RADIOSITE Fórum

  • Muravidéki Magyar Rádió - Muravidék

 #167324  Szerző: altermanus
 
Tropo idején Sümegen is jön egy Kenwood auto rádióval is sima mezei telekszkópos antennával, viszont nálunk nem fog jönni, mert ott a Kossuth (ennyit ér egy hegy....)
{Sümegi piros-kék hipermarket parkoló}
 #167322  Szerző: djlacee
 
A Soproni-hegység délkeleti oldalán RDS-el jön, de összeakad a győri Kossuth-tal

Amúgy szerintem nagyon is sok embert érnek el az FM frekikkel is, Zala és Vas megye egy jó részén fogható így, valahol ráadásul ez az egyetlen helyi rádió...
 #167321  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta:A 87.6-ot visszavették? 10 éve még Enyingen is jött néha.
Vagy Szlovénia belseje felé irányították vagy visszavették, a Balatonon nyoma sincs, kb. 15 éve nekem is jött, persze csak kocsiban (ugyanott 558 lakásban is tiszta).
 #167319  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta:
mihalylovics írta:
LuciFerko írta:Ez az élő betelefonálós apróhirdetéses műsor kemény. :D
Már kb. 20 éve megy. Ami viszont nagyobb baj, hogy a 24 órás magyar adás csak FM-en megy, az 558 továbbra is átkapcsol éjfélkor a szlovén 1-esre. Írtam nekik, erre adminisztratív okokra hivatkoztak...
azért mert nincs meg a teljes országos ellátottsága az 1-es adásnak középhullámon. A Radio Koper is átvált éjfélkor (549 khz)
Ezzel az a baj, hogy a 24 órás magyar adás amolyan "nesze, semmi, fogd meg jól!", a hallgatók jó részét középhullámon érik el, az a két kis lefedettségű FM-freki nem ér sokat. Az 1-es adás sugárzásának - csak éjszaka - gyakorlatilag semmi értelme.
 #167316  Szerző: djlacee
 
szblcs írta:Biztos átvált még? Múltkor éjjel 3 körül magyar zenét hallottam rajta.
Megy a PRVI -n is néha magyar zene
 #167313  Szerző: LuciFerko
 
mihalylovics írta:
LuciFerko írta:Ez az élő betelefonálós apróhirdetéses műsor kemény. :D
Már kb. 20 éve megy. Ami viszont nagyobb baj, hogy a 24 órás magyar adás csak FM-en megy, az 558 továbbra is átkapcsol éjfélkor a szlovén 1-esre. Írtam nekik, erre adminisztratív okokra hivatkoztak...
azért mert nincs meg a teljes országos ellátottsága az 1-es adásnak középhullámon. A Radio Koper is átvált éjfélkor (549 khz)
 #167312  Szerző: djlacee
 
Igazán feldobhatnák DAB+ra az MMR-t is