RADIOSITE Fórum

  • Szabadkai Magyar Rádió - Szabadka - 107.1 MHz

 #166161  Szerző: Kovi02
 
Az SZMR technikailag nem a legjobb,szerintem ez is érződik,a Szabadkai Rádió,amíg volt,normálisan beállított adóval ment,az SZMR meg túl van lökve,pl. itt SDR-rel sem vehető a 89,7-en a BB Radio ,mert az SZMR oda is "átszól",amikor még a Szabadkai Rádió volt,ID-t tisztán tudtam rögzíteni.
Amúgy meg a 88,9 89,6 92,5 99,3 101,1 V
és a 91,5 98,5 H polár.
Teljesítményben lehet,hogy lejjebb vettek,mondjuk ezt így az adótorony mellől megmondani jól nem tudom,de 2014-ben Jakabszálláson mobillal(egy igen jó vevőjű Nokia) RDS-sel jött a 88,9 101,1 most meg ott autóban zajos ST.

Amúgy ha szerbet akarsz fogni,és nem jön össze Szabadka,próbálkozz az újvidéki 87,7 90,5 92,9 94,1 94,5 96,5 97,2 100 101,8 103,2 frekikkel. Szabadka szerintem fojtva van észak felé,míg pl. az újvidéki 103,2-t én már autóban fogtam Seregélyesen is.
 #166156  Szerző: zsofi75
 
Sziasztok,szia LuciFerko! Köszönöm a válaszod.A többi nagy szabadkai adó elég erősen jön, néha a 88.9 Mhz-en meg az RDS is .Közben most megnéztem a 89.6-ot, jelenleg harmatgyengen jön H polarban de csak az OnkyoT4970 -es tunerrel,úgy hogy a Dynas be van kapcsolva.A MusicFm egyébként szetveri.
 #166154  Szerző: LuciFerko
 
zsofi75 írta:Sziasztok!Új vagyok a fórumon.Már évek óta vadászom az étert. Kérdésem a következő lenne,nem tudjátok véletlenül ,hogy a Szabadkai Magyar Rádió mostanában miért nem fogható,nemrég majdnem RDSsel jött.Ahol lakom Kiskunfélegyháza 4 emeletes wimpi.A tetőn van kint egy 4elemes H polaros, és egy szintén 4 elemes V polaros antennam . Szép napot nektek.
Visszavehették a teljesítményt, egy ideje én sem fogom. Régebben reggelente sikerült. A többi szabadkai (88.9/91.5/92.5/101.1) hogy jön?
 #166137  Szerző: zsofi75
 
Sziasztok!Új vagyok a fórumon.Már évek óta vadászom az étert. Kérdésem a következő lenne,nem tudjátok véletlenül ,hogy a Szabadkai Magyar Rádió mostanában miért nem fogható,nemrég majdnem RDSsel jött.Ahol lakom Kiskunfélegyháza 4 emeletes wimpi.A tetőn van kint egy 4elemes H polaros, és egy szintén 4 elemes V polaros antennam . Szép napot nektek.
 #155274  Szerző: Glenn
 
szentlucifer írta:Már a '80-as években használták a következő formulát mindennap 15 órakor, a hírblokk elején: "Itt az Újvidéki Rádió és a vajdasági rádióhálózat kapcsolt adóállomásai."
Ez pontosan így hangzott el, de tudni kell, hogy ez a bizonyos hálózat egymástól független helyi (de természetesen állami) rádiókból állt össze (Szabadka, Zombor, Topolya, Nagykikinda...).
Manapság a helyi médiumok többnyire már magánkézben vannak, de az újvidéki (RTV/PTB) és a belgrádi (RTS/PTC) állami. Ezeknél volt névváltás, így lett ez a nevük az egykori JRT (JRT-TVNS, JRT-BGRD) helyett. :)
 #155260  Szerző: Promenád
 
Pasa írta:Soem hívták Vajdasági Rádiónak, évtizedek óta Újvidéki Rádió (Radio Novi Sad) a neve. Amivel kevered, az a központi társaság neve. VRT, azaz Vajdasági Rádió és Televízió. ;)
Lehet, de már hallottam nem egyszer a Vajdasági Rádió megnevezést is. De,mivel sokan úgy ismerik, hogy az Újvidéki Rádió, így gondolom meghagyták ezt is.No téma off, ez már nem ide tartozik. :)
 #155253  Szerző: szentlucifer
 
Pasa írta:Soem hívták Vajdasági Rádiónak, évtizedek óta Újvidéki Rádió (Radio Novi Sad) a neve. Amivel kevered, az a központi társaság neve. VRT, azaz Vajdasági Rádió és Televízió. ;)
Úgy gondolom, nem kell összeveszni azon, minek is nevezzük. :)

Már a '80-as években használták a következő formulát mindennap 15 órakor, a hírblokk elején: "Itt az Újvidéki Rádió és a vajdasági rádióhálózat kapcsolt adóállomásai." A Vajdasági Rádió-Televízió mint intézménynév hivatalosan a milosevicsi idők után került elő; mintha a tartomány egykorvolt (kulturális) autonómiáját idéznék föl ezzel is.

Egyébként - ahogy zajlanak az események - az új szerb hatalom megkezdte az újvidéki szerkesztőség "megszállását": most a televízió főszerkesztője mondott le. Ottani újságírók azt gyanítják, hogy a jelenlegi belgrádi vezetés célja hosszabb távon a vajdasági közmédia felszámolása.

A mostani Szabadkai Magyar Rádió léte is bizonytalan, akárcsak az eredeti, még működő Szabadkai Rádióé a 104.4 Mhz-en.
Lehet, hogy nem az elnevezésen kellene vitatkoznunk, hanem annak örülni, hogy van még magyar hang és van, akinek még szól?
 #155226  Szerző: Glenn
 
Soem hívták Vajdasági Rádiónak, évtizedek óta Újvidéki Rádió (Radio Novi Sad) a neve. Amivel kevered, az a központi társaság neve. VRT, azaz Vajdasági Rádió és Televízió. ;)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7