RADIOSITE Fórum

  • Rádió Aktív - Sátoraljaújhely - 100.0 MHz

 #49221  Szerző: Ghee
 
Miért ne lehetne használható, jó ötlete annak is aki nem "profi" rádiós?

Valamint a a rádióért valamilyen szinten felelős személy - legyen akárki - olvas negatív kritikát egy ilyen fórumon, azt vagy megfontolja és leszűri belőle az esetleges értéket vagy figyelmen kívül hagyja. Semmiképpen nem jó dolog, ha személyeskedve és támadóan fogadja azokat - akármilyen stílusú hozzászólásra reagál. Ez így elég érdekes...

:gülü:
 #49193  Szerző: benjamin
 
ne menjetek a napra, mert napszúrást, meg bőr rákot kaptok, jönnek a melegek megint, naptej, kalap, vigyázzatok magatokra. Bye-bye![/quote]
Ez hogy jön ide?
 #49177  Szerző: drkotasz
 
Szégyellem magam, mert harminckét nevem van, mint Ságvári Endrének, kicsit iróniának szántam, de ez már szükségtelen :blush:
A kisvárosi rádiózás a legszebb, hozzátok ki belőle, amit lehet, ne csatlakozzatok hálózathoz, amíg csak tehetitek, ne Pestről szóljanak a sátoraljaújhelyiekhez is, mint egy csomó más helyen... rádióztam én is kisvárosban, össze nem hasonlítható mással a személyessége és a közösségösszetartó ereje (de, a közösségi rádiózással összehasonlítható, ha tényleg közösségi az adott rádió, és nem a kisközösségi frekvenciát használja arra, hogy nem jutott más). Belefér a személyes szál is, hogyne férne bele, csak lehet rosszul fogalmaztam - a vitaindítót, magát a hír tényét egyébként nem én dobtam be, csak lereagáltam "partvonalon kívülről"... lehet, csak én vagyok érzékeny, de nem kezdem újraboncolni az esetet. Hajrá :)
 #49168  Szerző: centerweb
 
Éva3980 írta:Most örök aggodalom az életem, hogy feleljek meg az ORTT-nek, a Hírközlési Hatóságnak, a Dunántúli hallgatóknak. Hát nehéz. De tegyek eleget, ne csak megfeleljek az ORTT-nek ( lóvécska ), a Hírközlési Hatóságnak ( lóvécska ) az Apehnek a Szatisztikai Hivatalnak, a helyi Önkörmányzatnak,(lóvécska) stb. és még ezek után a hallgató is cseszeget. Pedig neki csak hallgatni kéne, vagy nem, ha nem teszik, amit csinálunk, de a mai estém végül erre szántam, majd bepótolom, ha tudom, hogy megértessem a fórumozókkal, hogy a partvonalon kívűl vannak, még akkor is, ha alkalmazottként a mikrofon mögött ülnek is valamelyik rádióban....A hallgatók- a tényleges hallgatók, köszönik jól vannak. Hallgatják a rádiót, hogy miért mondtam a mit, nem firtatják. A tartalmat a mondanivalót kiszűrik belőle, a lényeg megvan, és hallgatják a zenét.
A rádió van a hallgatóért. Ha nincs hallgató, nincs hallgatottság. Ha nincs hallgatottság, nincs hirdető. Ha nincs hirdető, nincs pénz. Ha nincs pénz, nincs rádió. Az Aktív egy helyi kereskedelmi rádió. Minnél több embernek tetszik a produktum amit előállít, egyértelműen annál több hallgató lesz és minnél több a hallgató, annál nagyobb eséllyel fognak a hirdetők itt hirdetni stb. stb. stb. Éppen ezért kell a rádiónak olyan műsort előállítani, ami kedvelhető, a hallgatói igényekhez rugalmas, mert így sokkal nagyobb ismertségre tesznek szert. Ezeket Ön is jól tudja. Maga az a tény hogy a hallgató helyi tartalmat hallgathat onnan ahol ő lakik, már magában sokat jelent. Csak a kivitelezés nem mindegy. Éppen ezért véleményeztem azt a kissé zárkózott hozzáállást, miszerint az emberek véleménye nem számít, akinek tetszik az hallgatja, aki meg nem az meg nem, és még a véleménye sem érdekel hogy esetleg mi lenne az amitől mégis hallgatná.

És ezt kérem még véletlenül se vegye kioktatásnak, csak a véleményemet írom le. Az az Ön dolga hogy egyetért-e vele, vagy sem.
Egyébként, amit mondasz, hogy az adásvezérlő beállítása. Az éteren át ilyen gond nincs. Az online pedig másodlagos.
Tudomásom szerint a streamre és az éterbe ugyanaz megy ki, és ha jól emlékszem az éterben is fennállt a probléma. Az egyes adáselemek elején van egy minimális kb. 0,3-4 mp-es akadás.
Itt jól látható:
Kép , Kép

A keveréssel kapcsolatban pedig az lenne az észrevételem, hogy sokszor egyáltalán nincs, vagy ha van, levágódik a zenék, szignálok eleje (a fade in-t kellene száműzni) pl.
A Te leveledben, még a legutolsóban is a hangnem, vicceltem az ORTT-vel, mert az hatóság, de Te, Ti nem vagytok hatóság, ilyen hangnemben nem írhattok, mert tényleg minek a rossz hangulat. Rádiósok között feszkót gerjeszteni, nem jó cselekedet, akár honnan is nézem.
Amint azt már többször is kihangsúlyoztam, nem képzelem magam semmilyen hatóságnak vagy felügyeleti szervnek. Egyszerűen leírom a véleményem, és megpróbálok olyan hangnemben diskurálni, társalogni, vitázni Önnel, amilyenbe illik.
Elismerem, van bennem hiba bőven, de olvassa vissza a vitaindító hozzászólását, ami azthiszem eléggé kioktató, lenéző hangnemű. Szerencsére mostmár áttértünk egy kulturáltabb modorra, és ezért írtam hogy ez nem családi hepaj, hallgassa meg mindenki mindenkinek a véleményét, reagáljon rá, de ne hurrogja le, és ne keresse a rosszindulatot benne rögtön.
 #49159  Szerző: Éva3980
 
Jajj! Centerweb! Szia.

Szóval komolyan mondom, ezt már nem lehet kibirni. Hogy valamikor elhatároztuk 15 év televiziózás után, hogy csináljunk egy rádiót, még az itt nincs, még frekvencia sem volt a környékre kiírva, de legyen a város gazdagabb ezzel a lehetőséggel, hogy legyen egy rádió is. Hát nem kellett volna. ( Tudod ez családi vállalkozás, hát próbára tesz mindenkit )
Most örök aggodalom az életem, hogy feleljek meg az ORTT-nek, a Hírközlési Hatóságnak, a Dunántúli hallgatóknak. Hát nehéz. De tegyek eleget, ne csak megfeleljek az ORTT-nek ( lóvécska ), a Hírközlési Hatóságnak ( lóvécska ) az Apehnek a Szatisztikai Hivatalnak, a helyi Önkörmányzatnak,(lóvécska) stb. és még ezek után a hallgató is cseszeget. Pedig neki csak hallgatni kéne, vagy nem, ha nem teszik, amit csinálunk, de a mai estém végül erre szántam, majd bepótolom, ha tudom, hogy megértessem a fórumozókkal, hogy a partvonalon kívűl vannak, még akkor is, ha alkalmazottként a mikrofon mögött ülnek is valamelyik rádióban.
Mert kaptak lehetőséget, valaki megteremtette nekik az infrastrukturát hogy ők legyenek a (szakemberek, a profik) szereplők. Na most innentől fogva, ha szakemberként kezdik cseszegetni a munkaadóikat,( mint a ravasz által feltett mintákban) az nem szép dolog, mert csak a kenyerüket köszönhetik, aztán a madár sem piszkít a fészkébe. A hallgató a fórumon nem jellemző, ehhez már egy kicsit több kell. Valami médiás fertőzöttség, csak a hangnemmel van baj. Valami nem jó ezekben az észrevételekben, javaslatokban, kritikákban, vagy nevezzük akárminek. Mint korábban írtam Károlynak, olyan vicken-vackon akadtok fenn, amit a hallgató észre sem vesz. A hallgatók- a tényleges hallgatók, köszönik jól vannak. Hallgatják a rádiót, hogy miért mondtam a mit, nem firtatják. A tartalmat a mondanivalót kiszűrik belőle, a lényeg megvan, és hallgatják a zenét.
Egyébként, amit mondasz, hogy az adásvezérlő beállítása. Az éteren át ilyen gond nincs. Az online pedig másodlagos. A Te leveledben, még a legutolsóban is a hangnem, vicceltem az ORTT-vel, mert az hatóság, de Te, Ti nem vagytok hatóság, ilyen hangnemben nem írhattok, mert tényleg minek a rossz hangulat. Rádiósok között feszkót gerjeszteni, nem jó cselekedet, akár honnan is nézem. Aztán valaki megmondhatná már végre, hogy ki a profi rádiós. Szerintem ez is szubjektív. Nekem ez szimpatikus, a másiknak más. Mint minden az életben, Nekem tetszik, neki nem. Hát ilyen az élet.. És mindent el lehet mondani, megfelelő módon, nem kell vele feszültséget gerjeszteni. Se több, se kevesebb nem lesz tőle senki. Nem kell eljátszani, hogy ki milyen profi és osztani az eszet. Ravasz pedig nem ütötte meg a a közösségi mércét azzal, hogy degradálta a képességeimet.. Nem is, mint rádiós, hanem, mint vita partner. Érdekel a véleményed arról, amit leírtam. és a másoké is, ha elolvassák
 #49153  Szerző: centerweb
 
Éva3980 írta:Szia Centerweb!

Oké, rájöttél, hogy nem a Te leveled volt a bibis nálam, viszont, ebben a leveledben van valami,(próbáltam kiemelni, de nem ment ) úgy oktatsz ki benne és felhívod a figyelmem, hogy az esetleges felmerülő problémákat továbbiakban elhárítani és odafigyelni egyes dolgokra.( Ott fenn a pontos idézet) Esküszöm, mintha az ORTT levelét olvasnám, amiben, mint hatóság felszólít, hogy......
Egyáltalán nem kioktatónak szántam amit írtam, csak arra akartam utalni vele hogy a mai vitáktól függetlenül, lehet abban is igazság amiket itt a fórumozók leírtak, és nagyon örülne neki mindenki ha ezek a kérdéses dolgok kijavításra kerülnének.
Tudom hogy néha durva megfogalmazásúak, esetleg sértőek ezek a kritikák, és hogy nehéz jó szemmel nézni őket. Azt is tudom, hogy esetleg lehetnek ezek túlzóak, demagógok, de érdemes rájuk figyelni, meríteni belőlük.

Éva3980 írta:Hidd el nekem, hogy nagyon igyekszem. Ha hibázok, az nem szándékos és jobban fogok figyelni ezután. Csak ne büntess a dorgálásoddal.
Remélem ez a rádió minőségén is látszik majd, és elégedett leszel.
Hamarosan jelentkezem a személyes dolgainkkal, ha még érdekel. Üdv. Éva
Ennek őszintén örülök! Ha egy kis javulást is sikerül(t) elérni, máris nem volt haszontalan ez a vita, ami egyben tanulságos is volt véleményem szerint mindenkinek, minden oldalról. Büntetni meg szerintem itt senki sem akart. Szerintem vegye úgy hogy a "dorgálások" azért voltak/vannak, hogy az Aktív egy jobb rádió legyen, és hogy legyen egy viszonyítási alap hogy a hallgatóknak mi tetszik, mi nem, miben kell esetleg változtatni stb.
 #49151  Szerző: Éva3980
 
centerweb írta:
Centerweb, miért kellett most ehhez hozzászólnod? Nem tudtam írni, mert nem volt lehetőségem, de most elrontottad, sajnos.
Azért, mert minden jel teljes mértékben arra utalt, hogy a vitaindító hozzászólását nekem szánta, ami enyhén is szólva kiverte nálam a biztosítékot.

Rendkívül sajnálom én is, sajnos az indulatok eléggé elszabadultak mindenkinél (főleg nálam, bár a véleményem egyes részeit továbbra is fenntartom. Remélem azt Ön is belátja hogy van valamilyen igazság az itt leírtakban, és megpróbálja az esetleges felmerülő problémákat a továbbiakban elhárítani, esetleg odafigyelni egyes dolgokra.

Az előző hozzászólásához hasonló higgadtsága már sokkal korrektebb, talán egy ilyen kezdő hozzáállásal megelőzhető lett volna az itt kirobbant vita.

Szia Centerweb!

Oké, rájöttél, hogy nem a Te leveled volt a bibis nálam, viszont, ebben a leveledben van valami,(próbáltam kiemelni, de nem ment ) úgy oktatsz ki benne és felhívod a figyelmem, hogy az esetleges felmerülő problémákat továbbiakban elhárítani és odafigyelni egyes dolgokra.( Ott fenn a pontos idézet) Esküszöm, mintha az ORTT levelét olvasnám, amiben, mint hatóság felszólít, hogy......
Hidd el nekem, hogy nagyon igyekszem. Ha hibázok, az nem szándékos és jobban fogok figyelni ezután. Csak ne büntess a dorgálásoddal.
Remélem ez a rádió minőségén is látszik majd, és elégedett leszel.
Hamarosan jelentkezem a személyes dolgainkkal, ha még érdekel. Üdv. Éva
 #49149  Szerző: Éva3980
 
Igen, Kálmán!

Sokkal személyesebb, és lehet másképpen alakul, bár nem értem miért akadtál ki azon a vacak rendőrös figyelmeztetésen. Tényleg olyan kis rádió vagyunk, ezeknek az embereknek szól, akik itt autóznak, mindenki ismer mindenkit, nem a Dunán túlra ismeretlenül, nálunk nem akadt ki tőle senki, még a rendőr sem. És a hírben nem is a barátnőm volt, de ídéztél. Ne ragadjunk le ilyen apróságnál, bár úgy írtad le, és a többiek elfogadták. Mond, tényleg miért kell az ország másik végéről, mindegy honnan egy világ végén lévő kis rádiót csesztetni. Rajtunk kívűl mindenki tökéletes? Mi nem. Tudom, de minket így is sokan elfogadnak, ( nem mindenki, ilyet nem is álmodtam soha) mert itt vagyunk, ahol ők, egy a gondunk, bajunk. És a másik, hogy miért akartok segíteni mindenkinek, csak úgy, hogy először hülyét csináltok belőlük, a többiek előtt. Mert ez olyan téma volt, amit bedobtál, hogy na nézd már mit mondott a hülye. Most úgy idéztem, ahogy Te, hellyel-közzel. És mond akkor meg nekem Te, hogy ki a profi, mert 10 év rádiózással, benned bízom. Mert szerintem itt a környékünkön olyan nincs. Akkor mit tegyünk. De a profi is követ el hibát, szerintem. Te nem szoktál? Én ugyan nem vagyok profi, mert nem tudom mitől az valaki, de én szoktam hibázni. Hidd el, elnézik nekem.
Na jól van, ne haragudj rám, tényleg nem szeretem, ha piszkálnak. Durcás leszek től, és kiengedem a tüskéimet. Ha kíváncsi vagy rám, ránk, tényleg szívesen barátkozok. És köszönöm, hogy megtiszteltél a neveddel. Én Turcsányi Éva vagyok. Hidd el én nem szoktam bántani senkit. Lehet, hogy ezért is viselem rosszul, ha piszkálnak.
Ne bántsatok, van elég bajunk, gondolom Nektek is.
 #49147  Szerző: centerweb
 
Centerweb, miért kellett most ehhez hozzászólnod? Nem tudtam írni, mert nem volt lehetőségem, de most elrontottad, sajnos.
Azért, mert minden jel teljes mértékben arra utalt, hogy a vitaindító hozzászólását nekem szánta, ami enyhén is szólva kiverte nálam a biztosítékot.

Rendkívül sajnálom én is, sajnos az indulatok eléggé elszabadultak mindenkinél (főleg nálam, bár a véleményem egyes részeit továbbra is fenntartom. Remélem azt Ön is belátja hogy van valamilyen igazság az itt leírtakban, és megpróbálja az esetleges felmerülő problémákat a továbbiakban elhárítani, esetleg odafigyelni egyes dolgokra.

Az előző hozzászólásához hasonló higgadtsága már sokkal korrektebb, talán egy ilyen kezdő hozzáállásal megelőzhető lett volna az itt kirobbant vita.
 #49146  Szerző: drkotasz
 
Nem sértőnek szántam, hanem építőnek, meggondolandónak. Fölöslegesen... Ha leírom, hogy Dr. Kotász Kálmán vagyok, attól többet ér, amit írok? :csukottszem:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 17