RADIOSITE Fórum

  • Nemzetiségi Rádió

 #4321  Szerző: Zsolt0911
 
Az immáron kéthangos hírműsoroknak nem terveztek szignált?
A nagyobb léptékű reggeli (fél 7 és fél 8 ) és esti hírműsornak (17 óra) legalább lehetne címet adni és szignált csinálni. Régen volt az Észak-magyarországi krónika, az jól hangzott és szignálja is volt (még az MR6 előtti időből). Elő lehetne akár azt is venni, ha nincs pénz újat gyártani. Így van egy negyed órás hírműsor m.vezetővel és bemondóval, de nincs kerete a hírműsornak - szerintem. Egy opener, egy handlinezene, esetleg a végére valami kis lezáróval nagyon jól hangzana.
Vagy itt (is) meg van kötve a keze a vidéki szerkesztőségeknek, szóval csak ez az egy MR6-os általános szignált lehet használni mindenhová? Nem tudom, neked, illetve a munkatársaidnak mennyire tetszik, de nem túl változatos. Mondjuk, a reklám szignál legalább még a régi "miskolci rádiós" időszakból megmaradt. 8-)


szerk: A hét elején mondták a Sportvilágban, hogy okt. 12-től vasárnaponként este 6-tól sportműsor hallható az MR6 frekvenciáin. Most hétvégén a Szeged kézilabda BL meccsét közvetítik (holnap szintén a Régiós frekvenciákon lesz a magyar-albán VB-selejrtező is).
 #4098  Szerző: newman
 
hdshouter írta:Amúgy megdöbbentően jó zenei szerkesztő van itt a Miskolcin is! Nem is tudom már hanyadik számot kerestem meg amit ott hallottam :D
Szerénység ON:

... és mindezt manuálisan, semmi számítógépes rásegítéssel ;)

Szerénység OFF

Volt egy kis időm, elkészítettem egész hónapra előre a napi 2 órás zenei blokkokat, ha valakit érdekel:

10.09. Délelőtt - Italo disco
10.09. Délután - Bruce Springsteen
10.10. Délelőtt - Magyar óra
10.10. Délután - Rock legendák 1.

10.13. Délelőtt - Bossa nova 1.
10.13. Délután - Dolly Roll
10.14. Délelőtt - Best of: 80-as évek 1.
10.14. Délután - Rock & Roll 1.
10.15. Délelőtt - Hölgyek és a Jazz 2.
10.15. Délután - Nosztalgia 1.
10.16. Délelőtt - Latin
10.16. Délután - Edit Piaf
10.17. Délelőtt - Magyar óra
10.17. Délután - Rock legendák 2.

10.20. Délelőtt - Bossa nova 2.
10.20. Délután - Karády Katalin
10.21. Délelőtt - Best of: 80-as évek 2.
10.21. Délután - Rock & Roll 2.
10.22. Délelőtt - Smooth Jazz 1.
10.22. Délután - Nosztalgia 2.
10.24. Délelőtt - Magyar óra
10.24. Délután - Rock legendák 3.

10.27. Délelőtt - Bossa nova 3.
10.27. Délután - Adagio
10.28. Délelőtt - Best of: 80-as évek
10.28. Délután - 70-es évek disco
10.29. Délelőtt - Smooth Jazz 2.
10.29. Délután - Nosztalgia 3.
10.30. Délelőtt - Best of: 90-es évek 1.
10.30. Délután - 3 fiatal énekesnő (Csézy, Szabó Eszter, Bartók Eszter)
10.31. Délelőtt - Magyar óra
10.31. Délután - Indie rock

Már körvonalazódik a novemberi is, de ott még közel sincs kész a teljes lista, azt azért nem írom le.
 #4096  Szerző: hdshouter
 
Amúgy megdöbbentően jó zenei szerkesztő van itt a Miskolcin is! Nem is tudom már hanyadik számot kerestem meg amit ott hallottam :D
 #4078  Szerző: LuciFerko
 
egész jó funkyzenék mennek a győri adásban:P
 #3763  Szerző: t
 
én még továbbra is amellett állok, hogy jelenlegi formájukban a körzeti adások baromi nagy pénzkidobás, az is vicc, hogy nem 24 órás, meg az is vicc, ami rajta megy. úgyhogy vagy sürgősen rendbe kéne rakni, vagy megszüntetni és napi egy óra regionális magazint meg regionális blokkokat adni a hírekben a Kossuth URH hálózaton. aztán meg van oldva budapestnek is a körzeti adás :)
 #3761  Szerző: Pasa
 
jeek írta:Elég csak egy országos híradást meghallgatni, megnézni. Biztos lesz benne olyan hír (nem is egy), ami a budapestieken kivül senki mást nem érdekel
Na majd idézek legközelebb egy esti híradóból, amikor vidéki balesetről, szemétlerakóról, bűnesetről, politikáról szól. Mert bizony tele van ilyesmikkel, nemcsak budapesti hírekkel. Sőt hallottam már olyat is, hogy valamelyik másik városban ez és ez a busz nem jár, mert...
LuciFerko írta:főnix tv az nem helyi?
Hát elvileg de, csakhát a képújságon meg néhány töltelék műsoron kívül Hálózat megy rajta.
 #3758  Szerző: LuciFerko
 
főnix tv az nem helyi?
 #3757  Szerző: tomee87
 
Pasa írta:Ne haragudj, de olyan, mintha üldözési mániád lenne... Hol írtam én olyat, hogy "a vidék le van szarva"? Pont, hogy ott van csak regionális adás, nem? Én épp azt szeretném, ha mindenki "megkapná a magáét" a médiában. Egyelőre ez itt Bp-n nincs így. Minden szomszédos országban van fővárosi regionális adás, csak itt nincs. Amúgy mi az, ami nincs még vidéken, csak Budapesten? Helyi földi szórású tévé is csak ott van, nem itt...
Én nem fogom megsajnálni a Budapestieket már ne haragudj. Elég csak egy országos híradást meghallgatni, megnézni. Biztos lesz benne olyan hír (nem is egy), ami a budapestieken kivül senki mást nem érdekel, de ez így volt a Calypso rádió idejében is, tehát egy bp-i körzeti adás se segítene ebben. Rendben, dumáljanak Budapestről, de olyat ami az ország minden végletében élőket érinti érdekli. És ne azt kelljen egy debreceninek egy pécsinek egy miskolcinak hallgatni, minden órában, hogy Budapesten nem jár a 6-os villamos csak eddig, nem jár a fogaskerekű stb. mert ez minket nem érdekel, mégis még a Sláger- Danubiusban is rendszeresen elhangzanak ezek. De bezzeg azt még soha de soha nem mondták pl. hogy pécsett nem jár a 14-es busz, miskolcon villamospótló buszok járnak az 1-es vonalán. Pedig ilyen alapon ezek is elférnének.
 #3754  Szerző: Pasa
 
Ne haragudj, de olyan, mintha üldözési mániád lenne... Hol írtam én olyat, hogy "a vidék le van szarva"? Pont, hogy ott van csak regionális adás, nem? Én épp azt szeretném, ha mindenki "megkapná a magáét" a médiában. Egyelőre ez itt Bp-n nincs így. Minden szomszédos országban van fővárosi regionális adás, csak itt nincs. Amúgy mi az, ami nincs még vidéken, csak Budapesten? Helyi földi szórású tévé is csak ott van, nem itt...
 #3752  Szerző: tomee87
 
Pasa írta:Egyébként meg, ha a híradásokban, közéleti műsorokban többször szerepel Budapest, mint mondjuk Miskolc, azzal nincs baj, mert hiszen itt van az intézmények többsége. Budapest adja az ország GDP-jének közel 40 %-át, agglomerációjában lakik az ország népességének 30 %-a, és a nem pestiek nagyrésze időnként fel kell, hogy jöjjön ide (ugye te se ritkán teszel így?). Ettől még azonban vannak csak ittenieket érintő dolgok, amikkel (akármilyen furcsa, de) nem foglalkozik egyik média sem.
Ez az ilyen tipikus a "vidék le van szarva gondolkodásmód" , "vidéknek nem kell semmi, de Pesten legyen minden". Ugyanez ömlik az országos médiából is, csak te nyilván nem veszed észre, mivel ott laksz.
Utoljára nyáron voltam Pesten fél napot (kirándulni), előtte meg már nem is emlékszem, max átutazóban voltam ott és emiatt leszarom, hogy hogyan épül a négyes metró, mert nem használom, nem is fogom. Engem az érdekel, hogyan épül Magyarország legmodernebb villamosközlekedése a miskolci Zöld nyíl projekt keretében, de ez kimarad az országos médiából.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 44