vannak jó számok azokból is inkább a külföldiek nyerték el tetszésemet. Votl egy Ottavan zene az tetszett meg egy 58as zene.
Kicsit engem a régi Calypsórádióra emlékeztet ott mentek ilyen jellegű zenék meg a slágeren mármint ami megszűnt sláger.
 #179151  Szerző: nyikolaj
 2018.08.26. 10:46
Persze.. tudom,hogy vannak meg lesznek remek zenekarok a mában és a jövőben is, de az ősalapokat.. mégiscsak a 60/70-es években rakták le. A Beatkorszaktól elkezdve,Guns n roses, Quenn stb. Itthon az Omega,Lgt, stb.. Ezért is kell tisztelni és hallgatni annak az éra zenéit.Egyébként meg minden mai előadó többnyire a múltból merít..rengeteg feldolgozás születik.
De akkor egy kérdés.. korszaktól függetlenül,melyik országos rádió játszik főként hangszeres zenét?
Petőfi, R1? Sajnos egyik sem.
A Retro rádió ebből a szempontból nyertes,hisz egy legeldugottabb tanyán is fogható az ország szegleteiben,és igazi zenéket hallgathatnak a hallgatók!
 #179150  Szerző: tomee
 2018.08.26. 09:59
nyikolaj írta:-Az élőhangszeres zene. Azért ezt a tényt fogadjuk el,hogy sok emberi fülnek kellemes és élvezetes a jó öreg szólógitár húrtépését hallgatni, az ütemes pergő dobszólóra ami alatt a jó kis basszusgitár szól.
Ezeknek a hallgatóknak ez a rádió egy zarándokhely a fülnek,és hányingerük van mindenféle tüc tüc rádiótól.
Jaaa..és tévedés,hogy csak idősebb korosztály hallgatja a rádiót. Ahogy írtam is..aki rocker, és szereti a hangszeres zenét,az szivesen hallgatja a rádiót!
Tartok tőle, hogy zenetörténeti szempontból majd annak idején nem is fognak tudni összerakni ilyen gyűjteményt a 21. század első évtizedeiből. Olyan, mintha a 20. század második felében már megcsináltak és kihoztak volna mindent az előadók, amit zenéből lehetett, a mostani zenészek meg kb. ebből az "örökségből" aratnák le a babérokat.

Nekem mondjuk lenne igényem egy 2000-es évek zenéit játszó rádióra, de az számomra is nyilvánvaló, hogy egy ilyen rádió nem rúgna labdába egy Retró Rádió mellett. Főleg, hogy a kreativitás 18 éve is abban kimerült, hogy javarészt már a '70-es, '80-as években megalkotott zenéket dolgozták fel részben vagy teljes egészében.
 #179141  Szerző: nyikolaj
 2018.08.25. 21:24
Két dolog jut eszembe erről a rádióról.
1. Ezek nem retro zenék már,hanem Oldies nóták. 2019 lesz lassan..és főleg a 60-as, 70-es évek óta keményen eltelt 50-60 év. Ha 1997/98-at írnánk,akkor lehetne talán Retro rádiónak nevezni az adót,ha a zenei kínálatát nézzük.
De így már ez nyugodtan lehetne Oldies rádió a neve!
2. Egy fontos dolgot azért nem szabad elfelejteni ami miatt "sikeres", közkedvelt lehet egy ilyen rádió!
-Az élőhangszeres zene. Azért ezt a tényt fogadjuk el,hogy sok emberi fülnek kellemes és élvezetes a jó öreg szólógitár húrtépését hallgatni, az ütemes pergő dobszólóra ami alatt a jó kis basszusgitár szól.
Ezeknek a hallgatóknak ez a rádió egy zarándokhely a fülnek,és hányingerük van mindenféle tüc tüc rádiótól.
Jaaa..és tévedés,hogy csak idősebb korosztály hallgatja a rádiót. Ahogy írtam is..aki rocker, és szereti a hangszeres zenét,az szivesen hallgatja a rádiót!
 #179109  Szerző: Gyurii
 2018.08.24. 09:38
Chucky írta:
2018.08.24. 07:15
egon2 írta:
2018.08.23. 15:46
Mintha nagyobb zenei kinálata lenne mint anno a Sláger rádiónak volt?Bár a Slágernek változatos zenei kinálata volt ahogy most a Retronak is.
Ez egy paradoxon! :D
De komolyra fordítva a szót, szerintem nagyságrendekkel változatosabb a zenei paletta, mint anno a Sláger vagy a Danubius, Class esetében volt. Vannak bőven ritkaságok! Kérdés, hogy meddig marad ez így.
Reméljük nem lesz Láger-szindróma... Bevallom néha 1-2 elkapcsolási faktor játszik, de múltkor Balatonról hazajövet poén volt Szécsi Pálra autózni bnőmmel... :shock:
 #179105  Szerző: Chucky
 2018.08.24. 07:15
egon2 írta:
Mintha nagyobb zenei kinálata lenne mint anno a Sláger rádiónak volt?Bár a Slágernek változatos zenei kinálata volt ahogy most a Retronak is.
Ez egy paradoxon! :D
De komolyra fordítva a szót, szerintem nagyságrendekkel változatosabb a zenei paletta, mint anno a Sláger vagy a Danubius, Class esetében volt. Vannak bőven ritkaságok! Kérdés, hogy meddig marad ez így.
 #179100  Szerző: egon2
Magyar ès külföldi zene arány hány% a Retró rádióban?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 96

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.