RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #153538  Szerző: kukac
 
új hangzás: eltűnt a maradék dinamika, mint amikor a horrorfilmben leszáll a köd - gomolyog, morajlik, nincsenek dinamikus részek, magasak, mélyek, a közép kóvályog, agyon van csapva az egész. remélhetőleg megvan még a régi preset...
 #153532  Szerző: kukac
 
BroCreSt írta:
kukac írta:
admin írta:Szerintem alakul a hangzás. Végre vannak magasok és mélyek.
továbbra is túlkompresszált, libegő, pulzáló a hangzás, és torz a közép. átkapcsolsz a classra: a helyén van minden, vissza a petőre: megint ez a fárasztó lüktetés, ordító középtartomány. fárasztó hallgatni.
Valljuk be, sok embert nem érdekel, milyen a hangzás, a lényeg a zene, ami szól.
Sokan "egyszerű" rádión hallgatnak rádiót, vagy hifin, de nem high-end cuccon.
Valljuk be, sok embert nem érdekel milyen a képminőség, a lényeg a műsor ami megy.
Sokan "egyszerű" televízión néznek tévét, vagy monitoron, de nem 55"-as oled cuccon. ..oh wait...
 #153526  Szerző: BroCreSt
 
kukac írta:
admin írta:Szerintem alakul a hangzás. Végre vannak magasok és mélyek.
továbbra is túlkompresszált, libegő, pulzáló a hangzás, és torz a közép. átkapcsolsz a classra: a helyén van minden, vissza a petőre: megint ez a fárasztó lüktetés, ordító középtartomány. fárasztó hallgatni.
Valljuk be, sok embert nem érdekel, milyen a hangzás, a lényeg a zene, ami szól.
Sokan "egyszerű" rádión hallgatnak rádiót, vagy hifin, de nem high-end cuccon.
 #153443  Szerző: kukac
 
admin írta:Szerintem alakul a hangzás. Végre vannak magasok és mélyek.
továbbra is túlkompresszált, libegő, pulzáló a hangzás, és torz a közép. átkapcsolsz a classra: a helyén van minden, vissza a petőre: megint ez a fárasztó lüktetés, ordító középtartomány. fárasztó hallgatni.
 #153426  Szerző: markfelt
 
Szerintem alakul a hangzás. Végre vannak magasok és mélyek.
 #153373  Szerző: markfelt
 
kukac írta:nekem konkrétan most már elbaszottul torz az egész, a hangkép teljesen elszakadt a valóságtól és kilépett a digitális nullák és egyesek világába. :)
kíváncsi vagyok, meddig tudják ezt még fokozni.
Hát, igen, a népszerű popzenei rádiók (direkt nem kereskedelmit írtam) nem arról híresek, hogy nem cseszik szét a hangot (lásd Bartók) , de azért ez már túlzás.

Kár, hogy senki nem emlékszik rá, hogy szólt anno a 103.9 Rádió 1 vagy a régi Sláger. :)
 #153372  Szerző: altermanus
 
kukac írta:
altermanus írta:
ha ez mind a petőfi számlájára írható, akkor miért van az hogy egy rakat noname magyar csapat, akit a petőfi szénné játszott, még mindig sehol nincs? Miért van az, hogy az országosan (és bizonyos tájegységeken) nem túl jó hallgatottságú állomás által favorizált dalok országos ismertségre tettek szert? Tényleg azt gondolod, hogy ezt a petőfi egymaga érte el, nem pedig a korszellemnek megfelelően változó zenei érdeklődést közvetítette? mert ha ez így van, akkor vagy a közönség nem értékeli kellő súllyal (és ez látszik a hallgatottsági adatokban), vagy a zeneipar (hisezn, ha ez így működik, akkor a petőfi önmagában egy sikergyáros aranybánya)! :)
kettőnk közül ki hallgatta a Petőfit 2007 óta? :)
Update: Mondjuk a neó annó Vad Fruttikkal kezdett és a Classba is megszólalt kissé fél 1 után a Quimby - Auto egy szerpentinen a kezdeteknél
én biztos (igaz, azóta sokat romlott a színvonala :)) Amiket te a Petőfi számlájára írsz, már javában játszották a helyi rádiók is (már amelyiknek olyan volt a profilja hogy befért - merthogy a fiatalság körében szépen terjedtek. A Petőfi (bármennyire is gondolják itt ennyi év távlatából) korántsem volt olyan népszerű, hogy egyedül végrehajtson egy ilyen kultúrkampftot.

(pl. most ment a kft-től az afrika. miiiivaaan? :D)[/quote]
azé' mert amikor te ezt írtad akkor szokott lenni a Péceli Dóri műsora a Petőfi Extra ahol zenészekkel beszélgetnek, hogy hogy indult a karrierjük, amit én megint szeretek...
Visszatérve a zenei kínálatára, nekem már egy ideje ismerős volt ez a feeling, de nem tudtam, hova tenni, helyi rádió biztos nem lehetett, mert néha adtak közéleti műsorokat is... és akkor beugrott...
Kívánságreggel, Csúcsforgalom, Verkli, Zeneszerda... stb
Ilyen zenék mentek anno a Petőfin is, olyan 2005 óta, amit én nap mint nap hallgattam, mert érdekes infók voltak rajta... Míg régen bármit kérhettél a hétfői kívánságműsorba, az 2005-től már csak könnyű zenéket lehetett kérni... (mondjuk az sem volt egy rossz időszak)
Mondjuk én nagyon szeretem prodigy-t palov stelar, kiscsillagot, csík zenekart (már amikor nem a most múlik pontosan dalolják, akkor viszolyog a hátam), Gabriella Cilmi, Adam freeman remixeket, és amit egyik rádió sem játszik HaNem Band.
Mondjuk ezt nem is várom el tőlük, hogy játsszák, mert van nekik statisztikájuk mit kell játszani... De lady gagát? akkor inkább avicii...
Valaki még azt is írta, hogy mindenkihez akar szólni, akkor szóljon minden zeneszerető emberhez (Petőfi Extra, Személyes ügy, Egy estém bárhol <mondjuk erre lenne jobb címem is, de én nem adok ötleteket, majd kitalálják>).
-----------------------------
Ha a zenei szerkesztő olvassa a Petőfinél, akkor 2016-04-19 09:36-kor a Kossuthra hangoltam mikor megszólalt az Április.... (hátha olvassa és megragad benne :D )
 #153371  Szerző: kukac
 
nekem konkrétan most már elbaszottul torz az egész, a hangkép teljesen elszakadt a valóságtól és kilépett a digitális nullák és egyesek világába. :)
kíváncsi vagyok, meddig tudják ezt még fokozni.
 #153353  Szerző: kukac
 
altermanus írta:
ha ez mind a petőfi számlájára írható, akkor miért van az hogy egy rakat noname magyar csapat, akit a petőfi szénné játszott, még mindig sehol nincs? Miért van az, hogy az országosan (és bizonyos tájegységeken) nem túl jó hallgatottságú állomás által favorizált dalok országos ismertségre tettek szert? Tényleg azt gondolod, hogy ezt a petőfi egymaga érte el, nem pedig a korszellemnek megfelelően változó zenei érdeklődést közvetítette? mert ha ez így van, akkor vagy a közönség nem értékeli kellő súllyal (és ez látszik a hallgatottsági adatokban), vagy a zeneipar (hisezn, ha ez így működik, akkor a petőfi önmagában egy sikergyáros aranybánya)! :)
kettőnk közül ki hallgatta a Petőfit 2007 óta? :)
Update: Mondjuk a neó annó Vad Fruttikkal kezdett és a Classba is megszólalt kissé fél 1 után a Quimby - Auto egy szerpentinen a kezdeteknél[/quote]

én biztos (igaz, azóta sokat romlott a színvonala :)) Amiket te a Petőfi számlájára írsz, már javában játszották a helyi rádiók is (már amelyiknek olyan volt a profilja hogy befért - merthogy a fiatalság körében szépen terjedtek. A Petőfi (bármennyire is gondolják itt ennyi év távlatából) korántsem volt olyan népszerű, hogy egyedül végrehajtson egy ilyen kultúrkampftot.

(pl. most ment a kft-től az afrika. miiiivaaan? :D)
 #153333  Szerző: mikrofonos
 
admin írta:Nem. Semmiképpen sem egyedieskedni kell a szerkesztők kedve szerint ("nekem ez így tetszik"), hanem legfeljebb a tematizáció, szegmentáció, targetálás jöhet szóba, ha indokolt (többszereplős piac). A Petőfi jól tette, hogy a 15-39-es célcsoportnál maradt, és bízom abban, hogy a Class utódja egy 25-59-es AC rádió lesz majd, hogy a két legfontosabb országos célcsoport igényeit kielégítsék (a 18-49-es Hot AC meg maradhat a helyi, körzeti rádiók dolga).

Meg hogy addigra eltűnnek a szakmai hibák és egyéb anomáliák a Petőfiről.
Azzal én mindenképpen egyet tudok érteni, hogy szűkös magyar rádiópalettán országosan legyen egy fiatalabb- és egy másik, idősebbeknek szóló rádió. Ezzel nagyjából lefedhető a közönség. Azt viszont nem tudom megítélni, jó-e ha a Petőfi lesz a fiatalabbaké. Én azt gondolom ez a közönség szűkebb és - ahogy egyesek már jelezték is - ez a közönség (a 25 alattiak) egyre kevésbe hallgatnak hagyományos értelemben vett rádiókat. A közrádiók főcsatornái Európában nem igazán vállalják fel a legfiatalabbak kiszolgálását - mégha erről beszélnek is. (lehet, hogy a BBC Radio 1 az egyetlen érdemi kivétel.)
  • 1
  • 343
  • 344
  • 345
  • 346
  • 347
  • 605