RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #200714  Szerző: shadoe
 
csongorprodukcio írta: 2023.10.01. 13:39 Sajnos már végképp nem nekem szól ez a rádió. Évek óta egy faszán felépített HOT AC rádióra vágyom tele újdonsült, akár 1-2 hetes globális slágerrel, normális, nem túltolt hazai zenearánnyal, nemcsak alter zenével. Az alter fiatal gondolatai között pedig EGYÁLTALÁN NEM szerepel a rádió fogalma, az idősebb korosztály nagy részének pedig a retro magyar kell. Már a zenében első vége is túl volt tolva magyar zenét illetően. NEM panaszkodnék a magyar zenékre, de egyszerűen egyre több a semmitmondó, unalmas, dallamtalan muzsika. Pozitív, hogy pl. Azit játsszák annak ellenére, hogy nem éppen kormánybarát, de egyszerűen ez az egész koncepció egy ekkora adóhálózatra gyenge. A Rádió 1 csak egy félig-meddig országos szedett-vetett adó, amelynek még a frekvenciái sincsenek szinkronban nemcsak időben, de hangzást illetően sem. A Petőfit az utóbbi időben már csak hétvégén hallgattam, mert száműzték a napi Elektriket. De ami hétvégén volt, az tetszett, és szerettem volna, hogy Békéscsabán is legyen. Már semleges vagyok az irányába.

Csak szemléltetésként írok pár rádiót Szlovákiából, a szülővárosomból. Ennyi féle rádió és stílus között tudok válogatni:
106.2 Expres - kurv@ jól felépített HOT AC rádió rengeteg újdonsággal, jó szlovák zenékkel, folyamatos játékokkal, műsorvezetéssel, retro party mixekkel, stb.
98.6 Melody - oldies, magas szlovák és cseh zenei aránnyal, mégis hosszan hallgatható, fasza rádió
99.0 Vlna - ugyanúgy oldies, mint a Melody, de sokkal több külföldi zenével
100.9, 103.7, 107.1 Europa 2 - a fiataloknak szól, tele a globális újdonságokkal, hosszan hallgatható, szuper rádió, mixek is vannak
87.7 Funradio - HOT AC, hasonló az Expreshez
101.3 Radio FM - rétegrádió, rap, techno, edm, dnb, stb… sokszor kapcsolok rá
96.6 Slovensko - még itt is sok az új külföldi zene!!!
Nem csak ennyi, ott a 97.0 Kosice, 93.9 Sirava, stb.

Ezen kellene elgondolkodni a magyar rádiós piacnak, és picit több alázatot és munkát belevinni ebbe az egész rádiózás dologba. :)
Hú, ez nekem nagyon betalált, amiket írtál. Száz százalékig így gondolom, örülök, hogy más írta meg helyettem.
Komolyan mondom, röhejes, de okt. 1-tól már azt várom, hogy legyen tropo, hogy egyrészt tudjam a szlovákokat hallgatni, másrészt hogy egyáltalán rámenjek az FM sávra.
Ha nincs terjedés, nem jönnek a románok, szerbek se, akkor ez számomra egy halott sáv lett.
Nem mondom, eddig eltekergettem pár helyi adó meg a Petőfi között, bár sokszor ment mind az öt adón egyszerre is szar zene, de nyilván mától ez már nem működik.
Egyébként ha már közszolgálatiság, a 2007 előtti formátum jöhetett volna vissza. Abban szerintem mindenki talált volna magának való sávot. Volt kabaré, magyar zenék, slágerlistaműsor, Rockújság, nem volt az semmivel rosszabb annál, mint amit idén produkáltak.
Illetve ha ez közszolgálatilag rendben van, szóljanak már az új Petőfi rajongói a románoknak, a szlovákoknak, a szerbeknek és az osztrákoknak, hogy ott se menjen már soha többet külföldi zene, mert nálunk ez az "etalon", és mi fújjuk a passzátszelet Európának is!
 #200713  Szerző: Rebroadcaster
 
mlaszlo írta: 2023.10.01. 18:09
Rebroadcaster írta: 2023.10.01. 18:05
007 írta: 2023.10.01. 17:31 Kíváncsi lennék a karácsonyi ünnepek alatt játszott magyar dalokra...
Majd addigra felkérik a Tóth Gabit, hogy írjon egyet, vagy többet.
És a Petőfi TV-n majd előadja Szűz Máriaként :D
Igen -igen. A Fricska meg a 3 királyt alakítja majd.
 #200711  Szerző: homerhamm
 
Kár, hogy már ezen se megy többet külföldi zene.

RIP régi Petőfi Rádió.
 #200710  Szerző: Patrik09
 
Ez így ebben a formájában nagyon rossz. Folyamatosan Ákos, Rúzsa Magdi, Caramel, Kowalsky, Margaret Island, Halott Pènz, Bagossy és Carson Coma megy sokszor akár fél óra elteltével is ugyanaz az előadó.. Szörnyen rossz és szüklátókörű a merítès...
Semmivel nem tettek bele többet, mint az volt az előző napokban, csak kivettèk a külföldi zenéket. Gyakorlatilag csak néhány száz darab zene lehet a teljes playlist.
Szinte tippelni lehet mi lesz a következő előadó, lassú, unalmas, cseppet sem pörgős a rádió és az arculat is ocsmány.
:wailing:
 #200708  Szerző: mlaszlo
 
Rebroadcaster írta: 2023.10.01. 18:05
007 írta: 2023.10.01. 17:31 Kíváncsi lennék a karácsonyi ünnepek alatt játszott magyar dalokra...
Majd addigra felkérik a Tóth Gabit, hogy írjon egyet, vagy többet.
És a Petőfi TV-n majd előadja Szűz Máriaként :D
 #200706  Szerző: Rebroadcaster
 
007 írta: 2023.10.01. 17:31 Kíváncsi lennék a karácsonyi ünnepek alatt játszott magyar dalokra...
Majd addigra felkérik a Tóth Gabit, hogy írjon egyet, vagy többet.
 #200705  Szerző: mlaszlo
 
HubbaBubba írta: 2023.10.01. 00:01 Lehet ezt jól is csinálni! Egyertelmű profil, egyértelmű küldetés. Mi a baj azzal, ha egy közszolgálati adó felvállalja ezt? Nem baj, hogy ha nem felfelé törekszik, hanem végre leteszi a lábát a Petőfi és azt mondja ez vagyok, ezt tolom és ez 100% Egy kisebb stábbal, nagyobb odafigyeléssel stabilan működtethető adó lesz és kész. Hagyjuk már a nagyonzenézést és az álgyászolásokat! Nezzuk inkább azt, hogy milyen "magyarzenei" ado lesz :) Én pl. sokszor vágyom a magyar zenére és amikor keresgélek, nem mindig tudom, mihez nyúljak ... a Retro pedig kicsit túl sok nekem. Sok sikert az új csapatnak! Bízom benne, hogy érdemes lesz odakapcsolni a jó magyarért! :blush:
Nekem az a furcsa, hogy tavaly év elején igen erősen kritizáltad a Petőfi Boldog óra nevezetű blokkját, hogy mi ez, az a célja, hogy elkapcsolnak a hallgatók? Ehhez képest most teljesen rendben találod a 100% magyar zenét a Petőfin. Mi változott másfél év alatt? Ugyanis nagyjából ugyanazok a számok pörögnek most magyar zeneként a Petőfin, amik anno a Boldog órában is.
 #200704  Szerző: 007
 
Kíváncsi lennék a karácsonyi ünnepek alatt játszott magyar dalokra...
 #200703  Szerző: radiodoki01
 
Valaki írja meg a stábnak, hogy az utolsó ne felejtse el majd lekapcsolni a villanyt. Én csináltam magamnak egy Spotify fiókot.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 605