RADIOSITE Fórum

  • Juventus Rádió

 #2255  Szerző: Sokol404
 
Nálam meg kertben 20 éves táskarádióval, jó öblös hangzással.

Emiatt még jobban megbecsülöm azt a készüléket. ;)

Másnap az iskolában -a napköziben leckeírás közben- azokat a jó magyar számokat dúdoltam, amiket rajta hallottam.
 #2251  Szerző: LuciFerko
 
áhh... akkor volt hogy EGÉSZ NAP a juventus szólt egy bazinagy 40 éves rádión a konyhába egész nap:) sok régi szép emlékem van róla...
 #2249  Szerző: Sakál
 
Úgy látom abszolút ugyanúgy látjuk a dolgokat, és ugyanazok a tapasztalataink mind Juventus, mind Danubius tekintetében. Amúgy én is 95-97 közötti időszakra gondoltam a Juventussal kapcsolatban.
 #2241  Szerző: Sokol404
 
Hú, barátom, inkább 11-12 éve... mert '98-ban kezdett hanyatlani: folyton ugyanazokat a számokat játszották, és azon már a jó szöveg és a műsorvezetés sem segített. :? Én akkor tekertem el, mert már untam a banánt, és hipp-hopp felfedeztem az akkor még szárnyait bontogató -kereskedelmi- Danubiust. Meg kell mondjam, jó volt! 2 évig. Azaz nem 2000 közepéig, hanem '99 legvégéig, és aztán az is kezdett letűnni. Vannak felvételeim, ha lehet, majd töltök fel ide akkoriban játszott, igazi, azóta soha nem hallott zenéket. Miért nem szedik elő őket? Kidobták?

Emez meg -a Juventus- neten már évek óta monoközeli hangzással szól, ma pocsék agyonjátszott vackokat hallottam rajta, amiket még a '90-es években sem mertek leadni, és már azt hittem, h. vmelyik konkurenset hallgatom. Tehát igazad van, nagyon is átlagos rádió...

Micsoda élmény lenne, ha a digitális korszakban (végre újra) országos lefedettségű lenne, és a '90-es évek feelingjén nyomnák a műsort meg a zenéket. Hmm, na ki szeretné így? :D
 #2197  Szerző: Sakál
 
Chriss írta:
Nyúz írta:
Sakál írta:teljesen más volt a helyzet akkor mint most
"Helyzet" alatt mit értesz? Mások a hallgatók? Más a piac? (ami végülis ugyanaz, mint a "mások a hallgatók", hiszen a piac őket szolgálja ki) Nem jók a műsvezek? Vagy globálisan nem értenek a Juvinál a hallgatók megfogásához?
szerintem ebben a sorrendben, ahogy leírtad és kérdezed!
de komolyan!
És tényleg így van... :lol: de lehet h ez a hangulatjel inkább ideillik: :cry: 97-ben el sem tudtam volna képzelni h mást hallgassak, ne a Juventust. Most kb. pont fordítva van... Na jó, ezzel elég szigorú vagyok hozzájuk, mert semmivel sem rosszabb egy átlagos rádiónál, de tíz éve még ez volt A RÁDIÓ az országban.
 #2183  Szerző: Zolee(ractive)
 
Én pl. amiért nem bírom hallgatni a Juventust:
Számomra sértő, hogy pl. Tom Pettyt, az R.E.M.-et, a Status Quo-t, tehát a rendes zenéket egy kalap alá veszik Baby Gabival, a Kozmix-szal, Kozsóval, stb. merthogy annyi jó zene van... Igen, rengeteg jó zene van, sok-sok elő is fordul náluk, de a legpocsékabb zenékkel együtt.
Szintén koncepció nélküliségre utal, hogy Micahel Gray Weekend-jét pl. játsszák, de a legújabb megjelenéseket nem. Jövőre már játszani fogják az idei számokat is, vagy hogy van ez?
Műsorok: a műsorvezetés alapvetően szerintem jó, Dénes Tamás, Bálint Edina pl. régi Juventus-osok, és talán most mintha egy picit kevésbé lenne megkötve a kezük, hogy mit mondjanak, bár ebben nem vagyok biztos. "Balogh kolléga" műsora nem tűnt rossznak, mikor belehallgattam, a Danubius, Sláger vagy MR2-féle műsorvezetésekhez képest kifejezetten jó, csak kár, hogy nem élő... Viszont: az felháborít, hogy délután 5-kor véget ér a műsorvezetés, emberi szó legközelebb másnap reggel hangzik csak el. Nem mondom, hogy azt szerettem, mikor hétfő este Kánya Kata társkereső műsort csinált, vagy Várkonyi Attila csevegett, de azért mégiscsak jobb volt, mint a szimpla zene. Kedvenc korszakom az EuroExpressz cimű műsor volt, az is abban az időszakban, amikor tényleg európai zenéket mutatott be, naprakészen. (később átformálták, és óránként csak 1-2 zeneszám volt ilyen, a többi Juventusos rotációból volt berakva, és ráfogták, ez a sláger pl. Dániában)
 #2178  Szerző: Chriss
 
Nyúz írta:
Sakál írta:teljesen más volt a helyzet akkor mint most
"Helyzet" alatt mit értesz? Mások a hallgatók? Más a piac? (ami végülis ugyanaz, mint a "mások a hallgatók", hiszen a piac őket szolgálja ki) Nem jók a műsvezek? Vagy globálisan nem értenek a Juvinál a hallgatók megfogásához?
szerintem ebben a sorrendben, ahogy leírtad és kérdezed!
de komolyan!
 #2163  Szerző: Nyúz
 
Sakál írta:teljesen más volt a helyzet akkor mint most
"Helyzet" alatt mit értesz? Mások a hallgatók? Más a piac? (ami végülis ugyanaz, mint a "mások a hallgatók", hiszen a piac őket szolgálja ki) Nem jók a műsvezek? Vagy globálisan nem értenek a Juvinál a hallgatók megfogásához?
 #2147  Szerző: Sakál
 
Sokol404 írta:
Nyúz írta:Na igen, azért kétségtelen, hogy van annak valami békebeli fílingje. Somogyi is inkább koncentrálna a rádióra, mint a tévére (http://comment.blog.hu/2008/09/19/piat_czippan_anettnek).

Egyébként nekem akkor volt az első találkozásom a Juventus-szal, amikor még Balázsy Panna és Kósa L. Adolf űzték az ipart. Az sem volt rossz akkor, bírtam őket. :)
----> én szintén. :D Jól küldték, pörgős volt a műsoruk..., még bakikra sem emlékszem. (Igaz, rég volt. :lol: )
Talán "van új a nap alatt". Akarom mondani: az Új Juventus hátha olyan lesz, mint annak idején korábbi önmaga volt. /Mert most csak árnyéka önmagának./
Olyan már sose lesz... :cry: teljesen más volt a helyzet akkor mint most
 #2145  Szerző: Sokol404
 
Nyúz írta:Na igen, azért kétségtelen, hogy van annak valami békebeli fílingje. Somogyi is inkább koncentrálna a rádióra, mint a tévére (http://comment.blog.hu/2008/09/19/piat_czippan_anettnek).

Egyébként nekem akkor volt az első találkozásom a Juventus-szal, amikor még Balázsy Panna és Kósa L. Adolf űzték az ipart. Az sem volt rossz akkor, bírtam őket. :)
----> én szintén. :D Jól küldték, pörgős volt a műsoruk..., még bakikra sem emlékszem. (Igaz, rég volt. :lol: )
Talán "van új a nap alatt". Akarom mondani: az Új Juventus hátha olyan lesz, mint annak idején korábbi önmaga volt. /Mert most csak árnyéka önmagának./
  • 1
  • 254
  • 255
  • 256
  • 257
  • 258
  • 260