• Retro Rádió

#179099  Szerző: broadcaster
 2018.08.23. 12:56
tomee írta:
2018.08.23. 11:44
broadcaster írta:nekem ez a szándékos múltban ragadás sok egy kicsit főleg úgy, hogy a rádiózás egy folyamatosan megújuló műfaj lenne. Hívjuk a rádiót Retrónak, vagy Petődinek, vagy Rádió1nek, stb.. Attól még, hogy Magyarországon nem az, nem azt jelent, hogy ez így van rendben, ahogy most van.
Az a baj, hogy ez abból a szempontból egy ördögi kör, hogy gyakorlatilag pont a hallgatók "igénytelensége" miatt nem tudnak megújulni ezek a rádiók, már ha azt vesszük alapul, hogy a "kutatások szerint az embereknek erre meg arra van igényük", akkor a Retró meg társaik teljesen jól csinálnak mindent. A zenei kínálat valóban igényesen van összerakva, fiatal fejjel még én is szívesen hallgatom ezeket, mert van a számoknak mondanivalójuk, kellemes dolog igazi hangszereket zeneszámokban hallani stb...

Viszont!

Az a jelenség félelmetes, hogy két LGT szám lejátszása után az emberek zokogva telefonálnak be és írnak köszönő leveleket, hogy "végre van ez a rádió, ami visszahozta(???) a fiatalságukat". Nem azzal van a baj, hogy az embereket ezzel boldoggá teszik, mert eszembe nem jutna idős emberek boldogságát elvenni, hanem azzal, hogy a múltban való tévelygés közepette érzik úgy magukat, hogy a jelenlegi világgal így ebben a formában tulajdonképpen minden rendben van, és ennek tudatában állítanak fel viszonyítási alapot a jelen dolgaival szemben.
Érdekes logika, de igen...
Nem tudom mikor jön el az a pillanat amikor ez a visszájára fordul, de már nagyon itt lenne az ideje..
 #179098  Szerző: tomee
 2018.08.23. 11:44
broadcaster írta:nekem ez a szándékos múltban ragadás sok egy kicsit főleg úgy, hogy a rádiózás egy folyamatosan megújuló műfaj lenne. Hívjuk a rádiót Retrónak, vagy Petődinek, vagy Rádió1nek, stb.. Attól még, hogy Magyarországon nem az, nem azt jelent, hogy ez így van rendben, ahogy most van.
Az a baj, hogy ez abból a szempontból egy ördögi kör, hogy gyakorlatilag pont a hallgatók "igénytelensége" miatt nem tudnak megújulni ezek a rádiók, már ha azt vesszük alapul, hogy a "kutatások szerint az embereknek erre meg arra van igényük", akkor a Retró meg társaik teljesen jól csinálnak mindent. A zenei kínálat valóban igényesen van összerakva, fiatal fejjel még én is szívesen hallgatom ezeket, mert van a számoknak mondanivalójuk, kellemes dolog igazi hangszereket zeneszámokban hallani stb...

Viszont!

Az a jelenség félelmetes, hogy két LGT szám lejátszása után az emberek zokogva telefonálnak be és írnak köszönő leveleket, hogy "végre van ez a rádió, ami visszahozta(???) a fiatalságukat". Nem azzal van a baj, hogy az embereket ezzel boldoggá teszik, mert eszembe nem jutna idős emberek boldogságát elvenni, hanem azzal, hogy a múltban való tévelygés közepette érzik úgy magukat, hogy a jelenlegi világgal így ebben a formában tulajdonképpen minden rendben van, és ennek tudatában állítanak fel viszonyítási alapot a jelen dolgaival szemben.
 #179084  Szerző: broadcaster
 2018.08.22. 08:46
Glenn írta:
2018.08.22. 07:33
broadcaster írta:
2018.08.21. 22:22
Mi a jó abban, ha folyamatosan hétről-hétre a múltból kell táplálkozni? Nem beteg ez egy kicsit valahol?
Ne haragudj, nem akarlak megsérteni, csak annyit reagálok erre, hogy majd remélhetőleg te is leszel 50, 60, 70 éves, és akkor téged sem az akkori slágerek érdekelnek majd... :)
Üdvözöllek!

Dehogy sértődöm meg, beszélgetni vagyunk itt fenn, köszönöm a véleményed. Való igaz, remélem leszek. Ha tehetném a 90-es évek zenéiből csemegéznék. Sajnos nem tudok mert alig játszák őket mint országos, úgy helyi szinten. Mindemellett nagyon örülnék egy olyan újkori poptarisznyának valahol az éterben ami szintén még hazánkban nem játszott csemegéket mutat be hétről hétre. A jelenlegi országos kínálatot figyelembe véve ez esélytelen. Hangsúlyozom nincs bajom a Poptarisznyával. Tisztelem valamennyi fórumozó véleményét, de nekem ez a szándékos múltban ragadás sok egy kicsit főleg úgy, hogy a rádiózás egy folyamatosan megújuló műfaj lenne. Hívjuk a rádiót Retrónak, vagy Petődinek, vagy Rádió1nek, stb.. Attól még, hogy Magyarországon nem az, nem azt jelent, hogy ez így van rendben, ahogy most van.
 #179082  Szerző: Glenn
 2018.08.22. 07:33
broadcaster írta:
Mi a jó abban, ha folyamatosan hétről-hétre a múltból kell táplálkozni? Nem beteg ez egy kicsit valahol?
Ne haragudj, nem akarlak megsérteni, csak annyit reagálok erre, hogy majd remélhetőleg te is leszel 50, 60, 70 éves, és akkor téged sem az akkori slágerek érdekelnek majd... :)
 #179077  Szerző: broadcaster
tomee írta:
2018.08.20. 16:35
Glenn írta:Sajnos rossz lovon ülsz. Ez egy régi zenéket játszó, ezáltal régi időket idéző (retro) rádió. Nagyon hiteltelen lenne egy fiatal, pörgős ember szájából hallani egy 40 évvel ezelőtti zene konferálását. Sokkal hitelesebb a 71 éves B. Tóth, sokkal idevalóbb a legendás Poptarisznya és sokkal jobb nosztalgiázni így a mai idősebbeknek is. A betelefonálók "ömlengéseiről" annyit, hogy ugyanezt hallhatjuk a Music FM-en meg a Rádió 1-en, ott is a jelen gondjaitól menekülnek, csak éppen a fiatalok (nagyobb baj).
Ez tehát nem paródia, itt tapasztalt rádiósok dolgoznak, akik nem akarnak már korszakalkotó dolgokat tenni (ezen már túl vannak), hanem - mint az látható is - egy széles réteg igényeit elégítik ki megfelelő szinten. Van még min javítani, a Poptarisznya B. Tóth-tal csak az első adáson van túl, de jó lesz ez. Mondjuk valami délelőtti sávban szívesen hallanám Dr. Borosst is, akkor verhetetlen lenne ez a rádió.
Én annak a jól ismert jelenségnek a visszásságairól beszéltem, hogy van ebben az országban kismillió nyugdíjas, akiket sikerült kenyérre kenni azáltal, hogy újraélhetik a 30-40 évvel ezelőtti fiatalságukat, és ezért már-már rajongásig hálásak. :)

A Poptarisznya régen arról szólt, hogy B. Tóth bemutatta az akkor sehol sem hallható "nyugati újdonságokat" és ezáltal ablakot nyitott az akkori fiataloknak egy világra, de most arról van szó, hogy 36 évvel később B. Tóth eljátssza, hogy 1982 van, amire a hallgatók úgy reagálnak, hogy "jó, akkor mi meg 16 évesek vagyunk" :) Ez a része szerintem vicces, de ezzel nem vitatom a rádiósok nívóját a szakmában. :)
Érdekes ez. Megértem, hogy nosztalgiából egyszer elhiszi az ember,hogy a 80-as években van. Még azt is, hogy átéli ugyanezt az érzést mondjuk kétszer pl. a Poptari segítségével. De! Mi a jó abban, ha folyamatosan hétről-hétre a múltból kell táplálkozni? Nem beteg ez egy kicsit valahol?
 #179059  Szerző: Kovi02
 2018.08.20. 22:52
joe írta:
2018.08.20. 22:34
Tegnap épp "átszeltem" az országot...44 - M5 - M0 - M1...miközben a Poptarisznyát hallgattam. A 103,3 valamiért nyugat felé sem jó, mintha 10dB hiányozna abból az adóból. Sajnos a 100,0-án nincs RDS, így nincs automata váltás...akárhogy is nézem, Tata és Komárom között nincs vétel...komáromi lehajtó után kézzel a győri frekvenciára állva már megszólal...de Győrnek kb. ennyit is kell tudnia...lehet csak én érzem, de a pesti adónak mintha nem lenne "távol tere".

Valóban ez "Retrotarisznya", pl. a Gong FM-en hetente van Poptarisznya az újdonságokból és régiségekből...

Közben saját magamat cáfolom, most az OMK-tól 91km-re vagyok nyugatra, azonos jelszinttel jön a 103,3 a többi nagyadóval ~58dBuV, Gerecse 100,0 ~49dBuV - 56km-ről, 105,6 Kossuth ~83dBuV-tel jön itt...
Itt a 103,3 nem rossz,amikor még Class ment rajta,az újvidéki adó állandóan elnyomta,most meg szépen megférnek egymás mellett.
 #179057  Szerző: joe
 2018.08.20. 22:34
Tegnap épp "átszeltem" az országot...44 - M5 - M0 - M1...miközben a Poptarisznyát hallgattam. A 103,3 valamiért nyugat felé sem jó, mintha 10dB hiányozna abból az adóból. Sajnos a 100,0-án nincs RDS, így nincs automata váltás...akárhogy is nézem, Tata és Komárom között nincs vétel...komáromi lehajtó után kézzel a győri frekvenciára állva már megszólal...de Győrnek kb. ennyit is kell tudnia...lehet csak én érzem, de a pesti adónak mintha nem lenne "távol tere".

Valóban ez "Retrotarisznya", pl. a Gong FM-en hetente van Poptarisznya az újdonságokból és régiségekből...

Közben saját magamat cáfolom, most az OMK-tól 91km-re vagyok nyugatra, azonos jelszinttel jön a 103,3 a többi nagyadóval ~58dBuV, Gerecse 100,0 ~49dBuV - 56km-ről, 105,6 Kossuth ~83dBuV-tel jön itt...
 #179056  Szerző: nyikolaj
 2018.08.20. 22:02
Mix Akták! :)
 #179055  Szerző: nyikolaj
 2018.08.20. 22:00
Anno olyan 10 éve B.Tóthnak volt egy konzerv műsora amit több vidéki rádió is átvett.. 1 órás volt kb úgy emlékszem!..Most hirtelen nem jut eszembe,de szerintem a fórumozó társaim mindjárt lecsapják a választ.
 #179042  Szerző: zenefalo
 2018.08.20. 17:18
Glenn írta:
2018.08.20. 08:05
Nekem két dolog nem tetszett a Poptarisznyában. Az egyik a zenei kínálat. Mindenképp több 80-as és 90-es éveket vártam. A másik érthetőbb, az, hogy B. Tóth hangja és stílusa sem volt a régi. Ettől eltekintve lehet, hogy kiforrja majd magát néhány hét alatt.
Az a helyzet, hogy a Retrón egy kiherélt Poptarisznya ment. Az internetes rádión korábban jelentkező Poptarisznyában forgott Major Lazer, Justin Bieber, Wellhello, stb. is. De ezzel a felállással nem mehetett volna a rádió formátuma miatt. Tegnap inkább Retrótarisznya elnevezéssel kellett volna műsorba adni B. Tóth-nak ezt a válogatást.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 96

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.