RADIOSITE Fórum

  • Dankó Rádió

 #107995  Szerző: Andrew5
 
Majd a klub rádió helyére jó lesz ;-)
 #107993  Szerző: markfelt
 
egon2 írta:Luciferko:Ráadásul Mp3 lejátszón,mobiltelefonon lévő rádión csak FM sáv van.
Szerintem is az ex kereskedelmi frekire kerül Budapesten illetve azokon a helyeken,ahol nincs adóhálózata az Mr 6nak!
Még nem biztos, hogy lesz fővárosi frekvencia, a kérvényt beadták az NMHH-hoz. Egyelőre itt tart a dolog.
 #107990  Szerző: LuciFerko
 
egon2 írta:Luciferko:Ráadásul Mp3 lejátszón,mobiltelefonon lévő rádión csak FM sáv van.
Szerintem is az ex kereskedelmi frekire kerül Budapesten illetve azokon a helyeken,ahol nincs adóhálózata az Mr 6nak!
Szerintem a célcsoport nem igazán hallgat telefonon és mp3 lejátszón rádiót :)
 #107989  Szerző: egon2
 
Luciferko:Ráadásul Mp3 lejátszón,mobiltelefonon lévő rádión csak FM sáv van.
Szerintem is az ex kereskedelmi frekire kerül Budapesten illetve azokon a helyeken,ahol nincs adóhálózata az Mr 6nak!
 #107983  Szerző: LuciFerko
 
Ivoa írta:Miért hiszi itt bárki is, hogy a Dankó Rádió középhullámon menne Bp-en?
Hatalmas óriásplakát-kampányt fognak pár hét múlva kezdeni, azon hogy mutatna az "AM 810 kHz"? Szerintem már rég izzítják az egyik -ex-kereskedelmi- bp-i adó helyét.
És vidékről mit tudsz?
 #107982  Szerző: Ivoa
 
Miért hiszi itt bárki is, hogy a Dankó Rádió középhullámon menne Bp-en?
Hatalmas óriásplakát-kampányt fognak pár hét múlva kezdeni, azon hogy mutatna az "AM 810 kHz"? Szerintem már rég izzítják az egyik -ex-kereskedelmi- bp-i adó helyét.
 #107960  Szerző: asimov
 
A Juve kerdest passzolom... az MKR, telefonvonalakban es pc hangszorokban fogott adasa el elenken az emlekezetemben.
A sostoi kh adotornyot allitolag 1932-ben epitettek. Siofok (meg nem ilyen neven) es a sostoi parti resz a romai kor ota lakott volt (halaszok, stb), meg ha nem is ilyen mertekben, mint most. Raadasul az eredetileg 20kW-os adot 1956-ban atepitettek, es onnantol 136 kW-tal adott eleg sokaig. Az MKR kimenojet nem tudom, de siman jott a hangszorokban es telefonvonalakban, meg 10...15 km-re adotol is.
LuciFerko írta: Anno a Juventus miatt is gond volt arra? Amúgy szembeszomszéd telefonjában is halkan szólt az MKR, innen légvonalban kb 10km az adó. Mikor épült a torony, akkor is beépített terület volt az?
 #107956  Szerző: asimov
 
Legyen igazad, mert itt nagyon nem hianyzik a telefonvonalakbol a sostoi ado KH adasa...
Pasa írta:
rmihaly76 írta:Beb@szna a 1341 kHz felelesztese, de nagyon!
Tobb km-es korzetben erosen belezugott a vezetekes telefonokba es szamitogephangszorokba is. :vomit: Gyakorlatilag, beepitett/lakott terulet mellett helyezkedik el az ado! Aki ezt a helyet kinezte, az rohadt volna meg... mar bocsanat.
Anno, a M. Posta/T-Home muszakosai ezrevel telepitettek RFI zavarszuroket a kornyekbeli telefonvonalakra (vonalankent tobb darabot) azert, hogy lehessen egyaltalan beszelni. Ha azota lett kiadva IPTV azon a kornyeken, azt valoszinuleg ki is nyirja a Sostoi KH ado bekapcsolasa.
Az 1341 kHz Budapesten volt használatban évtizedekig. A 70-es években a Szülőföldünk ment rajta, utána meg a Petőfi Rádió, aminek 1989 után volt jelentősége, amikor a 873-on elindult a Calypso. Tehát erről a telephelyről van most szó, nem a balatoniról.
 #107928  Szerző: csabyke
 
Ennyi baromsagot is regen olvastam mar ezen a forumon...

Hat szerintem ennek tobb ertelme van mint a mai MR3-nak...

Nota/Mulatos-ra szerintem merfoldekkel tobb igeny van, mint Klasszikus zenere... (Arra is van, tudom, de en fogadni mernek, hogy ELENYESZO)

Mellesleg a Nyugati orszagokban mindenhol van ebbe a kategoriaba tartozo radio, meghozza MINDENHOL KOZSZOLGALATI
Ausztria: Radio Burgenland, Steiermark, Kärnten, Niederösterreich, Salzburg, Tirol, Vorarlberg,
Ausztriaban kereskedelmi kent az U1 Tirolt-t is ide sorolnam

Nemetorszag: BayernPLUS, SWR4 SR3 hr4 WDR4 MDR1 NDR1 AntenneBrandenburg, rbb88,8

Svajc: DRS Musikwelle

Finnorszag: Ebben nem vagyok biztos, de talan az YLE-SUOMI is hasonlo...

Svajcban ez a radio adott az 531en, ma mar csak DRM+
Nemetorszagban pl. a BayernPLUS csak 801en es DRM+-ban ad


Meglepo modon pont errol irtam is az MR6 topikban.. Csodalom is, hogy megvalosult.. xD



En teljesen jo 5letnek tartom, akinek meg nem tetszik, hallgasson mast...

A Kossuth 540kHz pedig meg 35km-re az adotol is beleszovegel a telefonfulkekbe es a szamitogep hangszorojaba...

Az 522-1620kHz Am modban arra van kitalalva, hogy radiot sugarozzanak rajta...

Ha zavarja a berendezeseket, az a gyarto hibaja es nehogy mar ezert ne hasznaljak a savot :PP


Mellesleg lehetne szorgalamzni lassan Magyarorszagon a DRM-et AM helyett orszagos sugarzasra...

Es ne szovegeljen senki a penzrol, mert ha nem erre, akkor majd valami masra fogjak kidobni..

Egy allami intezmenynek mindig a legoptimalisabb a "csodkozeli" allapot fenntartasa... Ha a keret nem kerul elkoltesre, vissza kell fizetni, igy a legjobb ha mindent elkolteenk..
Akkor meg mar inkabb Notaradio legyen mint nagy vacsorapartyk meg tanulmanyok
 #107925  Szerző: Chucky
 
Dan cow! Tejtermelök magazinja!:-)
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 80