RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #93939  Szerző: nyikolaj
 
Az a baj,hogy még nem dőltek,zárultak le a pályázati eredmények.92.9,95.3,96.4,103,9 ha kihagytam még valamit sorry!De amíg nem indulnak el a pályázott helyi frekik korai szerintem felmérni még a helyzetet.Mint tudjuk a 88,1 és a 88,8 helyzete is érdekes.Idővel ott is új rádiók fognak szólni.Az a baj,hogy nem vagytok türelmesek. :)
 #93938  Szerző: ceve
 
Pasa írta:Jelenleg persze kevés valóban a fiatalos kerrádió, de a közelmúltig ez nem így volt. Megszűnt a Rádió 1, Café, Rise, Roxy, Cool FM, de nyilván ez csak átmeneti állapot, mert pályáztatnak éppen. Van a Music FM és a Face. Idősebbek részére meg melyik zenei rádió is szól? A Juventus, a Class és a Neo egy vegyes felvágott csomó viszonylag új zenével, a Bartók rétegrádió. A talkrádiók is mindenkihez szólnak, persze zene nélkül. A Sláger és a Sztár FM óta nincs idősebbeknek szóló zenei kereskedelmi rádió.
Neo és Juventus zeneileg miben különbözik az egykori Slágertől? Az utóbbi időben nagyjából annyi új zene van rajtuk, mint a Slágeren a vége felé, nyolcvanas évekből meg talán több is.

Classon az induláskor mondták, hogy a műsorvezetőknek megszólaláskor a "reprezentatív hallgatót" 35 év körülinek kell elképzelniük, ez nem is változott, csak elég balfék módon benyomnak 15-29 (David Guetta) és 50+ (Charlie) zenéket is, néha akár egymás után, és a végeredmény valóban egy katyvasz.

Tehát Budapesten most van a 40+ korosztálynak két populáris (Neo, Juventus) és ha jól számolom, három rétegzenei (Jazzy, Klasszik, Bartók) rádiója.

Fiataloknak egy populáris (Music FM) és a város keleti felén egy réteg (Face). Szerintem.

Classt középutasként most egyik korosztályhoz sem soroltam. Tapasztalatom szerint a reggeli sávot sok fiatal hallgatja, nap közben meg inkább a középkorosztály.

Vidéken meg ahol nincs Rádió1, vagy ilyen profilú helyi, a fiatalokat lényegében csak a Petőfi célozza meg (de amennyire megosztja a korosztályt, vehetjük ezt is rétegzeneinek, nekem a zenéik fele nagyon elvont, önszántamból sosem hallgatom).
 #93937  Szerző: djlacee
 
Mi is itt vagyunk ám vidékiek
 #93935  Szerző: Glenn
 
Jelenleg persze kevés valóban a fiatalos kerrádió, de a közelmúltig ez nem így volt. Megszűnt a Rádió 1, Café, Rise, Roxy, Cool FM, de nyilván ez csak átmeneti állapot, mert pályáztatnak éppen. Van a Music FM és a Face. Idősebbek részére meg melyik zenei rádió is szól? A Juventus, a Class és a Neo egy vegyes felvágott csomó viszonylag új zenével, a Bartók rétegrádió. A talkrádiók is mindenkihez szólnak, persze zene nélkül. A Sláger és a Sztár FM óta nincs idősebbeknek szóló zenei kereskedelmi rádió.
 #93934  Szerző: asr27
 
Pasa írta:
LewyDee írta:Én hülye? Azért válogasd meg a szavaid
Jó, kicsit erősen fogalmaztam, sorry. De a tény tény marad, a fiataloknak van egy rakás kereskedelmi rádió, a 40 felettieknek meg nincs (már, mert ugye volt egyszer egy Sztár FM meg Sláger Rádió). Előbb leírtam, hogy lehetne a Petőfi a fiataloké, de akkor egy teljesen más Kossuth Rádiót is kéne csinálni.
Kedves Pasa, ne haragudj de te nem vagy képben... A 15-30-as korosztálynak Budapesten egyedül a Music FM van meg esetleg a Face ahol bejön. Az összes többi rádiót többségben az idősebb korosztály hallgatja!
 #93932  Szerző: moby67
 
Elő van írva hogy a köz rádió zenét csak módjával sugározhat? Mint már írtam a Bartók CSAK komoly zene, még sincs felháborodás.Pedig így az is csak egy nagyon szűk rétegnek sugároz. Sőt az Mr2 reklámozza hogy hallgassák!
Nem hiszem el hogy a 40+ csak a szövegelésre gerjed.
Amúgy ott van a 102,1-en a Katolikus Rádió, azon is van magazin műsor azt is lehet kagylózni!
 #93930  Szerző: viktorio
 
egon2 írta:Átalakul a Petőfi Rádió műsor részlet az M1 tegnapi Híradójából:
http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/03/1 ... usora.aspx
Én azt nem értem hogy kőszolgalati rádiónak (ami alapból nem a reklámokból tartja fenn magát) korábban miért kellett 10 másodperces szövegelési korlátot bevezetnie?..
 #93916  Szerző: ceve
 
Pasa írta:De a tény tény marad, a fiataloknak van egy rakás kereskedelmi rádió, a 40 felettieknek meg nincs (már, mert ugye volt egyszer egy Sztár FM meg Sláger Rádió).
Class FM: fő célcsoportja a 30-40 közöttiek (hétvégi műsorokban rendszeres: "talán már úton vannak hazafelé a nagymamától")

Neo FM: 40+ most már teljesen Slágeres zenékkel

Juventus: negyvenes, de inkább ötvenes korosztályban piacvezető

Jazzy, Klasszik: negyvenes-ötvenes korosztály főleg

+ Talkrádiók: Klubrádió, Lánchíd, Inforádió, Gazdasági, vallásiak stb. fiatalok körében láthatatlanok, szüleim korosztályából viszont több törzshallgatót is ismerek.

Az idősebb korosztályhoz szólók között 2011-től valóban megszűnt a Sztár FM, a fiatalosabbak között a Rise majd Face, Roxy és Rádió1 is, igaz helyettük indult 1 db Music FM.

Summa summarum: Budapesten 2012. februárjában NEM működött nemállami, fiataloknak (=fő célközönség 30 év alattiak) szóló rádiócsatorna, a negyvenesek viszont szinte telepakolhatták az autórádióik programhelyeit nekik szólókkal. Ezt persze teljesen megértem, hiszen nem a tizen- és huszonévesek jelentik a fizetőképes keresletet.
 #93914  Szerző: Glenn
 
LewyDee írta:Én hülye? Azért válogasd meg a szavaid
Jó, kicsit erősen fogalmaztam, sorry. De a tény tény marad, a fiataloknak van egy rakás kereskedelmi rádió, a 40 felettieknek meg nincs (már, mert ugye volt egyszer egy Sztár FM meg Sláger Rádió). Előbb leírtam, hogy lehetne a Petőfi a fiataloké, de akkor egy teljesen más Kossuth Rádiót is kéne csinálni.
  • 1
  • 395
  • 396
  • 397
  • 398
  • 399
  • 606