RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #200976  Szerző: 007
 
Már a második Román dal megy a Petőfin.


Valaki elmagyarázza nekem a koncepciót?
Vagy 4 éve hallgatom, de nem tudom lekövetni, mi történik!? :stare:
 #200975  Szerző: djlacee
 
007 írta: 2023.11.02. 23:18 "Minden magyar"


Most konkrétan Román zene szólt. :mellow:
Még mindig a Petőfi Kitekintő című műsor
 #200974  Szerző: 007
 
"Minden magyar"


Most konkrétan Román zene szólt. :mellow:
 #200973  Szerző: altermanus
 
Nem mondom, hogy ezt vártam egy ,,közszolgálati" rádiótól, ,,minden magyar" címmel, de azért valahogy nekem hiányoznak a külföldi zenék belőle. (Nem Ava Max és Miley Cyrus-ra gondolok főként). Körmenden ahová betérek vagy Kronehit, vagy Petőfi, vagy a helyi rádió szól. Retrót sehol nem hallottam, csak a buszon. De hallottam már a 105.5-ön a 88.6-ot is.
Ami jó pont, hogy olyan koncepciót hozott, ami valamilyen formában, bemutat olyan zenekarokat (hál' isten nem diiidzséjket), aminek ha utána járok vannak jó zenéik is.
Reggeli sávot még nem hallottam, de a kívánságműsort leszámítva szerintem jól ki van találva.
Szerintem sem a hallgatottság a cél, hanem olyan emberek, akik szeretik érteni miről szól egy dal.
Az esti Kulturfitnesz, szerintem jó, érdekes emberekkel beszélgetnek, felvételről az is biztos.
Azért lássuk be, hogy a 2007-es változásnál sem a hallgatottság volt a cél, ugyanis ott a nagyon zene mellett, az volt a másodlagos szlogen. A zene kultúra, a kultúra közszolgálat.
Egyszóval nekem tetszik, mint nem tetszik, nemzetközi zenék nélkül is, bár a kívánságműsort nem kellene a streaming világába erőltetni. 2007-ben sem volt sok értelme, mert nem volt akkora hallgatottság, csak igény volt rá egy réteg számára.
 #200959  Szerző: p0tyi
 
Snake05 írta:Csak nem megint megbukott a tökéletesen felépített koncepció? :shock:
Ez a trash koncepció nem hiszem, hogy egyhamar megbukik, mert úgy tűnik, nincsenek hallgatottsági elvárások. A Bartók, a Dankó, meg a Nemzetiségi Rádió is vígan elvan lényegében nulla hallgatottsággal.

Jövőre már mindent egybevéve 142 milliárdért mindez, a te adódból. Sertés alkatú, de kultúra és intellektus nélküli politikusoknak és vállalkozóknak elfolyatva a pénzt. Normális utak, egészségügy, oktatás helyett.
 #200958  Szerző: djlacee
 
Nem, hanem csütörtök este a Petőfi Kitekintő című műsor van, ahol múltkor például szlovák zenéket is játszottak.
 #200957  Szerző: Snake05
 
Csak nem megint megbukott a tökéletesen felépített koncepció? :shock:
 #200956  Szerző: mbalazs
 
23-10-26 23:42 Avicii - Wake Me Up
23-10-26 23:03 ABBA - Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)
:D :D :D
 #200945  Szerző: HubbaBubba
 
Úgy hallom, mióta az Izil fedőnevű beépített ügynök eltűnt a képből, azért más is bekerül a music meetingekre a Gold Records és Magneoton nótákon kívül! Respektálom, hogy tényleg van nyitottság a feltörekvő bandák felé is és nem csak duma volt. Általam ismert előadóktól, zenekaroktól is hallottam olyan zeneket a napokban, amirol fogalmam sem volt. Meg olyan zenekarokat is, akiknek tudtam a letezeserol, de almomban nem gondoltam volna, hogy van radiokepes zenejuk. :chinese:
 #200917  Szerző: altermanus
 
mihalylovics írta: 2023.10.19. 22:40
altermanus írta: 2023.10.19. 08:45 a csík zenekaros akkor jobb mint az eredeti :)
az az együttes szerintem csak egyvalamit tud, de azt igazán profi módon: eleve nem túl vidám dalokat igazi érvágóssá, majdhogynem szuicíddá tenni. lássuk csak, mit műveltek korábban a "Most múlik pontosan" és a "Kézen fogsz és hazavezetsz" című opusszal... ezeket amúgy szintén rongyossá játszotta annó a még MR2-nek is nevezett Petőfi, csak hogy témánál maradjunk. amúgy lenne megfelelőbb rádió is ezek sugárzására, ráadásul házon belül, úgy hívják, hogy Dankó.
Nem gondolnám ezt! Amit a Csík Zenekar csinál azt úgy hívják a világodba, hogy WorldMusic. Ez a fajta stílus a magyar nóta és a világ minden népének van egy fajta zenei stílus. Azt osztrákoknál a sramli zene.
Igaz, a Csík zenekar is világzenét csinál, akárcsak a Bagossy. Akkor azt is tegyük a Dankóra?
Egyébként annyira jellemző a fórumtársakra - tisztelet a kivételnek -, hogy ami nem illik bele a látóterükbe az menjen a Dankón. :lool:
Most lesz vége a népek dalainak. Le merem fognak, hogy aki aktív fórumos, sose hallgatott bele abba az adásban, és nem tudja mi a különbség a Bagossy és a Csík Zenekar között.
A most múlik pontosan a Kiss Tibi szövege a Quimbyből, szerintem pont vidámabb lett tőle a dal. A csillag vagy fecske egy Kispál és a borz klasszikus. Az is inkább vidámabb lett, mint sírósabb. Látszik mindenki tuc-tuc zenén nőtt fel és ha oda tesznek elé egy hangszert lehet a csellót nagybőgőnek nézi. Semmi bajom a tuc-tuc-cal, de a legtöbben azt hiszitek, hogy az érdekli az embereket. Elárulom nem csak az. Az eretvágós dalok az a Rácz Gergő, Oláh Gergő, Pápai Joci! Ezek olyan eretvágós zenét, hogy kikapcsolom a rádiót, és be kell kapcsolnom a Pax TV-t, hogy a lelki egyensúlyom helyrejöjjön. :troll:
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 605