RADIOSITE Fórum

  • Pátria Rádió - Felvidék

 #172025  Szerző: mihalylovics
 
Már csak azt nem értem, miért nem 24 órás? Tudom, azzal indokolják, hogy így is alig van pénz, de könnyen és olcsón meg lehetne oldani: este 6-tól 10-ig (vagy éjfélig?) ismétlések, majd ez után reggel hatig non-stop zene mehetne (akár a Muravidéki Rádióban), óránként, vagy félóránként hírekkel, ez úgy gondolom, ebben a formában nem jelentene túl sok plusz kiadást. (vagy az ottani médiatörvény nem tesz lehetővé, csak kétnyelvű adást, ami így, osztott frekvenciás rendszerben megoldott?)
 #172012  Szerző: altermanus
 
az el fog szólni Sümegig :)
 #172009  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta:Úgy tudom 100kW lesz az 1098 :shock:
Az 1521-en meg 10.
Na, az jó lenne, akkor az 1098 jobb lesz itt, BP környékén. Amúgy azelőtt az 1098 200 kW volt, az 1521 meg 14.
 #171992  Szerző: altermanus
 
djlacee írta:Nem tudom mennyi jelentősége van egyáltalán az AM adásnak, amikor DAB+on is megy, ráadásul pont Nyitráról is. Emellett sorban indulnak az új FM adók, plusz elérhető interneten és műholdon is
Nem is tudtam, hogy lehet DABon hallgatni a Balaton felé :troll:
Lacee, és sokszor a Muravidéki magyar rádiót is hallgattam KH-n. Én hallgatni fogom az biztos :)
 #171983  Szerző: mihalylovics
 
LuciFerko írta:Ide is berakom:
http://www.rtvs.sk/televizia/clanky/146 ... o-dostupne

Feltekerik a nyitrai KH adót, és újraindul az adás szintén középhullámon Rimaszombat környékén, az 1521 khz-en.
Mennyivel fognak menni? Amúgy egyre többet hallgatom (monóban már szinte tökéletes itt a 98.3) és egész jó a műsor.
djlacee írta:Nem tudom mennyi jelentősége van egyáltalán az AM adásnak, amikor DAB+on is megy, ráadásul pont Nyitráról is. Emellett sorban indulnak az új FM adók, plusz elérhető interneten és műholdon is
Szerintem titkon a magyar oldalon is minél távolabb el akarnak szólni, ami érthető.
 #171980  Szerző: djlacee
 
Nem tudom mennyi jelentősége van egyáltalán az AM adásnak, amikor DAB+on is megy, ráadásul pont Nyitráról is. Emellett sorban indulnak az új FM adók, plusz elérhető interneten és műholdon is
 #171979  Szerző: Kovi02
 
LuciFerko írta:
altermanus írta:és el fog szólni a Balatonig idáig a Pátria?
Simán, régen mikor a Radio Bratislava ment ezen a frekin talán 100 kW-al, zsebrádión a legerősebb küföldi volt Siófok mellett.
Veszprémben néztem a hétvégén,most is tisztán szól ott mindkét frekin.
(itthon kint mindkettő,bent csak az 1098 tiszta)
 #171978  Szerző: altermanus
 
LuciFerko írta:
altermanus írta:és el fog szólni a Balatonig idáig a Pátria?
Simán, régen mikor a Radio Bratislava ment ezen a frekin talán 100 kW-al, zsebrádión a legerősebb küföldi volt Siófok mellett.
akkor lesz volt értelme megrendelni egy tecsun rádiót :)
 #171977  Szerző: LuciFerko
 
altermanus írta:és el fog szólni a Balatonig idáig a Pátria?
Simán, régen mikor a Radio Bratislava ment ezen a frekin talán 100 kW-al, zsebrádión a legerősebb küföldi volt Siófok mellett.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8