RADIOSITE Fórum

  • Rádió Focus - Salgótarján - 100.4 MHz

 #26056  Szerző: Zoey
 
Megújult szeptember 1-jén a 100,4 Radio Focus.
Amennyire megfigyeltem, új signálok, és sok új zene érkezett. Dance-esebb lett a rádió, sok remix pörög és vannak új hangok is.
A honlap teljesen megújult, bár még nem teljes, mert a műsorokról és munkatársakról nem találtam semmit. De folyamatosan frissül.
Hajrá, ütős kis rádió ez, nem titkoltan kedvenceim közé tartozik. :D Hátha sikerül visszaelőzni a Danubiust!
 #15668  Szerző: mg
 
Sakál írta:mg: mikor szórakoztam ilyenekkel, mindig úgy voltam, hogy tök könnyű lesz gumit csinálni, szinte bármelyik zene intrója megteszi, aztán mindig rá kellett jönnöm, hogy azért érdemes jobban szétnézni ilyenkor.
nyilván, akármiből nem lehet. én pl arra törekszem, hogy kijöjjön legalább másfél perc ismételhető rész, ami elég semleges ahhoz, hogy ne legyen figyelemelterelő, de valamennyire megadja a ritmust, meg lehessen válogatni hangulatnak megfelelően. bár mostanában mi nagyon nem is használunk loopot, lustaság félegészség, inkább találomra berántunk valami semlegesebb-instrumentálisabb-chillesebb zenét :)
 #15665  Szerző: Sakál
 
Óra közben nagyon ritkán van gumizene, általában "rendes" zene elejében vagy végében van szöveg. :)

mg: mikor szórakoztam ilyenekkel, mindig úgy voltam, hogy tök könnyű lesz gumit csinálni, szinte bármelyik zene intrója megteszi, aztán mindig rá kellett jönnöm, hogy azért érdemes jobban szétnézni ilyenkor.
 #15663  Szerző: mg
 
engem is elkap néha a hülyeség, aztán úgy hallgatok direkt zenét, hogy az a rész ott jó lesz szignálhoz, azt meg ott be lehet loopolni :)
 #15656  Szerző: Zoey
 
Csak óra elején vannak ilyen jellegű gumizenék? De amikor óra közben beszélnek a mvezetők, akkor is megy valami gumizene szerűség alatta...
Tényleg ez a legegyszerűbb megoldás, de nincs is vele semmi gond, tökéletesenmegfelelnek ezek is. Zeneszerkesztőkkel lehet könnyen gumizenéket gyártani. Én is tudok, ha kell vkinek :):):)
 #15655  Szerző: Sakál
 
A hírek utáni beköszönés alatt vannak ilyen introkból összeloopolt gumizenék, máskor nem jellemző. És nem újkeletű a dolog, ez már így van 4 éve. Annyira nem érdekes megoldás, a legtöbb helyen így készítenek gumizenét, ez a legegyszerűbb.
 #12391  Szerző: giallarosa
 
A régi fórumon arról folyt a vita, hogy jó-e az, hogy nem használnak gumizenét a megszólalások alatt, az éppen következő számra beszélnek rá. Most belehallgattam: úgy tűnik azóta valamelyest változtattak ezen. Érdekes megoldás: egyes zene számok elejéről levágták az intrót és abból készítettek gumizenét. Pl. egy órája csak Michael Jackson Billie Jean-t alkalmazzák...