RADIOSITE Fórum

  • Kossuth Rádió

 #182595  Szerző: homerhamm
 
Lehet rossz helyen kérdezem, de nem találtam a megfelelő topikot: A parlamenti adás (volt MR5) helyetti jazz honnan szól, melyik adó stúdiójából?
 #182233  Szerző: Adam
 
Attis írta: 2019.02.06. 23:52 Én októberben jártam arra, akkor ezt a jelenséget még nem vettem észre. Viszont akkor semmi RDS nem volt. Nem tudom, hogy ez azóta változhatott-e, mert itthon nem éri el az esetleges RDS-szintet a vétel.
Amúgy ez a freki nem Kaposvárra volt koordinálva? Most így teljesen "freki-pazarlós" a dolog: Bajomban és környékén tökéletesen szól a 107.2, 95.9 és nem sokkal gyengébben a 96.7 és 90.2. Ha már mindenképpen itt kell szólnia valamelyik "közszolgálatinak", akkor érdemesebb lenne a környéken elég gyenge és minden fogható frekin zavart Dankót adni.
A Kossuth frekvenciái konkrétan kimerítik a pazarlás szót 😀 Ennek egyébként az a múltja, hogy mikor a Kossuthot elkezdték az FM sávra vinni, minden országos hálózat foglalt volt. Széchenyi-hegyen kapott nagy teljesítményű adót, szerte az országban pedig csak kis teljesítményű helyieket, vagy 50-et, amivel meglett az országos lefedettség.

Amikor megszűnt a Neo, a gerinc adók nagy teljesítményű frekijeit megkapta a Kossuth, illetve megmaradt a korábbi kisebbek egy része is. A maradékból pedig indult a Danko.

Nalam Zalában konkrétan a Kossuth 4 frekin bejön kiváló minőségben (Kabhegy, Kanizsa, Vasvár, Egerszeg), az autórádió folyamatosan váltogat is köztük. A pécsi 95,9 is elér ide, néha zavarja is a harmatgyenge 95,9 Radio1-et. Nem mintha hiányozna, de a Danko meg 3 frekin is szarul jön.
 #182149  Szerző: Attis
 
Ma jártam kocsival Nagybajomban, meg is álltam a belvárosban, mert kíváncsi voltam a Hori által leírtakra. És tényleg, konkréten a "belvárosban" - :lool: - szinte megszűnt minden addig stabil vétel (105,5 Retro, 103,7 Petőfi), de pár km-re arrébb újra stabilan jönnek a pécsiek. A legutóbbi látogatásom óta nem romlott az RDS. Akkor semmi se volt.
 #181383  Szerző: hori
 
LuciFerko írta: 2019.02.07. 07:45 hori! nem csak Alarmolva van az adón az RDS? Mert ekkora fröcsögés már űbergáz lenne. :sick:
Szándékosan figyeltem is, hogy nem az csap-e be, de sajnos nem. Elnézek arra majd a napokban egy analizátorral is és rámérek :)
 #181382  Szerző: hori
 
noartist írta: 2019.02.07. 00:11
hori írta: 2019.02.06. 21:12
Stalker95 írta: 2019.02.06. 20:31

Szerintem a 105,3-mon zavarja a Szlovén Ars rádió,ami Mariborból elég nagy teljesítménnyel 30 kw-al ad,ráadásul hegytetőről.
Ez ok. Amit viszont leírtam, annak köze sincs sem szlovén, sem semmilyen külföldi adóhoz :)
A 105,2 nagybajomi Kossuth adó tolja a sávot elêg nagy körzetben..
Talán a “telefröcsköli” jobb kifejezés.
Hangosan felnevettem. Ne haragudj. :D
Semmi baj :D Igazi szakkifejezés :D :D
 #181376  Szerző: LuciFerko
 
hori! nem csak Alarmolva van az adón az RDS? Mert ekkora fröcsögés már űbergáz lenne. :sick:
 #181372  Szerző: noartist
 
hori írta: 2019.02.06. 21:12
Stalker95 írta: 2019.02.06. 20:31
hori írta: 2019.02.06. 18:04 Egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam ma, amikor áthaladtam Nagybajomon. Egy teljesen más rádiót hallgattam és már Böhönye környékén tapasztaltam, hogy a nagybajomi 105,2 Kossuth “beleszól” majd eltűnik és utána vissza ugyanez folyamatosan. Kíváncsiságból átkapcsoltam egy másik adóra ês annál is ugyanez volt a jelensêg. Először arra gondoltam, hogy a nagy térerősség zavart be, de ebben az esetben ennek a jelensêgnek a településen belül már erőteljesebbnek kellett volna lennie. Az intenzitása a torony közelében is ugyanakkora volt mint sokkal távolabb, tehát nem térerősség okozta zavar volt. Pláne erősíti ezt, hogy 50W nem okozhat ekkora problémát. Ez egészen Kiskorpádig tartott. Tehát Nagybajom 5-10km-es körzetében. Szerintem az az átjátszó adó gerjed és ez a gerjedés okozza a problémát. Ami azért is lehet érdekes, mert ha abból az 50W-ból elmegy egy tetemes rész a mellêkhullámokra, akkor a 105,2-re nem sok power marad.
Szerintem a 105,3-mon zavarja a Szlovén Ars rádió,ami Mariborból elég nagy teljesítménnyel 30 kw-al ad,ráadásul hegytetőről.
Ez ok. Amit viszont leírtam, annak köze sincs sem szlovén, sem semmilyen külföldi adóhoz :)
A 105,2 nagybajomi Kossuth adó tolja a sávot elêg nagy körzetben..
Talán a “telefröcsköli” jobb kifejezés.
Hangosan felnevettem. Ne haragudj. :D
 #181371  Szerző: Attis
 
hori írta: 2019.02.06. 18:04 Egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam ma, amikor áthaladtam Nagybajomon. Egy teljesen más rádiót hallgattam és már Böhönye környékén tapasztaltam, hogy a nagybajomi 105,2 Kossuth “beleszól” majd eltűnik és utána vissza ugyanez folyamatosan. Kíváncsiságból átkapcsoltam egy másik adóra ês annál is ugyanez volt a jelensêg. Először arra gondoltam, hogy a nagy térerősség zavart be, de ebben az esetben ennek a jelensêgnek a településen belül már erőteljesebbnek kellett volna lennie. Az intenzitása a torony közelében is ugyanakkora volt mint sokkal távolabb, tehát nem térerősség okozta zavar volt. Pláne erősíti ezt, hogy 50W nem okozhat ekkora problémát. Ez egészen Kiskorpádig tartott. Tehát Nagybajom 5-10km-es körzetében. Szerintem az az átjátszó adó gerjed és ez a gerjedés okozza a problémát. Ami azért is lehet érdekes, mert ha abból az 50W-ból elmegy egy tetemes rész a mellêkhullámokra, akkor a 105,2-re nem sok power marad.
Én októberben jártam arra, akkor ezt a jelenséget még nem vettem észre. Viszont akkor semmi RDS nem volt. Nem tudom, hogy ez azóta változhatott-e, mert itthon nem éri el az esetleges RDS-szintet a vétel.
Amúgy ez a freki nem Kaposvárra volt koordinálva? Most így teljesen "freki-pazarlós" a dolog: Bajomban és környékén tökéletesen szól a 107.2, 95.9 és nem sokkal gyengébben a 96.7 és 90.2. Ha már mindenképpen itt kell szólnia valamelyik "közszolgálatinak", akkor érdemesebb lenne a környéken elég gyenge és minden fogható frekin zavart Dankót adni.
 #181370  Szerző: Stalker95
 
hori írta: 2019.02.06. 21:12
Stalker95 írta: 2019.02.06. 20:31
hori írta: 2019.02.06. 18:04 Egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam ma, amikor áthaladtam Nagybajomon. Egy teljesen más rádiót hallgattam és már Böhönye környékén tapasztaltam, hogy a nagybajomi 105,2 Kossuth “beleszól” majd eltűnik és utána vissza ugyanez folyamatosan. Kíváncsiságból átkapcsoltam egy másik adóra ês annál is ugyanez volt a jelensêg. Először arra gondoltam, hogy a nagy térerősség zavart be, de ebben az esetben ennek a jelensêgnek a településen belül már erőteljesebbnek kellett volna lennie. Az intenzitása a torony közelében is ugyanakkora volt mint sokkal távolabb, tehát nem térerősség okozta zavar volt. Pláne erősíti ezt, hogy 50W nem okozhat ekkora problémát. Ez egészen Kiskorpádig tartott. Tehát Nagybajom 5-10km-es körzetében. Szerintem az az átjátszó adó gerjed és ez a gerjedés okozza a problémát. Ami azért is lehet érdekes, mert ha abból az 50W-ból elmegy egy tetemes rész a mellêkhullámokra, akkor a 105,2-re nem sok power marad.
Szerintem a 105,3-mon zavarja a Szlovén Ars rádió,ami Mariborból elég nagy teljesítménnyel 30 kw-al ad,ráadásul hegytetőről.
Ez ok. Amit viszont leírtam, annak köze sincs sem szlovén, sem semmilyen külföldi adóhoz :)
A 105,2 nagybajomi Kossuth adó tolja a sávot elêg nagy körzetben..
Talán a “telefröcsköli” jobb kifejezés.
Értem. :)
 #181358  Szerző: hori
 
Stalker95 írta: 2019.02.06. 20:31
hori írta: 2019.02.06. 18:04 Egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam ma, amikor áthaladtam Nagybajomon. Egy teljesen más rádiót hallgattam és már Böhönye környékén tapasztaltam, hogy a nagybajomi 105,2 Kossuth “beleszól” majd eltűnik és utána vissza ugyanez folyamatosan. Kíváncsiságból átkapcsoltam egy másik adóra ês annál is ugyanez volt a jelensêg. Először arra gondoltam, hogy a nagy térerősség zavart be, de ebben az esetben ennek a jelensêgnek a településen belül már erőteljesebbnek kellett volna lennie. Az intenzitása a torony közelében is ugyanakkora volt mint sokkal távolabb, tehát nem térerősség okozta zavar volt. Pláne erősíti ezt, hogy 50W nem okozhat ekkora problémát. Ez egészen Kiskorpádig tartott. Tehát Nagybajom 5-10km-es körzetében. Szerintem az az átjátszó adó gerjed és ez a gerjedés okozza a problémát. Ami azért is lehet érdekes, mert ha abból az 50W-ból elmegy egy tetemes rész a mellêkhullámokra, akkor a 105,2-re nem sok power marad.
Szerintem a 105,3-mon zavarja a Szlovén Ars rádió,ami Mariborból elég nagy teljesítménnyel 30 kw-al ad,ráadásul hegytetőről.
Ez ok. Amit viszont leírtam, annak köze sincs sem szlovén, sem semmilyen külföldi adóhoz :)
A 105,2 nagybajomi Kossuth adó tolja a sávot elêg nagy körzetben..
Talán a “telefröcsköli” jobb kifejezés.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 163