RADIOSITE Fórum

  • Magyar FM

 #173417  Szerző: Tomi76
 
Hát szerintem retro zenét játszó rádióként a piacvezető helyezésüket elvesztik. Ha hosszabbítani akarnak akkor valamit ki kell találniuk mert szerintem nekik lefőtt a kávé.
 #173416  Szerző: Wolfman
 
Tomi76 írta:
zenefalo írta:Egyelőre adnak egérutat a Sláger FM-nek (vagy nem)
Tényleg a Slágernek mennyi van még a frekvencia engedélyéből?
2012 óta szólnak a 103.9-en, szóval nekik is 1 év és 1,5 hónap, hacsak nem hosszabbítanak.
 #173415  Szerző: Tomi76
 
zenefalo írta:Egyelőre adnak egérutat a Sláger FM-nek (vagy nem)
Tényleg a Slágernek mennyi van még a frekvencia engedélyéből?
 #173414  Szerző: zenefalo
 
Dani írta:
Tomi76 írta:Bár jómagam ennyire töményen nem szeretem a retro zenét hallgatni egész nap de elismerem azt a munkát amit ebbe a rádióba belefektettek. Kellett ehhez a profi háttér, valamint Dénes Tomi, Várkonyi Attila és a többiek profizmusa, ahogyan azt írtad te is. Amennyiben hálózatosodni fognak (márpedig fognak) sokkal nagyobbat fog szólni mint az R1. Itt nincs ismétlés, agyonjátszott, erőltetett zenék itt tényleg változatosság van. Talán csak a 6-10 óra közötti időszak az amit továbbiakban is Balázsék fognak elvinni, de 10 után sok kéz fogja áttekerni a készülékét a Retróra nap mint nap.
Oké, profi a rádió, de miért állnak meg a 80-as éveknél? Újabb zenéket miért nem játszanak? Pl 90-es évekbelieket?
Ki tudja? Lehet, hogy kis idő múlva a 90-esek is bekerülnek! Egyelőre adnak egérutat a Sláger FM-nek (vagy nem). A hétvégén néhányszor belehallgattam a Retro-party műsorba, és néhány 90 utáni dal is hallható volt, gondolom nem véletlenül. (Tom Jones:Sexbomb, Republic:Szállj el kismadár stb.)
 #173413  Szerző: Tomi76
 
Dani írta: Oké, profi a rádió, de miért állnak meg a 80-as éveknél? Újabb zenéket miért nem játszanak? Pl 90-es évekbelieket?
Mert szándékosan nem akarnak 90-es éveket. A 60-70-80-as éveket célozzák meg. Ezzel több hallgatót szereznek mint a 90-es évekkel, mert ez a korosztály eddig annyira nem volt "elkényeztetve". Bár ez is ember függő mert én magam 41 évesen szívesebben hallgatom a mai top slágereket mint a régi zenéket, és nyílván más is van ezzel így. De ennek ellenére abban biztos vagyok, hogy a 10 utáni idősávban országosan le fogja nyomni az R1-et, ha az összes korosztályt egybe vesszük.
 #173412  Szerző: Dani
 
Tomi76 írta:Bár jómagam ennyire töményen nem szeretem a retro zenét hallgatni egész nap de elismerem azt a munkát amit ebbe a rádióba belefektettek. Kellett ehhez a profi háttér, valamint Dénes Tomi, Várkonyi Attila és a többiek profizmusa, ahogyan azt írtad te is. Amennyiben hálózatosodni fognak (márpedig fognak) sokkal nagyobbat fog szólni mint az R1. Itt nincs ismétlés, agyonjátszott, erőltetett zenék itt tényleg változatosság van. Talán csak a 6-10 óra közötti időszak az amit továbbiakban is Balázsék fognak elvinni, de 10 után sok kéz fogja áttekerni a készülékét a Retróra nap mint nap.
Oké, profi a rádió, de miért állnak meg a 80-as éveknél? Újabb zenéket miért nem játszanak? Pl 90-es évekbelieket?
 #173411  Szerző: Tomi76
 
Bár jómagam ennyire töményen nem szeretem a retro zenét hallgatni egész nap de elismerem azt a munkát amit ebbe a rádióba belefektettek. Kellett ehhez a profi háttér, valamint Dénes Tomi, Várkonyi Attila és a többiek profizmusa, ahogyan azt írtad te is. Amennyiben hálózatosodni fognak (márpedig fognak) sokkal nagyobbat fog szólni mint az R1. Itt nincs ismétlés, agyonjátszott, erőltetett zenék itt tényleg változatosság van. Talán csak a 6-10 óra közötti időszak az amit továbbiakban is Balázsék fognak elvinni, de 10 után sok kéz fogja áttekerni a készülékét a Retróra nap mint nap.
 #173408  Szerző: tomee
 
Tomi76 írta:Igen ezzel teljesen egyetértek. Az R1-el ellentétben ez zeneileg változatos. Igaz a múltból jobban lehet meríteni hiszen akad bőven zene, főleg,hogy széles a skála a 60-as évektől a 80-ig. Viszont az már nem lenne annyira tetszetős ha ez a rádió is ugyanolyan agresszív módon, kis rádiókat eltaposva kezdene el terjedni mert akkor jó zene ide vagy oda, de a módszer gusztustalan.
Szomorú, viszont a tendencia már ismert egy éve, tehát nagyjából lehet is sejteni, hogy mikor mire lehet számítani. Abból, amit McFly nyilatkozott nem is nagyon gondolom, hogy ez lenne a vége, úgy gondolom, hogy lesz még 2018-ban meglepetés bőven, de nehéz eldönteni, hogy ez rossz-e vagy sem.

Most jelenleg ez a rádió ugyanolyan profizmussal készül, mint a R1: szépen van beállítva, tényleg mélyen merít a retró zenékből, sokszor kipróbált emberekkel, a Sláger legtöbb gyermekbetegségét kiküszöböli... Mindezt úgy, hogy tudjuk "honnan fúj a szél". Most akkor vajon hol lehet az igazság?!
 #173406  Szerző: Tomi76
 
Igen ezzel teljesen egyetértek. Az R1-el ellentétben ez zeneileg változatos. Igaz a múltból jobban lehet meríteni hiszen akad bőven zene, főleg,hogy széles a skála a 60-as évektől a 80-ig. Viszont az már nem lenne annyira tetszetős ha ez a rádió is ugyanolyan agresszív módon, kis rádiókat eltaposva kezdene el terjedni mert akkor jó zene ide vagy oda, de a módszer gusztustalan.
 #173403  Szerző: whoisthere
 
Örülök, hogy végre felmerült! Nem a tulajdonosokat kell nézni, mert a zene nem politizál, a műsorvezetők nem politizálnak, a hírek szerkesztése meg... Nos, egy olyan világban, ahol komolyan hisznek a gömbölyű Föld létezésében... :blush:
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 27