RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #152462  Szerző: markfelt
 
djlacee írta:Túl kevés lett az alternatív zene, ami miatt mindenki szereti a Petőfit.
Akkor végre népszerűbb lehet a rádió némi hallgatócsere után, a rétegzene meg a rétegrádiókra kerülhet.
 #152460  Szerző: Kovi02
 
djlacee írta:Túl kevés lett az alternatív zene, ami miatt mindenki szereti a Petőfit.
A környezetemben,mindenki,aki hallgatta,az "alternatív" zene miatt hallgatta.
 #152459  Szerző: szabogabor10
 
djlacee írta:Túl kevés lett az alternatív zene, ami miatt mindenki szereti a Petőfit.
Viszont valószínűleg sokkal több hallgatót nyerhetnek vele hosszú távon (pl. engem is).
Ha már közszolgálati rádió, az Ö3 se az alter zenék miatt sikeres.

Meg gondoljunk arra, hogy hamarosan talán nem lesz Class, és helyette más se.
 #152458  Szerző: djlacee
 
Túl kevés lett az alternatív zene, ami miatt mindenki szereti a Petőfit.
 #152457  Szerző: szabogabor10
 
admin írta:Na, örülök, hogy a nyígós posztom után ilyen gyorsan megváltozott minden. :D Most már kb. 90%-ban kommersz zenék mennek.
Épp a Poker Face. A szignálok is újak többnyire, és egyébként a Facebook coverük is sokat elárul.
Most épp a Book of Love. Szóval van remény, de azért még mindig nem sikerült mindent kiírtani, ami nem ide való. De már sokkal jobb a helyzet. Készülnek talán valamire? (Költői kérdés)
 #152455  Szerző: markfelt
 
Na, örülök, hogy a nyígós posztom után ilyen gyorsan megváltozott minden. :D Most már kb. 90%-ban kommersz zenék mennek.
Épp a Poker Face. A szignálok is újak többnyire, és egyébként a Facebook coverük is sokat elárul.
 #152435  Szerző: szabogabor10
 
Mostanában többet hallgatom a Petőfit, mikor DAB+-ra rakom a hifi tunert. Nos, nem is lenne számomra annyira rossz rádió ez, de egy-egy zene (ideértve pl. a magyar zenék nagy többsége, de jónéhány külföldi is) annyira nem való a többi közé, hogy azonnal tekerek vissza FM-re. Ha ezt az "egy-egy zenét" kivennék, sokkal élvezhetőbb rádió lenne számomra. De a hangminőség simán felülmúlja az FM-es rádiók hangminőségét, tényleg nagy kár, hogy csak a Petőfi van a platformon a könnyűzenei rádiók közül. Dühös vagyok, mert nem tudom, mit lehetne tennünk a semmin kívül az ügyért nekünk hallgatóknak. :(
És azért is dühös vagyok, mert még mindig nevetséges kínálat van itthon a DAB+-os rádiók terén. DAB+-os hifit meg még nem is láttam a nagyobb műszaki boltokban.
 #152411  Szerző: Gr3g0ry
 
admin írta:Szerintem nem ártana eldönteni, hogy akkor most ez egy Ariana Grande és Justin Bieber vonalas top40 rádió, vagy egy Parov Stelaros, Belgás, random magyar hipsterzenés indie-alternatív-underground valami. Ugyanis mindkettő irányzat remek, csakhogy a két zenei vonal semmilyen szinten nem fér össze egymással egy rádióban, nemcsak kereskedelmiben, másban sem. Egyszerűen vagy ez, vagy az.

Jelenleg egy teljesen kiszámíthatatlan, a rádiózás minden írott és íratlan szakmai szabályait mellőző, hallgatóriasztó trágya a Petőfi.

Értem én, hogy belső harcok vannak, meg a stáb se tudja, mi lesz, de attól még 800.000 - jobb híján - meglévő, és még több potenciális hallgató vár valami jobbat.

Továbbá, a zenéket kellene rotálni (nyilván SZAKMAISÁGGAL, nem úgy, mint most, áltisis sulirádió szinten), és nem a műsorvezetőket...
Az a érzésem hogy ezt nyomatják állandóan.
OFF
Sajnálattal veszem észre hogy egy előadó tőbb zenéje kiesik a repertoárból(lehet azok jobbak lennének).
ON
 #152401  Szerző: Richmonde
 
Attól, hogy valamit fölkap a Petőfi, még nem lesz mainstream. A baj az, hogy van egy rossz meglátás a fejükben arról, hogy ők a piacdiktálók, pedig nem. Ez a mondat sajnos elhangzott egy zártkörű fórumon. A másik, hogy a lent nevezett zenekarok írtak mainstream dalt és függetlenül attól, hogy a Petőfi játssza-e vagy sem, lettek slágerek, pontosabban lett kettőnél kevesebb slágerük!
 #152400  Szerző: djlacee
 
Azért azt lássuk be, a Petőfi Rádiónak köszönhetően sok olyan előadó dala számít ma már mainstream-nek, amit régebben még alternatívnak hívtunk volna. Például Vad Fruttik, Péterfy Bori, Žagar, Carbonfools, stb...
  • 1
  • 361
  • 362
  • 363
  • 364
  • 365
  • 607