RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #192941  Szerző: Tomi76
 
Kicsit Retróztam ma és azért hallottam egy két jó számot,de úgy összességében tényleg nagy katyvasznak érezni. Elég éles váltás a By By Szása után a Blackstreet, Dr. Dre, Queen Pen - No Diggity című dal. Viszont amikor a Sláger FM elkezdett fokozatosan megújulni, és vezette be a napi slágerlistás dalokat, miközben még mentek a régi 80-as évek zenéi is (tudom most is mennek de már sokkal kevesebb), és lassan stílust váltott, akkor is erős összevisszaság volt érezhető. Aztán mára csak kialakult az arculat amit sokszor szoktunk a debreceni Best-hez is hasonlítani. Szóval elképzelhető, hogy itt is ez az átmenet az ami ezt a zavart okozza. De tény, hogy ha valóban a megújulás a vezetés célja, nos akkor azt még messze nem érték el. Bár továbbra is tartom,hogy eleve nem kellett volna belenyúlni ebbe az egészbe. Volt egy Retró, lett egy megújult Rádió 1 a fiataloknak, és mellé egy Best a két korosztály közöttiek részére. Ez teljesen logikus volt. Viszont a mostani nem az. De majd kialakul ebből is valami. Remélhetőleg tudják mit akarnak csinálni, mert ha csak úgy tesztelgetnek,hogy majd csak jutunk valahová, az nagy károkat fog okozni.
 #192934  Szerző: Derrick
 
Beci45 írta: 2021.06.09. 16:04
Derrick írta: 2021.06.09. 12:35 Imént néztem az nmhh oldalán a retro hallgatottságát : 1551
ha ezt valaki sikersztorinak gondolja ...
Egyébként egyre rosszabb a rádió. Most már még nagyobb az össze-visszaság. 90-es évek disco zenéi, néha már egy 2005-2006-os zene, aztán meg valami a 70-es évekből. Borzalom, ami ebből a rádióból lett..
mit várat az ember ettől a szakmai vezetéstől? lehet itt szidni Flyt, de legalább tudott valamit.
 #192932  Szerző: Beci45
 
tomee írta: 2021.06.09. 19:01 Nekem az a fura az egészben, hogy nagyjából most elkezdtek egy csomó olyan zenét játszani, amik egyébként azon a Best FM-en is mennek, amivel épp teleplakátolták a várost. Persze, ha ott tényleg rock-ostítani fognak, akkor az majd más tészta lesz, de jelenleg, ha odakapcsol valaki, sztem nem sok különbséget tapasztal.

Reggel 7-kor ma amúgy ATB - 9PM-ment, amit én speciel nem bánok, de a Retro-n hallani, pláne Bochkor műsorában elég szürreális élmény volt annak tudatában, hogy itt egy éve még Máté Péter meg Korda György szólt...
Még néha szól is.
 #192930  Szerző: tomee
 
Nekem az a fura az egészben, hogy nagyjából most elkezdtek egy csomó olyan zenét játszani, amik egyébként azon a Best FM-en is mennek, amivel épp teleplakátolták a várost. Persze, ha ott tényleg rock-ostítani fognak, akkor az majd más tészta lesz, de jelenleg, ha odakapcsol valaki, sztem nem sok különbséget tapasztal.

Reggel 7-kor ma amúgy ATB - 9PM-ment, amit én speciel nem bánok, de a Retro-n hallani, pláne Bochkor műsorában elég szürreális élmény volt annak tudatában, hogy itt egy éve még Máté Péter meg Korda György szólt...
 #192924  Szerző: Beci45
 
Derrick írta: 2021.06.09. 12:35 Imént néztem az nmhh oldalán a retro hallgatottságát : 1551
ha ezt valaki sikersztorinak gondolja ...
Egyébként egyre rosszabb a rádió. Most már még nagyobb az össze-visszaság. 90-es évek disco zenéi, néha már egy 2005-2006-os zene, aztán meg valami a 70-es évekből. Borzalom, ami ebből a rádióból lett..
 #192923  Szerző: Derrick
 
Imént néztem az nmhh oldalán a retro hallgatottságát : 1551
ha ezt valaki sikersztorinak gondolja ...
 #192791  Szerző: shadoe
 
Ugyanez a véleményem, mint az előttem szólóknak. Én a 90-es évek zenéit biztos nem fogom soha magyar rádión hallgatni, és már akkor se hallgattam. Több külföldi adót hallgattam abban az évtizedben, mint magyart, és meg is ismertem tömérdek olyan jó zenét, amit idehaza sose ismerhettem volna meg. És itt nemcsak az angol vagy amerikai adókra gondolok, elég volt csak bekapcsolni a szlovák Rock Fm-et vagy az osztrák Ö3-t. Ordított a különbség. A külföldi adókhoz képest borzalom volt a Juventus v. a (már kereskedelmi rádióvá züllött) Danubius nappali rotációját hallgatni, szerintem ez a két rádió vastagon benne volt abban, hogy ennyire félrevitték a zenei "ízlést". Amit pedig az idén április 1-ig létező Petőfi-Titusz FM művelt e téren öt évig, az csak rátett az egészre egy lapáttal. Hatalmas adóssága van még a magyar rádiózásnak e tekintetben.
 #192787  Szerző: Chucky
 
Robca87 írta: 2021.05.29. 21:00 Nézem itt a napi tracklist-t és látom, hogy műfajilag jó nagy katyvasz az egész. Műfaji sokszínűség az megkérdőjelezhetetlen, de most én emlékszem rosszul, hogy más dalok is slágerek voltak abban az évtizedben?
Könyörgöm egy országos rádió zenei paletája legyen már változatosabb.
Most én is visszanéztem, de a célközönség meghatározhatatlan a 90-es évek hétvége playlistje alapján. Pl. Emberek, Hevesi Tamás, stb. Ezeket már akkor se szerették az akkori tinédzserek. Ők most a 30-as 40-esek, szóval elkapcsolasi faktor.
S Club 7, Culture beatet meg az akkori 40-esek nem szerették szerintem, ők most 60+osok.:)
Megjegyezem pl. az Effel 65 mindkét nap volt, pedig szerintem ez 90-es évek egyik leggagyibb dance felvétele. Ha csak két nap volt a projektre, legalább az ismétléseket kiiktathatták volna. Hol van ilyenkor a zenei szerkesztő??
Tartom a korábbi kijelentésem, hogy a playlist tükrözi, mit tartott meg örökül a Danubius/Class FM a 90-es évekből a hallgatóknak.
Sajnálom, hogy ezen nem tud egy országos rádió sem túllépni...
 #192778  Szerző: Snake05
 
Ma reggel bele akartam hallgatni, mert érdekelt volna a zene, de kb. 2 perc után kikapcsoltam, mert a szar sweepertől elment az életkedvem :D Sajnos ez a rádió Sivák tevékenységek a legnagyobb veszetse. Mondjuk fel lehet fogni optimistán is, legalább nem a R1-et tette tönkre. :lool:
 #192774  Szerző: Robca87
 
Nézem itt a napi tracklist-t és látom, hogy műfajilag jó nagy katyvasz az egész. Műfaji sokszínűség az megkérdőjelezhetetlen, de most én emlékszem rosszul, hogy más dalok is slágerek voltak abban az évtizedben?
Könyörgöm egy országos rádió zenei paletája legyen már változatosabb.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 210