RADIOSITE Fórum

  • Bartók Rádió

 #65392  Szerző: mimi
 
Kötözködő vagyok, de a média magában többes szám, ha ragozni akarjuk, akkor médiumok :)
A 3. műsoron régen volt könnyűzene és sok egyéb program is, mire tisztán komolyzenét és "magaskultúrát" sugárzott, addigra már a Petőfi is elérhető volt sztereóban. A Poptarisznyán kívül voltak más fiatalokhoz szóló és könnyűzenét adó műsorok is, többek közt a kívánságműsor, a Vasárnapi koktél, az Ötödik sebesség ésatöbbi. Azért figyeltek arra is, hogy ne vigye el Luxemburg, meg Cseke László az ifjúság teljes figyelmét, nem voltak hülyék :)
Másrészt annyira nem is vagyok biztos abban, hogy teljesen a Bartók "arisztokratikus" hozzáállása felelős az alacsony hallgatottságért, hanem szerepet játszik a hallgatók elutasító hozzáállása is, hogy meg se próbálják egy percig se hallgatni, mert biztos csak szar lehet. Két éve haverokkal végigpörögtünk egy éjszakát Zamárdiban, reggel már fájt a fejünk mindentől, benyomtam az autóban a Bartókot, először néztek, hogy hülye vagyok, aztán meg már az volt, hogy el ne kapcsoljam, mert teljesen jó :) azóta is szokták hallgatni :)
 #65391  Szerző: moby67
 
A médiák profilját soha nem a hallgatók igényei szerint alakitják:lásd kivánság müsor neo,klasz.... azt kérsz amit mi mondunk és taps!!!
Az elmult 40 évben az állami rádiók száműzték a könnyű zenét,csak napi 2-3 óra összességben,a többi beszéd. Féltek a fiataloktól,(wudstok,Rolling Stones). Az a hétvégi poptarisznya tele sporttal maga volt a semmi.
Az Mr3 volt az első sztereó magyar rádió,mégis csak komolyzenét sugározhatott,sugároz, ahogy azt előttem írták kb 1% hallgatottsággal.
Már ekkor beállították hogy ezt kell szeretni, a szakmunkások vevők erre a stilusra minden esztergapad mellől a 3.müsor szóljon.Proli kultúra.
Ezt a régi beidegződést látjuk, tapasztaljuk nehéz megemészteni a törzs közönségnek.
 #65389  Szerző: DWC
 
mikrofonos írta:talán némi musical is belefér
Nem fér.. Vagy kell közszolgálati mindent játszunk moslékrádió is? :sick: Szerintem a mindenkinek, neeem mindenkiHEZ szólunk rádiókból elég a Sláger neeem, Neo, és a Danubius, neeeem Class (nem klassz) FM is.
 #65387  Szerző: mikrofonos
 
Nagyon jó témát kezdtetek el!
Az MR3 bizony kemény dió. Az a fajta arisztokratikus, magas kulturás hozzáállás ami most van, látszik, hogy hány embert érdekel. (1% alatti hallgatottság :stare:
Szerintem legalább két irányba kellene nyitni:
1. szélesebb zenei paletta (elsősorban jazz, világzene, talán némi musical is belefér, folk (és nem country!)
2. Kulturális magazinok, jó kis művészportrték. Az MR1-en másfajta portrék mennek.
 #65307  Szerző: djlacee
 
Akkor már lehet osztrák "mulatós" is, ami ömlik pl a Ö2-Niederösterreich -ből :P
 #65301  Szerző: mimi
 
Gyurii91 írta:Jó, akkor nevezzük elvont rétegzenei műfajoknak...
Nem elvont rétegzenei műfajok, a blues az USA déli államainak fekete közösségeiben bontakozott ki, kábé olyasmi, mint nekünk a magyarnóta. A country meg a skót és ír népzene, és a blues keveredésével jött létre, és a fehér farmerek körében lett népszerű. Csak nálunk eléggé gyökértelen, mondjuk Hobo és Deák Bill munkássága jelentős.
Slágerzene meg jön szinte minden csatornán, nem kell az MR3-ra is.
 #65300  Szerző: Gyurii91
 
Jó, akkor nevezzük elvont rétegzenei műfajoknak...
CULTURAL-on (román mr3) szokott menni mai zene, láger feelinges is... :shock:
 #65299  Szerző: mimi
 
A blues és a country könnyűzene, és nálunk se hagyománya, se jelentősége nincs akkora, hogy konkrétan reprezentálni kellene egy rádió arculatában. Rétegműsorként lehet róla szó, de a country-nak ráadásul idehaza a népszerűsége is hihetetlenül elenyésző, gyakorlatilag amerikai mulatós zene, közünk nincs hozzá.
A jazz-ből már lehet építkezni, de azt se sorolják se a komolyzenébe, se a könnyűzenébe, az ezen a felosztáson kívül van.
 #65298  Szerző: Gyurii91
 
Nem hiszem, hogy műfajt kellene váltani, hanem csak a komolyzene szélesebb műfajait is ki lehetne bontakoztatni. Jazz, blues, esetleg country... ;)
 #65297  Szerző: djlacee
 
Akkor lehet, hogy mérhető lenne a hallgatottsága.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15