RADIOSITE Fórum

  • Nemzetiségi Rádió

 #3091  Szerző: Sz.
 
Zsolt0911 írta:Ui: Modik: Mivel ebben a topicban eddig (többnyire) csak az MR6-okról esett szó, s az előző fórumban is volt MR6 topik, és pörgött is, ezért az lenne a kérdésem, hogy nem lehetne-e ezt MR6-tá átnevezni, s a MR többi csatornájának nyitni egy újat?
Egyetértettem. :)
 #3083  Szerző: Zsolt0911
 
Ez jó, mert így kicsit egysíkú volt, hogy a délelőtti/délutáni m.vezető olvasta fel a híreket. Így van pl. itt is, Debrecenben.

Vasárnap 11-kor volt egy riportja B. Tóth Erikának. Nagyon jól megszerkesztett összeálíítás volt. A téma valóban autentikus szereplőit sikerült megszólaltatni. Szóval elsimerésem a bátorságáért.

Ui: Modik: Mivel ebben a topicban eddig (többnyire) csak az MR6-okról esett szó, s az előző fórumban is volt MR6 topik, és pörgött is, ezért az lenne a kérdésem, hogy nem lehetne-e ezt MR6-tá átnevezni, s a MR többi csatornájának nyitni egy újat?
 #2911  Szerző: newman
 
No már egy ideje nem írtam semmit, pedig a háttérben elég komoly kavarások mennek az MR6 körül.
A miskolci adásban új műsorok jelennek október 6-tól, valamint a műsorvezetés szerkezete is változik. (2 hangos lesz)
Valaki a régi fórumon kérdezte, hogy van-e valahol olyan műsor, amelybe a hallgató is bekapcsolódhat, élőben elmondhatja dolgait. Jó hír talán, hogy egy kicsit erre is rágyúrunk, csütörtök délelőttönként lesz 2 hetente ilyen blokk.

Bővebbet nem írok, mert ez még a ma esti (21 körül volt vége, szóval elég friss) megbeszélés eredménye, jövő hét hétfőig letisztázódik minden, addig semmi sem tuti. ;)
 #2478  Szerző: Sokol404
 
Jól van, tudom... :lol:

Csak a power miatt mondtam. Meg hogy a zene hangosabb rajta, mint a beszéd. Ennyi. :roll:
 #2378  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:
téeszelnök írta:amúgy zeneileg újabban a legjobban a Kossuth jön be :mrgreen:
délután a Közelről-ben beraknak olyan zenéket, hogy agyamdobomel, néha jóval merészebbeket, mint Petőfi :D
Jaja:D Én is néztem már nagyot! Főleg ha az 540-en hallgattam 8-)
De akkor a solti adó vmilyen beállításának köszönhetően a viszonylag halk beszéd után a zene csak úgy üvölt. :lol: Nagyon kemény!

A brummos solti szerintem zenére kiválóan megfelel(ne), és akkor a határon túli országok népei is hallgatnák. ;)
 #2278  Szerző: Zolee(ractive)
 
Mondotok valamit... nemrég az ország másik felében tekergettem, és rábukkantam egy nagyon jó zenére, konkrétan nem emlékszem, mi volt... töprengtem, melyik adó lehet ez, de egyszercsak megszólalt a hang: "MR1-Kossuth Rádió" :D Viszont a minap egy kellemetlen dolgot tapasztaltam: egy riport után elindult a Nothing Else Matters című szám, nem feltétlenül a Metallica-tól... de nem ez a lényeg... lement belőle kb. 15-20 másodperc, és már majdnem elkezdtem énekelni, amikor lehúzták és jött a következő műsorelem... szóóóval ez rosszul esett... inkább lett volna csend :D
 #2264  Szerző: LuciFerko
 
téeszelnök írta:amúgy zeneileg újabban a legjobban a Kossuth jön be :mrgreen:
délután a Közelről-ben beraknak olyan zenéket, hogy agyamdobomel, néha jóval merészebbeket, mint Petőfi :D
Jaja:D Én is néztem már nagyot! Főleg ha az 540-en hallgattam 8-)
 #2260  Szerző: t
 
amúgy zeneileg újabban a legjobban a Kossuth jön be :mrgreen:
délután a Közelről-ben beraknak olyan zenéket, hogy agyamdobomel, néha jóval merészebbeket, mint Petőfi :D
 #2259  Szerző: t
 
szerintem mivel kicsi az ország, arányaiban is kevesebb a színvonalas magyar pop aránya, amit én mondjuk szeretek nagyon (azt a részét, amit még nem untatott meg a petőfi), de hát lássuk be, hogy nincs annyi. bekerülnek így is olyan dolgok (Katan, VSOP, Ágnes Vanilla pl.), amik szerintem nem ütik meg a mércét (illetve hát kibontva a példáimat a Katan meg Ágnes Vanilla inkább Danubiusra való, a VSOP-nak meg az a száma, amit adtak, egyszerűen buta szar :mrgreen: )

ami a petőfinél elhibázott, hogy ugyanúgy, mint a kereskedelmi rádiók, kijelöl egy-két "slágert", aztán azt áll neki elkoptatni heavy rotationben; továbbá teljesen figyelmen kívül hagyják a hazai underground és amatőr szcénát.
a spanyolra (/portugálra) meg elég egyszerű a magyarázat, nagy nyelvterület, sok zene születik, ami európai füllel is hallgatható, könnyű belőle válogatni.

báh, de rájöttem már konkrétabban is a petőfiben való csalódottságom okára: én nem csak zenében vártam rá radiocafét... simán jó lett volna, ha tehette volna az MR, hogy megveszi a Cafét és ráemeli szépen a Petőfi országos hálózatra :D
de hát inkább lett helyette ez a langyos, unalmas hígfos, aminek annyi előnye van a Danubiushoz képest, hogy később fájdul meg tőle a fejem. és nem azért, mert jellemzően rossz zenék lennének rajta, mert többnyire jók, de szarul és nagyon szűk keresztmetszetben vannak tálalva...
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44