RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #190334  Szerző: shadoe
 
almos629 írta: 2021.02.27. 13:54 Nekem a "Minek nevezzelek?" szúrja a szememet már évek óta. Nem magával a műsorral van bajom, hanem a sugárzás időpontjával. 7 órakor még sokan úton vannak, egy pörgős drive-time műsor kellene ebbe a sávba sok közlekedési infóval, nem pedig egy konzerv interjúműsor. Gondolom, törvényi előírás miatt kell ilyet adniuk, ha így van, akkor úgy oldanám meg, hogy este végig Gábor lenne adásban (mint szombaton), a Minek nevezzelek pedig átkerülne éjszakára, mondjuk 4 és 6 óra közé, mint ahogy pl. a Rádió 1 helyi frekvenciáin is éjjel 5-6 között tudják le a közszolgálati műsorokat. Az interjúk úgyis felkerülnek a honlapra podcast formájában, akit érdekel, bármikor meghallgathatja, és így nem üldöznék el a hallgatókat az esti sávból, ami szerintem a magyar zenei műsortól eltekintve messze a legjobb az országban, a TOP15 órák és a mixműsor is profi.
Én már a 20 órás kezdésnek is örülnék. Ebben a rádióban én is - nagyon egyetértve veled - csak azokra a műsorszámokra vagyok már kíváncsi, amihez Meggyesi Gábornak köze van. A többi úgy kuka, ahogy van. Na jó, a Top 40 nekem még elmegy, még ha a dalok 2/3-a nem is látott slágerlistákat, ill. ha nem számítom a négy visszatekintést, mert így ne tekintsen senki vissza az időben. A Top 15 és a mixösszeállítás két betonerős műsor, már egy éve oda vagyok ragadva, nem is értem, mi történik ezekhez képest a rádió heti 150 másik órájában (de nem is nagyon akarom már érteni). A Top 15-öt imádom a R1 18-20 közti sávjával párhuzamban hallgatni, mert ott is ez a sáv legerősebb, mondhatom, hogy ilyenkor egyik jobb, mint a másik, és nem is kívánok semmilyen külföldi rádióra kapcsolni. És nemcsak a zenék, még a műsorvezetők is profik. Szóval igen, beleférne a folytatás a Petőfin 19-20h között is, vagy még tovább.
 #190331  Szerző: potyi
 
Mostanában megy 1-2 90-es, 2000-es évekbeli magyar dal, főleg hétköznap reggelente egyrészt, másrészt ezek után nyilván tilos nem favorizálni Ferót:

Kép
 #190329  Szerző: Nickman
 
Béci09 írta: 2021.02.27. 17:21 Kíváncsiságból ránéztem a honlapon a TOP 40-re. Azon már meg sem lepődtem, hogy a dalok kétharmada senki által nem játszott, 10k megtekintéses darab, ezen viszont annál inkább:
5. Beatrice - Azok a boldog szép napok
Ez most komoly, vagy csak előrehozott áprilisi tréfa??
Úgy érzem haveri alapon kerülnek be ezek a dalok, mint a Republic - Élni jó.
És milyen érdekes, hogy pont ebből a 2 zenekarból vezetnek műsort a frontemberek a Petőfin. :roll:
 #190328  Szerző: Béci09
 
Kíváncsiságból ránéztem a honlapon a TOP 40-re. Azon már meg sem lepődtem, hogy a dalok kétharmada senki által nem játszott, 10k megtekintéses darab, ezen viszont annál inkább:
5. Beatrice - Azok a boldog szép napok
Ez most komoly, vagy csak előrehozott áprilisi tréfa??
 #190325  Szerző: almos629
 
Nekem a "Minek nevezzelek?" szúrja a szememet már évek óta. Nem magával a műsorral van bajom, hanem a sugárzás időpontjával. 7 órakor még sokan úton vannak, egy pörgős drive-time műsor kellene ebbe a sávba sok közlekedési infóval, nem pedig egy konzerv interjúműsor. Gondolom, törvényi előírás miatt kell ilyet adniuk, ha így van, akkor úgy oldanám meg, hogy este végig Gábor lenne adásban (mint szombaton), a Minek nevezzelek pedig átkerülne éjszakára, mondjuk 4 és 6 óra közé, mint ahogy pl. a Rádió 1 helyi frekvenciáin is éjjel 5-6 között tudják le a közszolgálati műsorokat. Az interjúk úgyis felkerülnek a honlapra podcast formájában, akit érdekel, bármikor meghallgathatja, és így nem üldöznék el a hallgatókat az esti sávból, ami szerintem a magyar zenei műsortól eltekintve messze a legjobb az országban, a TOP15 órák és a mixműsor is profi.
 #190316  Szerző: shadoe
 
Milu írta: 2021.02.25. 17:00
Patrik09 írta: 2021.02.24. 23:50 Sajnálom, hogy erre van energia, de egy frissebb szignálparkra, vagy változatosabb órakezdő zenékre már nem annyira.
Hány éve hallgathatjuk, hogy "az ország minden pontján ", "új sláger" vagy "részletes híreink a hirado.hu-n olvashatják"? :yuno:
Igen? IGEEEN! Ez egy új sláger a Petőfi Rádióban!
Aztán megszólal a 4 hónapja kiadott Ariana Grande - Positions. :stare:
Pont ezt a példát vetettem ide kb. 2-3 hónapja. Ariana Grandétól semmit se fog játszani a Petőfi évekig, csak ezt. Még tavasszal elsütik, mint "új slágert" újabb 3 hónapig, aztán nyárra csinálnak belőle óraindítót 4 évre. Ugyanezt csinálták 3 éve, kijött tőle a "No Tears Left To Cry", agyonjátszották, a rá következő 8 Ariana Grande slágerre rá se bagóztak. Az európai rádiós listán már a "34+35" két hónapja állandó szereplő, de se ezt, se a következő 5-6 Ariana Grandét nem fogja adni a Petőfi. Jobban ismerem már ennek a gyenge zenei felelősnek a gondolatait, mint saját maga, volt időm kiismerni 5 év alatt ezt a fejlődésre nem képes, idiótán béna rádiót.
 #190313  Szerző: Glenn
 
Gyurii írta: 2021.02.25. 18:15Lehet a "tokaji szakember" keze van a dologban. 88.3 NEO FM pár napja... :troll:
Nem hinném, mert a budapesti adókon is ez a helyzet. :(
 #190309  Szerző: Gyurii
 
Glenn írta: 2021.02.25. 17:35 Legjobb, hogy TP sugárzáskor kiírja, hogy "RDS". :D
Most vagy valami véletlen gond van, vagy dilettáns az AH-nál az illetékes. Mindenképpen gáz 25 évvel az RDS bevezetése után ilyen baki ilyen sokáig.
Lehet a "tokaji szakember" keze van a dologban. 88.3 NEO FM pár napja... :troll:
 #190308  Szerző: Glenn
 
Legjobb, hogy TP sugárzáskor kiírja, hogy "RDS". :D
Most vagy valami véletlen gond van, vagy dilettáns az AH-nál az illetékes. Mindenképpen gáz 25 évvel az RDS bevezetése után ilyen baki ilyen sokáig.
 #190305  Szerző: Milu
 
Patrik09 írta: 2021.02.24. 23:50 Sajnálom, hogy erre van energia, de egy frissebb szignálparkra, vagy változatosabb órakezdő zenékre már nem annyira.
Hány éve hallgathatjuk, hogy "az ország minden pontján ", "új sláger" vagy "részletes híreink a hirado.hu-n olvashatják"? :yuno:
Igen? IGEEEN! Ez egy új sláger a Petőfi Rádióban!
Aztán megszólal a 4 hónapja kiadott Ariana Grande - Positions. :stare:
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 607