RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1 Baranya megye - Pécs, Komló, Mohács, Villány

 #870  Szerző: LAZLOW
 
Legalább léptek valamit a zenei változatosság felé :lol:
 #767  Szerző: Attis
 
Ez az!! 7-8 percig! Izgi volt. :lol:
 #743  Szerző: Attis
 
Ma viszonylag hosszabb ideig tudtam hallgatni a 99,4-en a komlói adást. Borzasztó minőségű. Erőtlen, halk. A fonyódi Juventushoz hasonlítanám.
Ma 15 órakor meg nem tudtak visszakapcsolódni az országos adásra, így 7-8 percig vmi töltelékzenét adtak (egy Nintendo-játék zenéjéhez hasonló), aztán egy szignál, és épp Jennifer Lopez vmelyik számának kellős közepébe kapcsoltak.
A pécsi frekin meg hónapok óta megfigyelhető, h az országos adásnál 2-3 percenként szaggat egyet az adás. Kb. 1 másodperc kihagyás, és megy tovább. Mintha bufferelne, vagy nem tudom.
Amúgy ez az a rádió, amit napközben 20 percnél, ha akarok, se tudok tovább hallgatni. Eleve utálom az R'n'B-t, az évek óta agyonjátszott zenék meg már idegesítenek. A leghosszabb zenei óráról (ami már minden szignálban bent van) nem is beszélve. Csak a DiscoShit és a Ministry of Sound miatt hallgatom tartósabban.
 #688  Szerző: Mipi
 
Nekem így jönnek le a hangminőségek!

1. Sláger
2. Rádió 1
3. Juventus

Ez a 3 adó szól a legszebben, de a legjobban a Sláger!
 #517  Szerző: Sz.
 
Nem tudom mikor volt az a "pár éve", de ha max. 3-4 évvel ezelőtt, akkor valószínűleg nem a Rádió1 volt hangosabb, hanem a Danubius halkabb. Ugyanis akkortájt cserélte le a Danu a prociját az akkor legújabb OMNIA-ra, ami a lehető legnagyobb ballépés volt, ugyanis a hangereje kb 75%-ra csökkent az előzőhöz képest, ami egy régebbi Orban volt. képest. Nem azt mondom, hogy ez okozta a Danubius jelentős hallgatottságcsökkenését ebben az időszakban, de szerepet játszott benne, az biztos. Azóta (vezetőség- és tulajdonoscsere után) megint csere volt, lecserélték az Omniát egy Orban Optimod 8500FM-re.

A Rádió1 már évek óta egy Orban Optimod 8300FM-et használ a pesti frekin többnyire ugyanolyan presettel, most is ez processzál. Egyébként már helyreállt a hanghiba, amit az előző hsz-emben írtam, de szerintem nem az adásprocesszor lehetett ezért a ludas, hanem a moduláció, vagy vmi hasonló.
 #509  Szerző: Sokol404
 
Pár éve -amikor Pesten jártam- hallottam, h. hangosabban szól, mint a Danubius a 103,3-on. Ebből arra következtet a laikus, h. erősebb a jel. Pedig ez nem így van, hanem csak agyonkompresszorozzák. A 103,3 MHz 50 kW-tal ad, ezt nehéz lenne megfejelni. :lol: Szóval ilyenkor az egyszerű ember inkább a Rádió1-et hallgatja, mert az ott van mellette, és az hangosabb. :? Ez pszichológia..., tehát nem véletlen, h. így van beállítva a hangerősség.
 #211  Szerző: Sz.
 
A 103.9 hangja mintha kóros elváltozást mutatna...
Elrontották ezt is, pedig régen szépen szólt.
  • 1
  • 478
  • 479
  • 480
  • 481
  • 482