RADIOSITE Fórum

  • Bartók Rádió

 #61249  Szerző: mimi
 
Jó. Tegyük fel, hogy szétverik a Bartókot, várom az alternatívákat, hogy mi lépne helyébe, mint a komolyzene fóruma, hol tudnának komolyzenei előadók megmutatkozni. Egyébként nem bánt a komolyzene, ha leveszi az ember a szemellenzőt és veszi a fáradságot, hogy meghallgassa, nem csak elkönyveli, hogy az valami ósdi unalmas szar. Jó, Mozarttól nekem is izzad a lábam, de épp most hazafele Elgar Enigma-variációit hallgattam, majdnem elfelejtettem leszállni a buszról...
 #61246  Szerző: Pasa
 
moby67 írta:Lehet hogy az volt de volt a sógoroknak egy Bartókhoz hasonló adója régebben Én erre gondoltam.Ez ma már az FM4
Nem. Hidd el, hogy az FM4 a néhai BDR, ami egy főként angol nyelvű könnyűzenei rádió volt. Bartókhoz hasonló adója sosem volt a sógoroknak, az Ö1 volt kicsit hasonló és azon ma is van magas kultúra, meg komolyzene.
 #61243  Szerző: moby67
 
Lehet hogy az volt de volt a sógoroknak egy Bartókhoz hasonló adója régebben Én erre gondoltam.Ez ma már az FM4
 #61240  Szerző: Pasa
 
Na tessék, a Bartók Rádiót is "petőfisítsük"! Ez aztán az ötlet. De akkor a Kossuth is legyen FM1, és nem kell oda se kultúra, elég a (könnyű)zene...
moby67 írta:úgy járna mint az ö4 (FM4)és száműztük az irodalmat és a komolyzenét
Ezt viszont nagyon nem értem. Ö4? Az mi? Szerintem olyan sosem volt, az FM4 azelőtt BDR volt és nem volt rajta irodalom sem meg komolyzene sem.
 #61235  Szerző: moby67
 
Ha a Bartók rádiót át kozmetikáznák mondjuk "FM3" ra és itt is csak fiataloknak szóló zene menne vagy hasonló (úgy járna mint az ö4 (FM4)és száműztük az irodalmat és a komolyzenét) hát az nagyobb hanyat esést váltana ki mint a Petőfi műsora. Sokaknak tetszene de lenne a hangos kicsi-többség mint a Petőfinél, akik mindent összehordanának csak hogy alakuljon vissza. Egy adóra rá hangolódva jó tudni mit fogunk hallgatni mivel ha össze vissza váltogat műsort unalmas szövegelés és zene között (unalom -érdekes) igy nem hallgatják annyian mint ahány hallgatónak szólna.
Áttekernek
 #61221  Szerző: Gabeedj
 
Muszáj így leírni ,mert sokan nem értik és ha hiszed ha nem 1* éppen abba kötöttek bele,hogy úgy írtam,ahogy te írod.Bár most este van ismét és sietve írok ,mert hajnalba kelés és mivel ember vagyok,azért hibázhatok,akár helyesírásban is.Elnézést.Azért Boldog Karácsonyt!!
 #61157  Szerző: djlacee
 
Gabeedj írta:Jobban ráférne,nem az Mr2 őt kell szétvágni ! :x
Bocs, nem kötekedni akarok, de "Mr2 őt" ezt hogy lehet ilyen helytelenül írni? "EMERKETTŐ ŐT"? talán inkább MR2-t.
 #61152  Szerző: Gabeedj
 
Jobban ráférne,nem az Mr2 őt kell szétvágni ! :x
 #61147  Szerző: Gyurii91
 
Bartók meg lesz remélem kozmetikázva...

"Román testvérén" (CULTURAL) megy elég sok "sláger rádiós zene", sőt néha mai is... :D
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15