RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #200844  Szerző: Andris
 
Patrik09 írta: 2023.10.09. 20:10 Csak hogy az arányokról is beszéljünk: 9 nap alatt már 70x volt Bagossy.. :smoke:

60 Margaret Island
60 Halott Pénz
73 Kowalsky...
tök jó csak nem igaz,, Bkaha, Azu meg Kova Horváth Tomivan top. 3- 32.30.30 lejátszással, nem nagyon éredekel a hergelésed, nem is kapcsolok már ide, csak annyi hérdekes módon a R1 is tök más lett amit rá fognak a Top500ra amit az elmúlt 10 évbe le se szartak, a Retró meg ott tart h Bochit kérték meg h nézze át h mik vannak (ezt ő mondta) és kb már ott is totál más megy.... ezt a rádiót meg az élemből kilőttem pedig szerettem, (Három év alatt a felére zuhant a Petőfi Rádió hallgatottsága) megérte... :ayfkm:
 #200828  Szerző: moby67
 
troll írta: 2023.10.09. 23:03
moby67 írta: 2023.10.09. 08:50 Az a baj, hogy ezt a lépést egy piaci magánrádió soha sem tette volna meg.
Ha jól emlékszem ezt a franciák a 90-es évek végén, a 2000 évek elején már megpróbálták. (csak francia nyelvű zene szólt) Tudomásom szerint OTT se okozott nagy sikert.

A csökevényes agyatokkal azt kellene felfogni, hogy nem tehetitek mérlegre különböző országok és népek rádió-, és zene hallgatási szokásait.

Ha most minden ország rádiói ebből a hülye francia példádból indulna ki, akkor Görögországban nem hallanánk a rádiók 85%-ban szirtakit, mef buzukit. De az olaszok is imádják a saját zenéiket a rádiókban . (Ez csak két példa)

Azt akarom jelezni - hátha felfogjátok végre agyilag - hogy ahány nép, annyi szokás. Igaz ez a saját országuk dalaira, de a határon kívül érkező zenékre is. Nem ugyanazt szeretik az angolszász zenében sem a németek, a franciák, a magyarok.

Rohadtul irreleváns, hogy miket hallotok más országok rádióiban, mert az nem lesz törvényszerű itthon.

Gyengébbek (pl Asr) kedvéért leszögezem. Itt most nem arról beszélek, hogy a Petőfi küldetése jó-e. Hogy kell e ennyi magyar zene. Hogy jó e az amit most hallunk. Nem erről van szó. Arra próbáltam rávilágítani, hogy rohadtul felesleges külföldi rádiók playlistjeit hetente ide másolgatni. Rohadtul felesleges külföldi rádióhallgatási szokásokat felemlegetni. Ez egy másik ország, más szokásokkal, kultúrával.

Hülye külföldi példát bárki tud írni. Pl: tudtátok, hogy Angliában, és Amerikában a saját nyelvű dalok kedveltsége kiemelkedően magas? DE ÉRDEKES!!!! :hit:

Ugye?! Hát miért nem ebből a tényből indulsz ki, és miért franca példával állsz elő, kedves Moby?
Kedves Troll!
Köszönöm az észrevételed!
De ahogy Te is írtad: " Görögországban nem hallanánk a rádiók 85%-ban szirtakit, mef buzukit. De az olaszok is imádják a saját zenéiket a rádiókban ." Ez azt jelenti, hogy nem CSAK saját zenék szólnak.
Részemről erről ennyi.
 #200826  Szerző: troll
 
moby67 írta: 2023.10.09. 08:50 Az a baj, hogy ezt a lépést egy piaci magánrádió soha sem tette volna meg.
Ha jól emlékszem ezt a franciák a 90-es évek végén, a 2000 évek elején már megpróbálták. (csak francia nyelvű zene szólt) Tudomásom szerint OTT se okozott nagy sikert.

A csökevényes agyatokkal azt kellene felfogni, hogy nem tehetitek mérlegre különböző országok és népek rádió-, és zene hallgatási szokásait.

Ha most minden ország rádiói ebből a hülye francia példádból indulna ki, akkor Görögországban nem hallanánk a rádiók 85%-ban szirtakit, mef buzukit. De az olaszok is imádják a saját zenéiket a rádiókban . (Ez csak két példa)

Azt akarom jelezni - hátha felfogjátok végre agyilag - hogy ahány nép, annyi szokás. Igaz ez a saját országuk dalaira, de a határon kívül érkező zenékre is. Nem ugyanazt szeretik az angolszász zenében sem a németek, a franciák, a magyarok.

Rohadtul irreleváns, hogy miket hallotok más országok rádióiban, mert az nem lesz törvényszerű itthon.

Gyengébbek (pl Asr) kedvéért leszögezem. Itt most nem arról beszélek, hogy a Petőfi küldetése jó-e. Hogy kell e ennyi magyar zene. Hogy jó e az amit most hallunk. Nem erről van szó. Arra próbáltam rávilágítani, hogy rohadtul felesleges külföldi rádiók playlistjeit hetente ide másolgatni. Rohadtul felesleges külföldi rádióhallgatási szokásokat felemlegetni. Ez egy másik ország, más szokásokkal, kultúrával.

Hülye külföldi példát bárki tud írni. Pl: tudtátok, hogy Angliában, és Amerikában a saját nyelvű dalok kedveltsége kiemelkedően magas? DE ÉRDEKES!!!! :hit:

Ugye?! Hát miért nem ebből a tényből indulsz ki, és miért franca példával állsz elő, kedves Moby?
 #200822  Szerző: Patrik09
 
Csak hogy az arányokról is beszéljünk: 9 nap alatt már 70x volt Bagossy.. :smoke:

60 Margaret Island
60 Halott Pénz
73 Kowalsky...
 #200817  Szerző: moby67
 
shadoe írta: 2023.10.08. 23:30
Kovi02 írta: 2023.10.08. 21:28
A magyar rádióknak miért lenne feladatuk feltétlenül a nemzetközi slágerlistákat lekövetni? Egy hazai rádiónak pont az lenne a feladata hogy a helyi ízlésekhez igazodó zenéket játsszon ,ami pont nem a nemzetközi listáknak való megfelelés.
Például azért, mert egy ország elbalkánosodik, ha elzárja magát a világtól. Egyetlen környező ország médiája sem így működik, abszurdnak tartom, hogy több országos közszolgálati rádió is kizárólag magyar zenéket ad (Dankó, Petőfi), nagyon el vannak tévesztve az arányok.
És például azért, mert ha ez a 80-as években történik, a magyar közönség magyar rádióból nem ismerte volna meg, és nem is tudott volna Tina Turner, Michael Jackson, George Michael, Prince, Madonna, Duran Duran, Pet Shop Boys, Depeche Mode, sőt az agyonhájpolt Modern Talking létezéséről sem.
És azért is, mert a hazai zenei világnak nagyon sok olyan korszaka volt, amikor a magyar énekesek, zenészek külföldi zenékből éltek, azokat az előadókat és trendeket koppintották, sőt nagyon sok előadó külföldi zenéket lopott el, arra írt magyar szöveget, és így lett népszerű.
Tehát a fentiek fényében szerinted tökéletesen rendben van az, hogy országos közszolgálati hálózatokat pazarolnak el arra, hogy csakis magyar zene menjen rajtuk, miközben külföldi zenéket egyáltalán nem adnak? Szerinted ez szolgálja ki a magyar rádióhallgatók ízlését, és egy cseppet sincsen hiányérzeted? Azaz magyar zene az menjen duplán, triplán országosan, külföldi, új zenék pedig nulla százalékban? Ez mégis milyen definíciója a közszolgálatiságnak?
Bocsesz, de én is mondhatnám az érvelésedre azt, hogy külföldi hírek ne menjenek a magyar híradásokban, csak magyarok, mert mi ebben az országban élünk, minket ez érdekel, erre van igény, vagy ne akkor ne együnk külföldi ételeket, csak gulyást, pörköltet és pacalt, és itt bukik hatalmasat a te logikád, mert te unnád meg először, ha minden áldott nap gulyáslevest kéne enned.
Egyáltalán milyen alapon hivatkozol arra, hogy Mo.-n az a helyi ízlés, hogy a hallgatók csak magyar zenéket igényelnek? Te hol végeztél ilyen közvéleménykutatást, hogy ezt axiómaként adod elő? Olvastad például a kommenteket a Petőfi facebook oldalán? Vagy mivel magyarázod, hogy a szinte csak külföldi zenéket játszó Rádió 1 hallgatottsága toronymagas a Petőfiéhez képest? Tehát hol az a töméntelen mennyiségű hallgató, aki a hazai zenék egyeduralmában látja a világmegváltást?
Nincs több kérdésem!
Véleményeddel teljes mértékben egyetértek!
A hallgatottság "szerintem" most süllyed a Dankó szintjére vagy az alá. :wailing:
Az a baj, hogy ezt a lépést egy piaci magánrádió soha sem tette volna meg.
Ha jól emlékszem ezt a franciák a 90-es évek végén, a 2000 évek elején már megpróbálták. (csak francia nyelvű zene szólt) Tudomásom szerint OTT se okozott nagy sikert.
Ezt az egészet a régi műsorterv megtartásával egy (egyenlőre) internetes alcsatornára kellett volna rakni. Úgy ahogy annak idején a Class FM csinálta.
 #200815  Szerző: IstvánB
 
altermanus írta: 2023.10.08. 19:48
OFF: Én rákérdeztem belső körben, és a forrásom szerint lesz még egy országos ker rádió az eu-nak köszönhetően, azt nem tudni, hogy lesz még egy országos freki, vagy más történik.
DAB?
https://www.rtr.at/medien/aktuelles/pub ... en.de.html
 #200813  Szerző: mihalylovics
 
altermanus írta: 2023.10.08. 19:48 Emberek, én nem tudom, de hallgatom, de nekem tetszik a felhozatal. Tóth Gabi, Kováts Ákos, Caramell, és Pápai Joci menetne a sülyeztőbe, de helyettük lehetne Parno Graszt, vagy Balkán Fanatik, Szabó Balázs, vagy hasonlók. Compact disco sem lenne rossz, ha még létezik.
abszolút egyetértek, kis túlzással kellemes csalódás számomra is. azonban a sort kiegészíteném: Kowalsky is röpülhetne, plusz az általad említett Balkán Fanatikkal sem bánnak túl jól: jóformán csak a "Repülj, madár" megy, miközben van csomó más számuk, ami mehetne még (főleg a korábbi korszakukból)...
 #200812  Szerző: shadoe
 
Kovi02 írta: 2023.10.08. 21:28
A magyar rádióknak miért lenne feladatuk feltétlenül a nemzetközi slágerlistákat lekövetni? Egy hazai rádiónak pont az lenne a feladata hogy a helyi ízlésekhez igazodó zenéket játsszon ,ami pont nem a nemzetközi listáknak való megfelelés.
Például azért, mert egy ország elbalkánosodik, ha elzárja magát a világtól. Egyetlen környező ország médiája sem így működik, abszurdnak tartom, hogy több országos közszolgálati rádió is kizárólag magyar zenéket ad (Dankó, Petőfi), nagyon el vannak tévesztve az arányok.
És például azért, mert ha ez a 80-as években történik, a magyar közönség magyar rádióból nem ismerte volna meg, és nem is tudott volna Tina Turner, Michael Jackson, George Michael, Prince, Madonna, Duran Duran, Pet Shop Boys, Depeche Mode, sőt az agyonhájpolt Modern Talking létezéséről sem.
És azért is, mert a hazai zenei világnak nagyon sok olyan korszaka volt, amikor a magyar énekesek, zenészek külföldi zenékből éltek, azokat az előadókat és trendeket koppintották, sőt nagyon sok előadó külföldi zenéket lopott el, arra írt magyar szöveget, és így lett népszerű.
Tehát a fentiek fényében szerinted tökéletesen rendben van az, hogy országos közszolgálati hálózatokat pazarolnak el arra, hogy csakis magyar zene menjen rajtuk, miközben külföldi zenéket egyáltalán nem adnak? Szerinted ez szolgálja ki a magyar rádióhallgatók ízlését, és egy cseppet sincsen hiányérzeted? Azaz magyar zene az menjen duplán, triplán országosan, külföldi, új zenék pedig nulla százalékban? Ez mégis milyen definíciója a közszolgálatiságnak?
Bocsesz, de én is mondhatnám az érvelésedre azt, hogy külföldi hírek ne menjenek a magyar híradásokban, csak magyarok, mert mi ebben az országban élünk, minket ez érdekel, erre van igény, vagy ne akkor ne együnk külföldi ételeket, csak gulyást, pörköltet és pacalt, és itt bukik hatalmasat a te logikád, mert te unnád meg először, ha minden áldott nap gulyáslevest kéne enned.
Egyáltalán milyen alapon hivatkozol arra, hogy Mo.-n az a helyi ízlés, hogy a hallgatók csak magyar zenéket igényelnek? Te hol végeztél ilyen közvéleménykutatást, hogy ezt axiómaként adod elő? Olvastad például a kommenteket a Petőfi facebook oldalán? Vagy mivel magyarázod, hogy a szinte csak külföldi zenéket játszó Rádió 1 hallgatottsága toronymagas a Petőfiéhez képest? Tehát hol az a töméntelen mennyiségű hallgató, aki a hazai zenék egyeduralmában látja a világmegváltást?
Nincs több kérdésem!
 #200810  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2023.10.08. 20:06 Következtetés, amit előre tudtunk: a nemzetközi slágerlistás daloknak jó indulattal harmada ismerhető meg a magyar rádiókból, ami több mint pocsék arány.
Katasztrofális a helyzet, szerintem ilyen alja szint ez ügyben idehaza még a 90-es években sem volt.
A magyar rádióknak miért lenne feladatuk feltétlenül a nemzetközi slágerlistákat lekövetni? Egy hazai rádiónak pont az lenne a feladata hogy a helyi ízlésekhez igazodó zenéket játsszon ,ami pont nem a nemzetközi listáknak való megfelelés.

A topichoz kapcsolódva, szerintem szükség van egy 100%-ban magyar zenét játszó országos rádióra(minden környékbeli országban van ilyen vagy országos, vagy regionális szinten),de a jelenlegi magyar rádiós piacon az országos Retro/R1 páros mellett így rengeteg igény nincs kielégítve.
altermanus írta: OFF: Én rákérdeztem belső körben, és a forrásom szerint lesz még egy országos ker rádió az eu-nak köszönhetően, azt nem tudni, hogy lesz még egy országos freki, vagy más történik.
Milyen frekvenciakészletből? ITU lista szerint sok adótelephelyre(pl. Komádi,Sopron,Kab-hegy) egyáltalán nincs szabad frekvencia,a maradék helyekre(pl. Szentes,Pécs,Nagykanizsa,Gerecse) pedig kis teljesítményű,inkább helyi rádióknak való frekvenciák vannak szabadon,amelyek vagy SFN-nek vannak tervezve egy másik adónkhoz,vagy könnyen összeakadna egy mellette sugárzó külföldivel. Vannak helyi, pár száz wattra tervezett adók a megyeszékhelyek nagy részén(de itt is vannak kivételek,pl. Zalaegerszeg,Veszprém,Szolnok) és kisebb településeken szerte az országban,de ezek mindegyikének felhasználásával is nagyon nehezen jönne ki egy rendes országos hálózat,cserébe jövőbeni helyi rádióknak már nem is lenne szabad frekvencia egy adott körzetben.
 #200809  Szerző: PlJohnDoe
 
djlacee írta: 2023.10.08. 20:53
PlJohnDoe írta: 2023.10.08. 20:01

Menő? A Pure Jingles arculat gagyi volt.
Mindenképp igényesebb és színvonalasabb volt, mint a mostani. Szerintem ez nem kérdés.
Pedig az a helyzet, hogy egyáltalán nem volt egy nagy durranás. Sok tök jó magyar rádiós arculat volt az elmúlt években/évtizedekben amit okkal lehet hiányolni, de a Pure Jingles pakk nem volt egy nagy szám.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 607