RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#185346  Szerző: homerhamm
 2019.10.13. 13:29
Ma reggel 7 óra körül (a választás napján), lement a Személyi Igazolvány című dal. :lool: :lool: ^^ :D Hmmmm...
 #185277  Szerző: robert11
 2019.10.06. 11:17
Eszembe jutott, hogy azért sem érné meg vagy éri meg a magnósblokk mert ma már mindenki szinte online letölti a zenéket, és úgy hallgatja nem kell felvenni de ha nagyon rögzíteni szeretné akkor egyéb más eszközzel is megteheti. Maga a blokk neve jó annyiból hogy tükrözi a régi popptarisznyát leglább ennyi megmaradt a régiből. De én ismerek még olyan embert aki kazettára rögzíti a zenét nincs abban semmi kivetnivaló szerintem.
 #185268  Szerző: Sakál
 2019.10.04. 08:19
robert11 írta:
2019.10.02. 16:04
de sajnos nem én vagyok ott meg nem én vagyok aki megszabja ezt az egészet.
Inkább szerencsére
 #185262  Szerző: robert11
 2019.10.02. 16:04
Igen Glenn azt tudom 89 május 1 volt ha jól tudom az indulási nap és 2001ben hallgatott el valamikor azt nem tudom pontosan mikor.
Tisztában vagyok vele hogy ezt kell szeretni, de nem vagyok vele kibékülve nem tetszik hogy töntkretettek egy ilyen nívós műsort mint amilyen a Tarisznya. Így még nagyon a régihez sem hasonlít egyáltalán nem is jönnek jöhetnek fel régi emlékek max ha 90eseket játszik de dögivel csak 60 70esek vannak. Online adásban pl 2000 utáni zenék is lementek 2003 Jennifer Lopez every time pl és még sorolhatnám. Fel tudnám osztani az órákat mikor mit lehetne leadni elképzelésem szerint én másképp csinálnám de sajnos nem én vagyok ott meg nem én vagyok aki megszabja ezt az egészet.
 #185248  Szerző: Glenn
 2019.09.30. 18:54
A Calypso "gazdája" éppen B. Tóth volt, ő találta ki. 1989 májusában indult 873 kHz-en és a frekvenciamoratórium lejárta után akartak FM-en megjelenni. Nem jött össze, én nagyon sajnáltam. :(
Mint írtam, a Poptarisznya most a "Retro szájíze" szerint van szerkesztve, a Gongon nyilván odapasszoló módon csinálták, a neten meg a maguk urai. Ez van, ezt kell szeretni.
 #185242  Szerző: robert11
 2019.09.29. 22:26
Igen tudom Gongon volt az ismétlés vasárnap aki esetleg nem hallotta volna Csütörtökön az adást.
Calypsón úgy volt, hogy 4kor átkapcsoltak a Petőfire és akkkor mindkét frekin a Tarisznya ment. Én nem tudtam mondjuk hogy a 873 az eredetileg a Petőfié volt és később döntöttek úgy, hogy induljon rajta a rádió vagy hogy azon legyen.
Emlékszem 98ban már 18 30kor jöttek a nemzetiségi műsorok és hirtelen lekeverték a tarisznya adását én meg egy ideig nem tudtam hogy miér tér véget olyan hamar mire rá jöttem hogy az urh-n hallgathatom továb a Petőfin mert nem tudtam hogy megszűnt a középhullámon. Valamit mondott Laci 97 utolsó adásában, de valahogy elkerülte a figyelmem csak utána jutott eszembe, hogy biztos erről beszélt akkor.
Sőt olyan is volt, hogy félnyolcig ment a reggelicsúcs, majd jött a sportreggel, és 8tól indult a Calypsó. De 97 tavaszán már reggel 6tól az ment iskolás voltam és vittem magammal rádiót hogy útközben hallgassam onnan tudom ezeket.
 #185241  Szerző: shadoe
 2019.09.29. 21:31
Nekem személy szerint a Gongon, talán 10 évvel ezelőtt hétfő délutánonként újraindult Retro tarisznya tetszett. A mostanit nem tudom megszokni. A poptarisznya.hu viszont magasról veri az egész Retro rádió kínálatát. Van annyira erős rádió, a műsorvezetői gárda pedig olyannyira rendkívül szimpatikus, hogy kapásból adnék neki földi sugárzású frekvenciát. Nem is egyet.
 #185240  Szerző: Volvos
 2019.09.29. 21:12
Glenn írta:
2019.09.29. 18:03
robert11 írta:
2019.09.28. 20:59
Én arra lennék kíváncsi, ki mit gondol a popptarisznyáról?
Ha megengeded, én, mint célcsoportbeli, kezdeném.
robert11 írta:nem olyan mint amilyen a Petőfin volt régen vagy mint amilyen online volt.
A Petőfin régen persze, hogy más volt, hiszen az 15-25-35 éve egy aktualitásokat (is) bemutató műsor volt. Ma más a funkciója, azoknak szól (elsősorban), akik akkoriban hallgatták. Online nem hallgattam, mert a Poptarisznya nálam rádióra való. :)
robert11 írta:Ugye engem az zavart, hogy csak 60as 70es évek dögivel, de 80as 90es alig alig na és hol vannak a 2000 körüli zenék? Hisz már az is retró. Online az is ment. Mondom erről sokat írtam a múltkor így nem igazán mennék bele a dolgokba. Azt nem tudom mondtam e hogy ha már ami zenéket nem is ad rajta Laci mint az online adásban, akkor legalább 90esek mennének jobban hisz a 60as 70es nem si tükrözi a régi tarisznyát.
Vannak 80-as és 90-es zenék is szép számmal, a 60-as és 70-es meg ugye a Retro Rádió koncepciója miatt kell.
robert11 írta:Meg kéne vendégeket hívni mert a Petőfin az is volt.
Na, ebben egyetértünk. Bizony lehetne színesíteni a műsort odaillő vendégekkel, nem is értem, miért nem hív be senkit.
robert11 írta:Lacinak meg van kötve a keze és azért nem ad azt amit akar? Mert az online adásban ilyen nem volt. A Petőfiről nem is beszélve. Lehetne félóra a magnósoknak is akár mert a Petőfin úgy volt már azzal is előhoznák a régi tariszny hangulatát. Az inkább az online-on volt érezhető.
Biztos, hogy valamilyen szinten "meg van kötve a keze", hiszen azért ez nem a Petőfi, pláne nem a 80-as évek, meg kell felelni a Retro Rádió koncepciójának. A magnós félóra túlzás lenne, a magnósblokk pont elég. Senki sem vesz fel rádióból semmit manapság, tehát ez maximum a retrofíling miatt kell, arra meg elég negyedóra is.
robert11 írta:Kéne egy juventusz, danubiusz jellegű arádió a 80as 90es évek, és napjaink legagyobb slágerei.
Kihagytad a kalipszót meg a bridzset. :D
Ez mind szép és jó! Na de 2019-ben MAGNÓSBLOKK?? Viccelsz?! Azt+kihagytátok hogy ez a műsor a GONG-on is futott... Mielőtt+jelent a Retron... Ami egy kezelésben van a Petőfivel... Ami a "kézmegkötésre vonatkozik...
 #185234  Szerző: Glenn
 2019.09.29. 18:03
robert11 írta:
2019.09.28. 20:59
Én arra lennék kíváncsi, ki mit gondol a popptarisznyáról?
Ha megengeded, én, mint célcsoportbeli, kezdeném.
robert11 írta:nem olyan mint amilyen a Petőfin volt régen vagy mint amilyen online volt.
A Petőfin régen persze, hogy más volt, hiszen az 15-25-35 éve egy aktualitásokat (is) bemutató műsor volt. Ma más a funkciója, azoknak szól (elsősorban), akik akkoriban hallgatták. Online nem hallgattam, mert a Poptarisznya nálam rádióra való. :)
robert11 írta:Ugye engem az zavart, hogy csak 60as 70es évek dögivel, de 80as 90es alig alig na és hol vannak a 2000 körüli zenék? Hisz már az is retró. Online az is ment. Mondom erről sokat írtam a múltkor így nem igazán mennék bele a dolgokba. Azt nem tudom mondtam e hogy ha már ami zenéket nem is ad rajta Laci mint az online adásban, akkor legalább 90esek mennének jobban hisz a 60as 70es nem si tükrözi a régi tarisznyát.
Vannak 80-as és 90-es zenék is szép számmal, a 60-as és 70-es meg ugye a Retro Rádió koncepciója miatt kell.
robert11 írta:Meg kéne vendégeket hívni mert a Petőfin az is volt.
Na, ebben egyetértünk. Bizony lehetne színesíteni a műsort odaillő vendégekkel, nem is értem, miért nem hív be senkit.
robert11 írta:Lacinak meg van kötve a keze és azért nem ad azt amit akar? Mert az online adásban ilyen nem volt. A Petőfiről nem is beszélve. Lehetne félóra a magnósoknak is akár mert a Petőfin úgy volt már azzal is előhoznák a régi tariszny hangulatát. Az inkább az online-on volt érezhető.
Biztos, hogy valamilyen szinten "meg van kötve a keze", hiszen azért ez nem a Petőfi, pláne nem a 80-as évek, meg kell felelni a Retro Rádió koncepciójának. A magnós félóra túlzás lenne, a magnósblokk pont elég. Senki sem vesz fel rádióból semmit manapság, tehát ez maximum a retrofíling miatt kell, arra meg elég negyedóra is.
robert11 írta:Kéne egy juventusz, danubiusz jellegű arádió a 80as 90es évek, és napjaink legagyobb slágerei.
Kihagytad a kalipszót meg a bridzset. :D
 #185232  Szerző: robert11
 2019.09.28. 21:05
Ja még annyi hogy Lacit savazzák, mint ha nem ismernék már a műsorvezetési stílusát. Max a 2000ben születettek nem tudják de aki a régizenéket kedveli és korábban született élt, nekik tudniuk kell. Egy mai embernek inkább az lenne furcsa, hogy belebeszél. De állítólag már annak idején a lányát is cikizték emaitt a suliban hogy apád elebeszél a zenékbe. De az is fura, hogy otthon ők nem hallgathattták de az iskolába még is ilyenekkel szembesült.. Egyik interjúba mondta ezt hogy mondták a lányának hogy nem hallom a zenét, mert apád belebeszél vagy alá beszél a zenéknek.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 151

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.