RADIOSITE Fórum

  • Nemzetiségi Rádió

 #108330  Szerző: lali87
 
mihalylovics írta:
Gyurii írta:
giallarosa írta:
Tehát a 106,8-on amin most CULTURAL szól, azon lehet hallgatni majd a magyar "kisebbségi" rádiót? :roll:
Igen...
Szerintem pedig NEM! Amit mi hallunk 106,8 azaz aradi 106,8 ami pedig kisebbségi lesz az a hargitai adó, ami persze szintén 106,8... :troll:
"Nem a román többség, hanem a magyar kisebbség kap 24 órás műsorfolyamot, mi több, új frekvenciát is. A hargitai 106,8 MHz-es URH hullámsávon, amelyen jelenleg román közszolgálati rádió kulturális programját terjesztik."
 #108325  Szerző: Gyurii
 
mihalylovics írta:
Gyurii írta:
giallarosa írta:http://expressisverbiskozugy.blogspot.h ... zunik.html
Tehát a 106,8-on amin most CULTURAL szól, azon lehet hallgatni majd a magyar "kisebbségi" rádiót? :roll:
Igen...
Szerintem pedig NEM! Amit mi hallunk 106,8 azaz aradi 106,8 ami pedig kisebbségi lesz az a hargitai adó, ami persze szintén 106,8... :troll:
 #108313  Szerző: gkiskovacs
 
Nem tudjátok véletlenül, a Dankó Rádió indulásával egyidőben elhallgat az MR7, vagy az megmarad netes rádióként ugyanilyen profillal?
 #107713  Szerző: mimi
 
forlife70 írta:Úgy, ahogyan gondolkodhatna egy menedzser az MTVA-nál, amikor azt mondja neki a főnöke, hogy "Jancsi, cs*szd meg, üres a kincstár, csinájj pézt, különben nem lesz fizu a következő hónapba'!". És akkor Jancsi leül a monitora elé, és kiexcelezi rajta egy országos AC rádió büdzséjét.
Ez nem a magyar valóság, a magyar valóság az az, hogy az MTVA éves költségvetése több, mint 70 milliárd, és még egy (jórészt állami finanszírozású) 60 milliárd körüli hitel is napirenden van. Háztartásonként kábé 1500-ba fáj havonta, plusz a hitelt is mi nyeljük be. Most jól finanszírozottnak mondható az állami média, nem üres a kincstár, megy a pénz technikai fejlesztésre, műsorokra, tüntetők basztatására számolatlanul.
 #107709  Szerző: forlife70
 
mimi írta:Tehát állítsunk megint egy állami konkurenciát kereskedelmi rádiónak, ezúttal a Juventusnak? Nem lenne egyszerűbb ösztönözni egy normális országos kereskedelmi rádió indulását? Nem lehet, hogy azért nincs ez a kereskedelmi igény országos szinten kielégítve, mert rossz a szabályozás? Ez esetben az az ésszerű vágy, hogy a Magyar Rádió foltozza be ezt a lyukat is? Nem az lenne, hogy szabályozói szinten erősen magukba néznek, hogy mit csinálnak rosszul, hogy döglött a rádiós piac?
Nézd, én nem valami mintaértékű közjogi keretek között működő országot alapul véve írtam a hozzászólásom, hanem a magyar valóságot alapul véve. Úgy, ahogyan gondolkodhatna egy menedzser az MTVA-nál, amikor azt mondja neki a főnöke, hogy "Jancsi, cs*szd meg, üres a kincstár, csinájj pézt, különben nem lesz fizu a következő hónapba'!". És akkor Jancsi leül a monitora elé, és kiexcelezi rajta egy országos AC rádió büdzséjét.

Azaz: nem az a normális, ha állami monopólium az AC rádiózás, a talk&news rádiózás és a Petőfi-féle alternatív, TOP40 rádiózás. A normális az, ha piaci verseny van, na de ilyen volt, nincs és nem is úgy néz ki, hogy lesz. Van viszont helyette egy csomó rádióhallgató, a vonal másik végén meg Nokiásdoboz meg tegyüktönkreaklubrádiót és Medveczky Mihály doktor, aki amúgy is világexpedíció (-ra készül); na ezt a sort folytatva marad tehát az MR, ahol esetleg még értenek is hozzá. Nem, nem a politikai életből médiaszemélyiséggé avanzsáltak, hanem azok a rádiósok, akik évek/évtizedek óta ezt csinálják. És vannak rádiósok tarlón is, akik értenének hozzá, de nem tudják hol csinálni.
Gyerekek, én szeretem a Petőfit. Nem azért, mert állami, hanem mert jó (oké, az arculaton lehetne mit csiszolni), és összességében jól kopizzák a BBC Radio 1-t. Hasonlóan lehetne kopizni a Radio 2-t is, és akkor állambácsi MTVA-ja a magyar Steve Wright segítségével nyalhatná a zsírt abból a bödönből, amelyből eddig az Emmis vagy az FM1 táplálkozott.

(Visszaolvasva, huhh, de negatív a képem... De azért fel a fejjel! :))
 #107634  Szerző: Ivoa
 
forlife70 írta:Nem tudom, ki ért velem egyet, de ha már van egy ilyen, meglévő rádiós hálózat, mint a régió rádiók, akkor NMHH-nál egy-két puszi, két-három Nokiásdoboz és a hálózat megkaphatna további néhány FM frekit. Amivel lenne egy új országos hálózata az MR-nek, és amelyen olyan AC csatornát lehetne indítani, hogy nem csak a pénzt vinné, hanem egyenesen hozná is (ha már anyagi gondok vannak). Ma ugyanis legfeljebb a budapestiek a Juventusszal kapnak ilyen zenét, de országos igény lenne rá. Mire gondolok? Játsszanak Stinget, Phil Collinst, AC/DC-t meg Somló Tamást, és hopp, kész a rádió a 35-60 éveseknek. Rentábilis, működőképes, technikai háttér adott. Csak kis gondolkodás kéne hozzá... (Vagy azt tervezik, hogy majd az MR egy hasonló formátummal a Neo-s frekicsomagra lép, ha azt egy fent kifejtett NMHH-s, puszilkodós "közigazgatási aktus" után kereskedelmiről közszolgálatira változtatják?)
Lesznek még itt elfekvő frekvenciák, amiket nem akarnak újra pályáztatni...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 44