RADIOSITE Fórum

• Petőfi Rádió

#189318  Szerző: shadoe
 Tegnap, 21:23
A napi toplista két órássá bővítésének csak akkor lenne értelme, ha bővebb az újdonság repertoár, egyébként naponta ugyanaz a 20-25 zene forogna. Ezért jó a mostani rendszer, 2-3 naponta lehet váltogatni a zenéket. Ha pedig maradunk ennyi új zenénél, amennyi ott megy, a másik megoldás a két órás műsoridőre az, ha előszednek recurrenteket (ez alatt a kb. 5-8 hónapos zenéket értem). Néha az az érzésem, bizonyos zenéket túl gyorsan vágnak ki a listáról vagy akár a rotációból is. Néhány példa: Diplo/Thomas Wesley / Heartless, Train/Rescue Dog, YouNotUs & Kelvin Jones / Seventeen, Felix Jaehn / Close Your Eyes, Alok & Dynoro / On & On, Arizona Xervas / Roxanne, Selena Gomez / Rare, Camila Cabello / Shameless, Jonas Brothers / Only Human, Martin Garrix / Home. Ezek a számokat mind a Petőfi Top 15-ben mutatták be és hozták be a köztudatba, manapság pedig jóformán már elérhetetlenek. Én időről időre bizony meghallgatnám mind.
 #189307  Szerző: Garfield
 2020.11.30. 23:14
potyi írta:
2020.11.30. 21:30
Este 7-kor még bőven mennek hazafelé az emberek a munkahelyeikről. Miért akarjátok kínozni őket magyar zenei vagy tematikus műsorokkal?
Hát a jelenlegi állapotnál jobb lenne. De ha nem, akkor lehetne az is, amit te írtál, hogy a napi lista 2 órásra, a magyar zenei műsor pedig 3 órásra bővül, és óránként 2-3-4 külföldi zene is lemegy benne így nem lenne olyan tömény.
Tehát akkor valahogy így nézne ki a dolog:
18-20 - TOP 15/TOP 20
20-23 - Minek nevezzelek?
23-24 - Éjszaka Petőfivel, vagy esetleg ide lehetne betenni a tematikus zenei órákat
Péntek-szombat:
20-24 Rontom Bontom

Talán ez lenne a legjobb megoldás.
 #189305  Szerző: potyi
 2020.11.30. 21:30
Este 7-kor még bőven mennek hazafelé az emberek a munkahelyeikről. Miért akarjátok kínozni őket magyar zenei vagy tematikus műsorokkal?
 #189304  Szerző: shadoe
 2020.11.30. 21:13
Garfield írta:
2020.11.30. 01:09
Sőt, ha már kívánságműsor, én így alakítanám át a napi műsort:
6-10 - Talpra magyar - Harsányi kuka, helyette visszahozni Szakál Mikit, vagy szerezni egy másik, normálisabb figurát
10-14 - Üzenetküldős műsor Illerrel
14-18 - Délutáni műsor Zizivel - mint amilyen volt idén januárig
18-19 - TOP 15
19-20 - pörgősebb magyar zenei műsor sok zenével, interjúk nélkül
20-21 - Tematikus zenei óra (dance, chill, rock, stb.)
21-00 - éjszakai műsor (péntek-szombaton mixműsor)

A hétvége pedig ahogy most van, azzal a különbséggel, hogy Rita lenne délután. Esetleg még a vasárnap esti magyar zenei műsorfolyamba is bele lehetne piszkálni, mert elég tömény és hosszú.

Kinek tetszene ez?
Én este a tematikus és a magyar órát megcserélném, tehát 19-20 közt a tematikus, 20-21 közt a magyar. Azon az alapon, hogy a tematikust ne eresszük össze a R1-es DS-tel, viszont 20 óra után is legyen választása a hallgatónak. Aki magyar zenét akar, rámegy a Petőfire, aki Disco's Hit-et, az teker a R1-re. Amúgy részemről mehetne.
 #189299  Szerző: Garfield
 2020.11.30. 15:41
homerhamm írta:
2020.11.30. 05:05
fél-OFF, a Szakál Mikit azt bírom, föleg a régi betelefonálom műsorát, na az nem a szokásos "hívjonmostmertvégeazadásnak" játék volt, hanem humoros. :D

fél-OFF vége
+1
A rádióban is szerettem hallgatni, szerintem 2016 óta ő volt az egyetlen jó műsorvezető a reggeli sávban. Szégyellje magát, aki kirúgta.
 #189294  Szerző: homerhamm
 2020.11.30. 05:05
Garfield írta:
6-10 - Talpra magyar - Harsányi kuka, helyette visszahozni Szakál Mikit, vagy szerezni egy másik, normálisabb figurát
18-19 - TOP 15

A hétvége pedig ahogy most van, azzal a különbséggel, hogy Rita lenne délután. Esetleg még a vasárnap esti magyar zenei műsorfolyamba is bele lehetne piszkálni, mert elég tömény és hosszú.

Kinek tetszene ez?
fél-OFF, a Szakál Mikit azt bírom, föleg a régi betelefonálom műsorát, na az nem a szokásos "hívjonmostmertvégeazadásnak" játék volt, hanem humoros. :D

fél-OFF vége
 #189291  Szerző: Garfield
18-19 - TOP 15

Kinek tetszene ez?
 #189288  Szerző: Garfield
 2020.11.29. 21:32
Úgy nézem, hogy változatosabbak lettek az órakezdő zenék . Nincs már napi 3 Eros Ramazotti, csak mondjuk egy. A Petőfinél már ez is haladás :)
Zizi és Rita pedig helyet cserélhette, hétköznap kellemesebb a férfihang, hétvégén pedig a női, és Zizinek szerintem ez a délutáni műsor jobban állt.
 #189206  Szerző: homerhamm
 2020.11.24. 21:50
shadoe írta:
2020.11.24. 21:33
A magyar zenékben nálam a Music Fm volt erős, ott valahogy sose volt elkapcsolás-ingerem, itt szinte mindig. Én nem vagyok kíváncsi erre a Magashegyi Underground-Kowalski Meg a Vega-Magna Cum Laude-Bagossy Brothers Company-Irie Maffiás-Orsovai Renis-Margaret Islandes vonalra, sőt, ha ez jelenti a mai magyar könnyűzenét, akkor szerintem zárjon is be a bolt, vagy katapultáljon korunk új Erdős Pétere, a zenei sz#rkesztő. És ha már szóbakerült a Gong, nálam az a rádió a zenei szerkesztés legalja, ott aztán tényleg a legócskább magyar zenék is lemennek kb. 70%-os arányban, mindenféle zenei gusztus és válogatás nélkül. visszatérve a Petőfire, érdemes egyébként a román közszolgálatival összehasonlítani mind a belföldi, mint a külföldi zenei termést. Egy ilyen versenyből a Petőfi örüljön, ha félbalkániként ki tudna jönni. Én a magam részéről sokkal jobban kívánom a román számokat, de nem azért, mert nincsen jó hazai együttes vagy ne lenne miből válogatni, hanem mert olyan érzésem van, hogy itt vagy csókosok vannak, és akkor azoktól játsszuk azt is, ha csak elböfögik magukat, vagy pedig ésszerű szelektálás nincs, ill. a dögunalmat hagyjuk már a szelektorban bent, hadd menjen még le naponta ötször évekig... És nyilván vannak olyan együttesek és előadók is, akik prüszkölhetnek a Petőfire, pont azért, mert nem hajlandóak játszani a számaikat - gondolok itt már befutott és bizonyított, akár idősebb előadókra, zenekarokra. Ebben a tekintetben sajnos a BBC Radio One se különb, akik 35 év feletti előadók számait egyáltalán nem is játsszák - úgyhogy nem csak nálunk van megőrülve a világ. És ha már az általam színvonalasnak tartott román zenéket szóba hoztam, sokkal több értelme lenne körülnézni a környező országokban is zenei téren, esetleg még játszani is be egyet-kettőt, mint erőltetni a magyar lélektől meglehetősen távol álló (mi közünk nekünk a Durához és a Pueblához???) spanyol, olasz és latin-amerikai szarokat, lásd Luis Fonsi, Alvaro Sorel, Eros Ramazotti, Daddy Yankee.
A Dura az egész világon felkapott volt azért játszák, meg a Sofiát is. Hála istennek a többit se játszák naponta. Azzal nincs bajom hogy van, magyar zene, de tényleg nagyon egysíkú, nincs olyan nap, hogy a fent említett bandák/énekeset ne játsza a Petőfi. (Kiegészítve Ákossal, Halott Pénzzel, Rúzsa Magdival...) Pedig mennek jó külföldi zenék is ...főleg éjjel. :lool:
 #189205  Szerző: shadoe
 2020.11.24. 21:33
A magyar zenékben nálam a Music Fm volt erős, ott valahogy sose volt elkapcsolás-ingerem, itt szinte mindig. Én nem vagyok kíváncsi erre a Magashegyi Underground-Kowalski Meg a Vega-Magna Cum Laude-Bagossy Brothers Company-Irie Maffiás-Orsovai Renis-Margaret Islandes vonalra, sőt, ha ez jelenti a mai magyar könnyűzenét, akkor szerintem zárjon is be a bolt, vagy katapultáljon korunk új Erdős Pétere, a zenei sz#rkesztő. És ha már szóbakerült a Gong, nálam az a rádió a zenei szerkesztés legalja, ott aztán tényleg a legócskább magyar zenék is lemennek kb. 70%-os arányban, mindenféle zenei gusztus és válogatás nélkül. visszatérve a Petőfire, érdemes egyébként a román közszolgálatival összehasonlítani mind a belföldi, mint a külföldi zenei termést. Egy ilyen versenyből a Petőfi örüljön, ha félbalkániként ki tudna jönni. Én a magam részéről sokkal jobban kívánom a román számokat, de nem azért, mert nincsen jó hazai együttes vagy ne lenne miből válogatni, hanem mert olyan érzésem van, hogy itt vagy csókosok vannak, és akkor azoktól játsszuk azt is, ha csak elböfögik magukat, vagy pedig ésszerű szelektálás nincs, ill. a dögunalmat hagyjuk már a szelektorban bent, hadd menjen még le naponta ötször évekig... És nyilván vannak olyan együttesek és előadók is, akik prüszkölhetnek a Petőfire, pont azért, mert nem hajlandóak játszani a számaikat - gondolok itt már befutott és bizonyított, akár idősebb előadókra, zenekarokra. Ebben a tekintetben sajnos a BBC Radio One se különb, akik 35 év feletti előadók számait egyáltalán nem is játsszák - úgyhogy nem csak nálunk van megőrülve a világ. És ha már az általam színvonalasnak tartott román zenéket szóba hoztam, sokkal több értelme lenne körülnézni a környező országokban is zenei téren, esetleg még játszani is be egyet-kettőt, mint erőltetni a magyar lélektől meglehetősen távol álló (mi közünk nekünk a Durához és a Pueblához???) spanyol, olasz és latin-amerikai szarokat, lásd Luis Fonsi, Alvaro Sorel, Eros Ramazotti, Daddy Yankee.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 422

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.