RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #201639  Szerző: dkvalmos
 
007 írta: 2024.01.25. 21:28
altermanus írta:én :) (most viccen kívül)
Olé, de engem elkergetett, viszont a következő dal már nekem szólt volna... :S

Mi ez a katyvasz most???
Távol álljon tőlem, hogy a Petőfit védjem, mert az egész elgondolással nem értek egyet, de te össze tudnál állítani 1 db olyan zenei órát, amiben minden zene az ország összes potenciális rádióhallgatójának tetszik?
 #201638  Szerző: 007
 
altermanus írta:én :) (most viccen kívül)
Olé, de engem elkergetett, viszont a következő dal már nekem szólt volna... :S

Mi ez a katyvasz most???
 #201635  Szerző: altermanus
 
én :) (most viccen kívül)
 #201634  Szerző: 007
 
Vajon ki a célközönsége a naponta többször játszott demjén rózsi számoknak?
 #201632  Szerző: robert11
 
Nyitottnak kell lenni vagy kellene lenni és követni a külföldi rádiók zenei kínálatát én is úgy gondolom!
Nézzetek meg egy EHR-t vagy egy romániai Profmet vagy egy Rádióromániát. Nem győzöm hangsúlyozni hogy ezek mennyire változatosak mi a fasorban sem vagyunk akármelyik rádiót hallgatjuk de a Petőfi tényleg a béka fenekére sűlyedt hogy még olyan színvonalon sincs, mint a Rádió1.
Legalább ott azért van külföldi zene, a top50ben is csipegetnek az új zenék közül még ha a rotációba nem vagy csak nagyon sokára későn kezdik el adni őket.
Karácsonyi zene? Pont B Tóth mondta egyszer, hogy a karácsonyi zenék attól különlegesek, hogy azokat év közben nem vesszük elő csak karácsonykor hallgatjuk.
Nem hallgatunk meg nyáron egy Wham last cristmest. Na akkor a Petőfi ebben is kivétel.
Igaz nyáron is lehet bejglit enni és lehet pezsgőt inni.
Mióta hallgatok külföldieket, sokkal jobban átlátom a hazai rádiózás tés már emlékszem 2010ben megtapasztaltam, hogy milyen későn kerülnek vagy kezdik el játszani az egyes dalokat mert a rádiórománián már sokkal korábban is hallottam Alexandra Stan MR saxobeatját, és get backját mint a rádió1en.
Szóval erről csak ennyit.
Pont az Ehr litváni játsza a Rolling Stones új zenéjét meg is lepődtem meg a Beatlestől is azt a lassú számot amit még B Tóth is leadott a tarisznyában amit mondott hogy a mesterséges inteligencia is közre működött benne nem így mondta de valamit a mesterségessel kapcsolatban is modott ezzel kapcsolatban.
Ennél lejjebb már nem tudom hova juthatunk de most őszintén. Vivaldi lesz? Vagy Beethoven?
Dankó szerintem a régi Petőfis jó ebédhez szól a nóta műsorát próbálja me gutánozni tv-ben ismondják hogy újabb városokban fogható a Dankó hát nagy öröm mondhatom az kell a népnek Dankó.
 #201624  Szerző: shadoe
 
Fakocka írta: 2024.01.22. 01:05
Miért kellene egy hazai rádiónak más országok hallgatóinak zenei ízlését követni, egyáltalán milyen közünk van az amerikai vagy a brit slágerlistákhoz, hogy a közmédiának ehhez kellene idomulnia?

Az összes európai rádió ezekhez igazodik és játsszák az újdonságokat, akkor ezek szerint ők a hülyék, zárkózzunk be és legyen újra kommunizmus. (hellyel közzel már úgyis az van).

[/quote]
Az Eurovízió zeneileg szerintem (legalábbis az elmúlt úgy 10 évben, amióta nézem) nem igazán mérvadó, kb. egy liberális giccsműsor szintjén van. Miért is kellene ebben egyáltalán részt vennünk?[/quote]

Hát erre csak azt tudom mondani hogy ez a tipikus fideszes szöveg.. legutóbb a nyertes Loreen dala is nagyot ment, sokat játszották az európai rádiók, itthon persze nemigazán hallottam.
[/quote]

Rám van a tag kattanva, szeret a kommenteimbe belekötni. És ahogy olvasom, másokkal is előszeretettel csinálja. Egyébként ehhez jó egészséget kívánok még akkor is, ha nehezen bírja ki, ha valaki máshogy látja a magyar médiát, mint ő a mixműsoraival és a 17 elemes Yagi antennáival. Alternatív és rockzenét, ill. amerikai és brit slágerlistás zenéket mindenesetre nem küldök neki, nehogy még jobban felbosszantsam, árt az idegeknek.
Ha pedig rosszul gondolom, akkor neked lesz igazad, és a kormány iránti elfogultság zavarja itt a vételt, befadingelt a fidesz, védi a védhetetlent, én meg csak mellékszereplő vagyok, akire feltétlenül rá kell pirítani. Illetve van egy harmadik verzió, fáj az igazság, és ezért sikítozik hozzám állandóan a kérdéseivel.
Annyit azért szeretnék elmondani, hogy nem csak a műszaki paraméterekkel kell a rádiózásban akadémiai szinten tisztában lenni, hanem látni, odafigyelni és 40 év rádióhallgatói tapasztalat után akár előre érezni is, ha valami rossz irányba vagy zsákutcába megy, akkor is, ha az az érinthetetlen, szent és hozzáértő kormány irányítása alatt történik.
Mert én értem, ha egy adó teljesítményét nanowattra pontosan tudja valaki, az nagyon fontos, de ha nem képes észrevenni, hogy itt milyen médiaállapotok uralkodnak, hogy mennyire színtelen az FM sáv, mennyire eltolódtak a nem egészséges felé az arányok, mennyire nincs ebben az országban megszólítva legalább jó egymillió volt vagy potenciális rádióhallgató, akkor én hiába írok itt bármit, mert van, akivel érdemes eszmecserét folytatni, és van, akivel kár bármibe is belemenni, nem érdemes rá reagálni, rá kell hagyni az egészet, és még így se sikerül venni a lapot...
A jól működő, stabil és színvonalas külföldi rádiókat pedig a sorozatos szapulás, számonkérés és földbe döngölés helyett szerencsésebb lenne összehasonlítási alapként, sőt akár iránytűként - tanulásra és okulásra! - használni. Ezt akkor is így gondolom, ha ettől valaki rosszul lesz, mi is sokan vagyunk, akiket a hideg kiver ettől a mostani Petőfi Rádiótól.
 #201621  Szerző: dkvalmos
 
007 írta: 2024.01.21. 00:47 Tele lett (...) kommunista szeméttel... Felháborítóan szar lett.
Mozgalmi dalok is vannak?
 #201620  Szerző: Fakocka
 
[/quote]
Miért kellene egy hazai rádiónak más országok hallgatóinak zenei ízlését követni, egyáltalán milyen közünk van az amerikai vagy a brit slágerlistákhoz, hogy a közmédiának ehhez kellene idomulnia?

Az összes európai rádió ezekhez igazodik és játsszák az újdonságokat, akkor ezek szerint ők a hülyék, zárkózzunk be és legyen újra kommunizmus. (hellyel közzel már úgyis az van).

[/quote]
Az Eurovízió zeneileg szerintem (legalábbis az elmúlt úgy 10 évben, amióta nézem) nem igazán mérvadó, kb. egy liberális giccsműsor szintjén van. Miért is kellene ebben egyáltalán részt vennünk?[/quote]

Hát erre csak azt tudom mondani hogy ez a tipikus fideszes szöveg.. legutóbb a nyertes Loreen dala is nagyot ment, sokat játszották az európai rádiók, itthon persze nemigazán hallottam.
 #201614  Szerző: 007
 
Tele lett a semmiből hirtelen alpári kocsmazenével, igénytelen rock, kommunista szeméttel... Felháborítóan szar lett.
 #201601  Szerző: 007
 
Lassan február és az élő koncertes fosokat még mindig ismétlik, ráadásul most karácsonyi zenék. Bátorság és pofátlanság kell ahhoz, hogy a közrádión konzerv adás menjen napközben, rendes sima munkanapokon, egy hónappal karácsony után. :D de hát ezt is megengedik maguknak.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 607