RADIOSITE Fórum

  • Bartók Rádió

 #201304  Szerző: Promenád
 
shadoe írta: 2023.12.10. 20:10
p0tyi írta: 2023.12.10. 19:37 Ezt a Miért Rádió konferencián el is mondta az NMHH egyik vezetője... ők mindent megtesznek, hogy itthon ne lehessen fogni külföldi rádiókat. Hát, köszi!
Tisztára, mint az 50-es, 60-as években, csak akkor a Szabad Európát zavarták. És akkor is meg lehetett oldani, hogy csakazértis hallgathassák, és a többi külföldi rádiót is, a Luxemburg rádióval, a BBC-vel, a VOA-lel és a többivel együtt. Ma meg pláne.
Egyébként erőlködjenek nyugodtan, a valamiből nem lehet várat építeni. Egyszer rájuk fog szakadni közmédiástól, propaganda és néphülyítő rádióstól az egész kóceráj. Én meg bontok majd rá egy pezsgőt.
Én is így vagyok már vele. Remélem még megélem, mert ez már minden, csak nem közszolgálat, hanem kiszolgálat.
 #201268  Szerző: altermanus
 
shadoe írta: 2023.12.10. 20:10
p0tyi írta: 2023.12.10. 19:37 Ezt a Miért Rádió konferencián el is mondta az NMHH egyik vezetője... ők mindent megtesznek, hogy itthon ne lehessen fogni külföldi rádiókat. Hát, köszi!
Tisztára, mint az 50-es, 60-as években, csak akkor a Szabad Európát zavarták. És akkor is meg lehetett oldani, hogy csakazértis hallgathassák, és a többi külföldi rádiót is, a Luxemburg rádióval, a BBC-vel, a VOA-lel és a többivel együtt. Ma meg pláne.
Egyébként erőlködjenek nyugodtan, a valamiből nem lehet várat építeni. Egyszer rájuk fog szakadni közmédiástól, propaganda és néphülyítő rádióstól az egész kóceráj. Én meg bontok majd rá egy pezsgőt.
a pezsgőt én állom!
 #201265  Szerző: shadoe
 
p0tyi írta: 2023.12.10. 19:37 Ezt a Miért Rádió konferencián el is mondta az NMHH egyik vezetője... ők mindent megtesznek, hogy itthon ne lehessen fogni külföldi rádiókat. Hát, köszi!
Tisztára, mint az 50-es, 60-as években, csak akkor a Szabad Európát zavarták. És akkor is meg lehetett oldani, hogy csakazértis hallgathassák, és a többi külföldi rádiót is, a Luxemburg rádióval, a BBC-vel, a VOA-lel és a többivel együtt. Ma meg pláne.
Egyébként erőlködjenek nyugodtan, a valamiből nem lehet várat építeni. Egyszer rájuk fog szakadni közmédiástól, propaganda és néphülyítő rádióstól az egész kóceráj. Én meg bontok majd rá egy pezsgőt.
 #201264  Szerző: Kovi02
 
p0tyi írta: 2023.12.10. 19:37 Tartok tőle, hogy éppen azért fogják kiírni ezeket az ország szélén lévő, rossz, zavart frekvenciákat, hogy ne legyen fogható a külföldi adó. Ezt a Miért Rádió konferencián el is mondta az NMHH egyik vezetője... ők mindent megtesznek, hogy itthon ne lehessen fogni külföldi rádiókat. Hát, köszi!
Akkor miért engedik azt,hogy Szabadkán használják az eredetileg Magyarországra koordinált, nagyteljesítményű csávolyi 100.6-t és szegedi 102.4-t? :D (mindkettő 10kW lenne eredetileg)
 #201263  Szerző: p0tyi
 
Tartok tőle, hogy éppen azért fogják kiírni ezeket az ország szélén lévő, rossz, zavart frekvenciákat, hogy ne legyen fogható a külföldi adó. Ezt a Miért Rádió konferencián el is mondta az NMHH egyik vezetője... ők mindent megtesznek, hogy itthon ne lehessen fogni külföldi rádiókat. Hát, köszi!
 #201259  Szerző: Kovi02
 
DRoland írta: 2023.12.10. 15:40 Én csak annyit szólnák hozzá a témához, hogy a Salgótarjáni frekvenciák, amik említésre kerültek, (88.5 és 91.6) egyik sem jó szlovák rádiók miatt, még a városon belül is lennének szerintem keveredések. Amúgy a Bartók tényleg drága és szerintem sincs értelme. A Kossuth frekvencia pazarlásáról nem is beszélve. A sok országos rádióra megoldás a DAB+ lenne, 2 MUX és máris minimum 20 országos rádió lehetne, de hát sajnos tudjuk mi a helyzet: politika... hányom kell.
Az ottani frekvenciák tényleg nagyon rosszul vannak koordinálva,de benne vannak az ITU adatbázisban (ez 2 50W körüli relé lenne) és elvileg kiírhatók lennének. A DAB+ sok más országban se igazán működik néhány nyugati kivételtől eltekintve,szerintem itthon se lenne túl sok értelme.(nem beszélve a várható vételkörzeti problémákról, itt a szabadkai 10kW-s adótól 15km-re a kültéri vétel erősen problémás egy jobb vevővel is,pedig az észak felé úgyszintén korlátozott FM adóik tökéletesen jönnek mindennel beltéren is)
 #201258  Szerző: DRoland
 
Én csak annyit szólnák hozzá a témához, hogy a Salgótarjáni frekvenciák, amik említésre kerültek, (88.5 és 91.6) egyik sem jó szlovák rádiók miatt, még a városon belül is lennének szerintem keveredések. Amúgy a Bartók tényleg drága és szerintem sincs értelme. A Kossuth frekvencia pazarlásáról nem is beszélve. A sok országos rádióra megoldás a DAB+ lenne, 2 MUX és máris minimum 20 országos rádió lehetne, de hát sajnos tudjuk mi a helyzet: politika... hányom kell.
 #201257  Szerző: Kovi02
 
p0tyi írta: 2023.12.09. 23:49 Szerintem csak kötözködsz, de azért gyorsan válaszolok: igen, mini. Egyrészt azért, mert a többi közrádió hálózata, vagy nagyvárosokat lefedő kereskedelmi rádiók hálózata jóval nagyobb, másrészt azért, mert a Bușteni melletti 100 kilowattos adó ereje a gyakorlatban elveszik a hegybércek között - ezúttal sem az fmscan térképe mérvadó.
Én csak arra reagáltam,hogy az ország lakosságának közel harmadát lefedő hálózatra ne a "mini" jelzőt használjuk. Több olyan regionális kereskedelmi rádiós hálózat van Romániában,amelynek a lakosságszámban vett ellátása ennél kisebb,még ha területileg az adói jobban szét vannak szórva az országban.

p0tyi írta: 2023.12.09. 23:49 Idehaza pedig mint írtam, nem mini hálózatok kellenek, hanem új, országos, kereskedelmi rádió valamelyik közszolgálati helyén. A Petőfi átpozicionálása után elég nagy űr keletkezett, amit nem tudnak betölteni 100 wattos városi adók - de tényleg örvendetes lenne, ha lenne egy 4., hálózatosan, helyi frekvenciákat használó kereskedelmi szereplő is: mondjuk a Rock FM.

Többi ország közmédiája: igen, van pár ország, ahol van 4 FM-en, csakhogy jellemzően jóval több kereskedelmi rádió társaságában, és jellemzően jóval színesebb kínálattal, hallgatottabb csatornákkal. Itt pedig nagyon úgy tűnik, hogy a cél az, hogy NE hallgassák a közszolgálati rádiókat a Kossuthot kivéve... mert azzal max az állam járna jól.
Az előző hozzászólásban már leírtam a megyeszékhelyeken lévő szabad frekvenciákat,de ennél azért jóval több elérhető és koordinált frekvenciánk van vidéki,kisebb településeken is,amiből összerakható lenne egy hálózatos,közel országos rádió frekvenciakészlete. A 4 közrádió esetében szerintem teljesen esélytelen az,hogy lemondanának egész hálózatról,viszont a Kossuth és a Dankó tekintetében racionális lépés lehetne teljesen fölösleges helyi reléket átadni kereskedelmi vagy helyi közösségi rádiós célokra,bővítve a kínálatot. A nagyadóinkra új,nagyobb teljesítménnyel kiírható frekvencia már nincs,így szerintem mindenképp a kis helyi relék koordinálásával és a jelenlegi frekvenciakészlet jobb kihasználásával lehetne elérni a szélesebb rádiós kínálatot.
 #201252  Szerző: p0tyi
 
Szerintem csak kötözködsz, de azért gyorsan válaszolok: igen, mini. Egyrészt azért, mert a többi közrádió hálózata, vagy nagyvárosokat lefedő kereskedelmi rádiók hálózata jóval nagyobb, másrészt azért, mert a Bușteni melletti 100 kilowattos adó ereje a gyakorlatban elveszik a hegybércek között - ezúttal sem az fmscan térképe mérvadó.

Idehaza pedig mint írtam, nem mini hálózatok kellenek, hanem új, országos, kereskedelmi rádió valamelyik közszolgálati helyén. A Petőfi átpozicionálása után elég nagy űr keletkezett, amit nem tudnak betölteni 100 wattos városi adók - de tényleg örvendetes lenne, ha lenne egy 4., hálózatosan, helyi frekvenciákat használó kereskedelmi szereplő is: mondjuk a Rock FM.

Többi ország közmédiája: igen, van pár ország, ahol van 4 FM-en, csakhogy jellemzően jóval több kereskedelmi rádió társaságában, és jellemzően jóval színesebb kínálattal, hallgatottabb csatornákkal. Itt pedig nagyon úgy tűnik, hogy a cél az, hogy NE hallgassák a közszolgálati rádiókat a Kossuthot kivéve... mert azzal max az állam járna jól.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15