RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #201838  Szerző: p0tyi
 
Snake005 írta: 2024.03.09. 15:27 P0tyi, mégis visszakerült a Petőfi az autórádiód csatornalistájába? :D
Dehogy, ahhoz még sokat kell dolgozniuk. :D

És ahogy látom a mai playlistet (pláne 10-11 közt), elkiabáltam... nem értem, mi volt ez.
 #201834  Szerző: 007
 
https://www.mostszol.hu/radio/mr2

Nézd, mióta nem szólt zene a Petőfin. Igazából sok zene szólt, de egy fájlként egy előre szerkesztett előre legyártott sablon megy. A műsorvezetővel együtt el tudom mondani a megszólalásokat és tudom az összes dalt, mi után mi kötvetkezik. Hallgasd is, ne csak felületesen nézz rá.
 #201833  Szerző: 007
 
Elárulok neked 2 titkot. Nem mindig az a dal megy, amit kiírnak RDS-re. Most "DE A KOCSMA" van kiírva, hónapok óta ugyanez a lista van ugyanilyenkor szombaton, ugyanazokkal a felkonfokkal. Ma úg y hallottam 4x, hogy az RDS- re sem volt kiírva a dal címe, sem a mostszólon nem (vagy teljesen másik dal) jelent meg...

Nézz rá az RDS RT-re most.
 #201832  Szerző: djlacee
 
007 írta: 2024.03.09. 18:49 A nélküled napi 80x megy. Nincs óra nélküle... :stare:
Ilyen egyértelmű valótlanságot miért kell írni? Látható, hogy max 2-szer megy egy nap, és nem is megy minden nap.

https://www.mostszol.hu/radio/mr2/eload ... k%C3%BCled
 #201831  Szerző: 007
 
A nélküled napi 80x megy. Nincs óra nélküle... :stare:
 #201830  Szerző: Snake005
 
P0tyi, mégis visszakerült a Petőfi az autórádiód csatornalistájába? :D
 #201824  Szerző: shadoe
 
007 írta: 2024.03.08. 23:18 Sajnos nem tudok egyetéretni azzal, hogy géppel szerkesszünk zenét, mert az ízléstelenség netovábbja, amit kihoztak ebből most. PowerGold ide vagy oda, de ez így jelenleg senkinek nem szól. Nekem biztos nem. :stare:
Egyetértünk, géppel szerkesztett zenéket és rádiókat hallgassanak gépek!!! De nem én!
 #201821  Szerző: 007
 
Sajnos nem tudok egyetéretni azzal, hogy géppel szerkesszünk zenét, mert az ízléstelenség netovábbja, amit kihoztak ebből most. PowerGold ide vagy oda, de ez így jelenleg senkinek nem szól. Nekem biztos nem. :stare:
 #201818  Szerző: p0tyi
 
Korábban írtam, hogy ha az a feladat, hogy magyar zenei rádiót kell csinálniuk, akkor azt lehet jól, úgy, ahogy például évekig csinálta a 100% NL nevű holland adó (ma már nem 100%-ban hazait ad, de ez most irreleváns).

Én azt gondolom, hétfő óta közelít ehhez a Petőfi, tehát az irány jó. Popzenét kell adni, sok gold dallal, annak van közönsége. A többi kísérlet rádióban halott a mai korban. Néha itt-ott beleférhetnek újdonságok, mértékkel, óvatosan építve.

Tehát szerintem alakul.

Ami problémás:
- tényleg nem sikerül a weboldalra még egy logót se kitenni?
- tényleg nem futja egy social media menedzserre?
- vannak jobb etapok és rosszabb etapok a zenei szerkesztésben, sokkal kiszámíthatóbb zenei lista kellene, szélsőségek, kilengések nélkül, gondosan ügyelve az arányokra. pl. hétfő délelőtt fasza volt, kedd délelőtt már kaotikus, rossz irányba tolódtak az irányok. a clocknak szentnek és sérthetetlennek kellene lennie, és természetesen gépi szerkesztésnek.
 #201815  Szerző: Promenád
 
007 írta: 2024.03.05. 16:19 Nem változatos, hanem igénytelen és szar. "Volt Debrecenben..."

Volt, mert nem életképes. Bocs, de a retrón, r1-en, Petőfin ugyanaz megy. A Petőfi hiába csak magyar, gyenge helyirádiós zenei kínálat, amiben csak az ócska magyarok maradtak tölteléknek. Carbonfools -Sunset, utána hungária - csókkirály??? Most akkor ezzel kit bűntetnek? Én elmegyek, az öregasszony akinek a hungária szólna meg már a Carbonfools miatt kapcsolt el... ez szar, nem változatos. Szar. Igénytelen. Érted, hogy nem változatos, hanem szar!?

Nem tudsz eligazodni azon, hogy kinek szól. Abszolút dankóra való zenékkel megölték és elkergettek mindenkit. Ha ez volt a cél, jól sikerült.

Belehallgattam helyi rádiókba is (R88, és egy Szolnokiba)

A magyar dalok pontosan ugyanazok a lagymatag szemétrevaló szennyek, amivel felhígították a Petőfit. Őrizd az álmod, szerelem miért múlsz? Meg kinek kell zséda vagy rapülők is? Ez kinek az ötlete? És ugyanezek a zenék 90 %-ban egyeznek a retróéval, sőt egyik este a retro frissebb és dinamikusabb MAGYAR DALOKAT játszott, mint a Petőfi. Az egész óra magyar volt.



Nekem csak az igénytelenség jut eszembe róla, semmi más.
Én azt szűrtem le és elnézést kérek tőled, ha rosszul értelmezem, hogy ami helyi rádiós viszonyok közt működik, az országos szinten nem. Itt lehet bármilyen felmérésre is hivatkozni, ha egyáltalán csinál egy rádió ilyet. Valahogy nem lehet egy szinten kezelni a magyar és a külföldi zenéket, akármennyire is szeretné az ember függetleníteni, egyszerűen nem fog menni.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 605