RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #201985  Szerző: 007
 
A reklámblokk után megállt a Dalet, a híreket először bed nélkül amolyan "Kossuthosan" olvasta a hírszerkesztő droid, aztán a headline után újra megállt a bed.

Na most magyarázza el nekem valaki, hogy mi indokolja az ilyen kibaszottul bagatel szar műsorelemek rendes lejátszását? Mi indokolja hogy ne tudjon időben elindulni egy kibaszott bed??? Min múlik? Vagy kin? És miért történik ez rendszerint majdnem minden nap, de legalább hetente többször hogy élő műsorvezetés mellett üres bed, vagy csend van az ország legeslegtöbb pénzt elégető rádiójánál? A legutolsó kicsi helyi rádiónál sincsenek ilyen hibák...

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mi a bánatot csinálnak technikailag, zenei szerkesztés terén meg pláne... :ayfkm:
 #201982  Szerző: p0tyi
 
kondalyuk írta: 2024.04.16. 23:43
p0tyi írta: 2024.04.16. 23:15 Én pedig a mainstream vonalra szavazok. A Neotontól Charlie-n, a Jazz+Az-on, Hrutka Róbert/Jamie Winchesteren át Rúzsa Magdiig és a Jetlagig. Néha megfűszerezve a lehető legkommerszebb alter-indie dalokkal, pont úgy, ahogy az AC formátum megköveteli.
[...]
Pontosan ezt a kínálatot kapom meg a Retrón
És éppen ez az országos zenerádiók dolga és egyetlen értelme, továbbá az működőképes és fenntartható, amit hallgatnak. Függetlenül attól, hogy állami vagy sem.
 #201981  Szerző: Derrick
 
"majd egy zámbó jimmy borzalom botrányosan szar dal"

Ezt Marietta nevében is kikérem magamnak ! Jimmyke minden dala nagy sláger , és gyógyító hatással bír.
Még azt is elnézném a Petőfinek ha nyáron menne a karácsony Jimmyvel kazetta.
 #201978  Szerző: kondalyuk
 
p0tyi írta: 2024.04.16. 23:15 Én pedig a mainstream vonalra szavazok. A Neotontól Charlie-n, a Jazz+Az-on, Hrutka Róbert/Jamie Winchesteren át Rúzsa Magdiig és a Jetlagig. Néha megfűszerezve a lehető legkommerszebb alter-indie dalokkal, pont úgy, ahogy az AC formátum megköveteli.
[...]
Pontosan ezt a kínálatot kapom meg a Retrón, Best FM-en, Sláger FM-en és kis mennyiségben a Dankón. Ráadásul az előbbi 3-ban külföldi zenéket is kapok mellé és nem ismétlik meg naponta 4x ugyanazt a dalt. Mi értelme beállítani ezt is a sorba?

Kissé off, de a Bartók frekvencián kéne országos AC rádiót csinálni, de azt is okosan kellene belőni egy olyan tartományba, hogy fogyasztható, de mégis megkülönböztethető legyen a jelenlegi kínálattól.
 #201977  Szerző: p0tyi
 
Én pedig a mainstream vonalra szavazok. A Neotontól Charlie-n, a Jazz+Az-on, Hrutka Róbert/Jamie Winchesteren át Rúzsa Magdiig és a Jetlagig. Néha megfűszerezve a lehető legkommerszebb alter-indie dalokkal, pont úgy, ahogy az AC formátum megköveteli.

Az alternek meg indulhat egy Petőfi 2 vagy Petőfi Plusz nevű netrádió...

A két irány összekeveredése viszont nem túl jó ötlet.
 #201976  Szerző: 007
 
kondalyuk írta:2024-04-15 07:18 Mary Joe
2024-04-15 11:31 Mary Joe
2024-04-15 16:14 Mary Joe
2024-04-15 20:31 Mary Joe

#zeneiszerkesztés

Ez új szint, a Rádió1 sem ismétel ennyiszer egy lassan 9 éves számot.

Eleve kár beszerkeszteni. Szerintem maradhatna inkább az alternatív, indie vonalon. A jól belvált Péterfy Bori, Odett, Carson Coma, Amigod, Quimby, Honeybeast, Kispál és a borz, Frenk, Punnany Massif, Kelemen Kabátban, Analóg Balaton, 30Y, Magashegyi, Kistehén, Elefánt, Hiperkarma, Blahalouisiana, Bagossy, Vad Fruttik, Intim Torna Illegál, Heaven Street seven, Zaporozsec, Esti Kornél, Paso, Fish!, Junkies, Bohemian Betyars, alap rotáció lenne.

Ezek mellé lehetne sávokban pl 12-13 között egy lazább, rádiós slágerekbők álló ütős slágeres sáv
vagy akár estétől egész éjszaka a popos vonal, mint Unique, Zanzibar, Halott Pénz, Rúzsa Magdi, Hangácsi Márton, Compact Disco, Caramel, Freddie, The Biebers, Zséda, Lotfi Begis vonal, Rácz Gergő stb...
Mellette lehetne a feltörekvő előadók, kevésbé ismert dalok hasonló megjelöléssel, mint most ezek az "ugye emlékszel erre a dalra, ez a sláger a 70-es évekből jött"

Oly módon, hogy " őket is támogatjuk, mert mi vagyunk a hazai zenei nagykövet."

Ide kerülne be a Meg egy cukorka, Pátkai Rozina, Beton Hofi, ilyenek (bár ők már befutottak inkább, de a lényeg szerintem érthető)

Majd minden órában lehetne egy "időutazás a hazai slágerek között" ide pedig bekerülne akár egy Reptér, akár egy Mennyit ér egy nő? Vagy akár egy Induljon a Banzai.

És ezeket a clockokat tartani. Így egységes, kellemes és megszokott, szerethető, kevésbé kiszámíthatatlan és abszolút nem lenne irritáló.

Mert az, hogy Hamu és gyémánt, Viszlát nyár, Like a Child, majd egy Tölcsért csinálok a kezemből és utána egy Halott pénz jön, majd ezek után egy Zséda, majd egy Analóg balaton, ami után egy Lökd ide a sört majd egy zámbó jimmy borzalom botrányosan szar dal, ami után jön a Mary Joe, ami után Mindenki táncol, aztán gyere őrült, utána pedig egy Jazz szám, aztán pedig Konyha, majd apostol együttes ami után jön a valmar és az úristen .... kevésbé tűnik szakmailag átgondolt, logikus, vagy hozzáértést tükröző zenei szerkesztésnek.

De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.

Ha esetleg a Petőfitől keltette fel ez a katasztrofális gondolatmenet a figyelmet valamelyik fejestől, keressen nyugodtan. Segítek szívesen, de nem lesz olcsó. :yes:
 #201970  Szerző: kondalyuk
 
2024-04-15 07:18 Mary Joe
2024-04-15 11:31 Mary Joe
2024-04-15 16:14 Mary Joe
2024-04-15 20:31 Mary Joe

#zeneiszerkesztés

Ez új szint, a Rádió1 sem ismétel ennyiszer egy lassan 9 éves számot.
 #201967  Szerző: Snake005
 
djlacee írta: 2024.04.14. 22:50 Hát pedig a hallgatottság nem csökkent drasztikusan.
Igen és olyan biztos nem történik soha, hogy egy állami rádió eredményeit manipulálják egy állami megrendelésere készülő felmérésben.
 #201964  Szerző: zenefalo
 
Péntek esti mixműsor sincs már 3. hete, bár eléggé elütött ettől a kaotikus kínálattól :hit:
 #201962  Szerző: djlacee
 
Hát pedig a hallgatottság nem csökkent drasztikusan.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 607