RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #201043  Szerző: shadoe
 
moby67 írta: 2023.11.13. 12:48
Ezt 2022 ben találta ki Demeter:
https://index.hu/kultur/2022/09/30/deme ... dia-group/

Állítólag már nincs szerződésben, de a káros tevékenysége hallgatható!
Olvasva az interjút, azért felmerül bennem a kérdés, hogy a két állami adót hogy állították úgy a "magyar popkultúra" szolgálatába, hogy egy rakat magyar előadót és zenekart nem is játszottak, ill. sejtésem szerint még most sem játszanak?
A bejegyzéseket nézve sokan jelezték, hogy az átmagyarításkor hetekig ugyanaz a száz dal körözött a rotációban, csak a külföldieket vették ki. A Dankón meg tudtommal nem megy a 80-as (akár késő 70-es) évek magyar rockzenéjének színe-java. Pl. Karthago, P. Mobil, Omega, Color, Skorpió, LGT, R-Go, Edda és a többi óriási név az hótziher, hogy nem megy egyetlen állami tulajdonú országos rádión.
Ha ehhez hozzávesszük a pár száz rotációban köröztetett zenét a Petőfin, hát ez akkora szolgálata a magyar popkultúrának, hogy a fal adja a másikat!
 #201042  Szerző: p0tyi
 
Kedves kollégák, szu ve re ni tás vé de lem! Szuverenitásvédelem. Ez most a sertés alkatú házi Harry Potterünk fő varázsigéje. Erre van felfűzve a Petőfi misszió is: védjük meg a kultúránkat szar zenével!

Ha a hallgatottság nem jó, majd kirúgják a Kantar Hoffmannt, és az új cég kihozza, hogy 15 millióan hallgatják.

De védjük meg szerintem is a szuverenitást, mindenki hallgassa egy kicsit mindennap ezt a förmedvényt, és akkor meg lesz védve! :P
 #201041  Szerző: moby67
 
Dani írta:
homerhamm írta: 2023.11.11. 16:57 Fog még valaha a Petőfin külföldi szám menni rotációban?? :(
Ha észhez térnek, akkor fog, de ha 50-100 körüli hallgatótábort akarnak országosan, akkor nem fog szólni.
Ezt 2022 ben találta ki Demeter:
https://index.hu/kultur/2022/09/30/deme ... dia-group/

Állítólag már nincs szerződésben, de a káros tevékenysége hallgatható!
 #201037  Szerző: Dani
 
homerhamm írta: 2023.11.11. 16:57 Fog még valaha a Petőfin külföldi szám menni rotációban?? :(
Ha észhez térnek, akkor fog, de ha 50-100 körüli hallgatótábort akarnak országosan, akkor nem fog szólni.
 #201036  Szerző: homerhamm
 
Fog még valaha a Petőfin külföldi szám menni rotációban?? :(
 #201003  Szerző: kondalyuk
 
Szerintem sem lehet véletlen, hogy pont a váltáskor újított a Rádió1.

Viszont ez a magyar zenei koncepció is régebbi lehet. Már a Béli-időszak alatt is nyilatkozott olyat a Demeter, hogy a Petőfit magyar zenei rádióvá kell alakítani. Gondolom a rövid életű zenei tanácsa is ezért alakult.
Vélhetőleg első lépés volt az Elektrik száműzése hétvégére és az addigi 4 órás éjszakai magyar sáv kibővítése 10 órássá.

Viszont a Sivákos kitérőt nem értem. Ha már valóban ez volt a háttérben, miért kellett az addigi rotációt a kukába dobni és az agyonjátszott kommersz dalokat visszahozni?

A végeredmény végülis ugyanaz lett, csak nem a PMG, hanem az IKO valósította meg a "felsőbb utasítást".

A hallgatottság pedig nagyon érdekel hogyan változott a 661 ezres legutóbbihoz képest.
 #200995  Szerző: knoskamatee
 
007 írta: 2023.11.02. 23:33 Ja, hogy kitekintő? Mert akkor az egész arculat bukik ott, hogy nem minden magyar. :mellow:
akkor a Dankó is megbukott, ahol szintén van világzenei műsor és szintén magyar zenei rádióként definiálja magát. illetve a Rádió 1 is a 20 éves mai slágerei miatt. ja meg a Retrot ne említsem, ahol esténként dalpremier is előfordul, az meg nyilván nem annyira retró.
tetszik érteni engem? :D
 #200994  Szerző: p0tyi
 
Nem hiszem. Gyanús, hogy pont a váltással egy napon vitte le szinte nullára a magyar zenei arányt a Rádió 1 hálózat, ez egy ilyen szépen megkomponált médiapolitikai lépés lehetett. Alapvetően nonszensz az egész, de az ötletgazda talán az oligarcha rádiók stabilizálását tűzhette ki céljául.
 #200993  Szerző: Dani
 
Szerintem szép csendben vissza fognak térni a vegyes zenei arculathoz. Nyilván nem fogják nagy dobra verni.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 607