RADIOSITE Fórum

  • Rádió Focus - Salgótarján - 100.4 MHz

 #118753  Szerző: Sakál
 
xymate írta:Nem 100%, de tudtommal az adó valahol Tarján északi részén van, közvetlen a szlovák határ mellett
Konkrétan a környék legmagasabb pontján, a Karancson, illetve egy tartalék adó a Pipisen, utóbbi szinte bent a városban.
 #118717  Szerző: xymate
 
Na ez is meglepő számomra, mert nekem vonaton kb. jó, ha Pásztóig jön Salgótarján felől. Micsoda készülékeitek vannak :shock:
A Focusnak elég nagy a térereje, valamint azt is aláírom, hogy az is nagyon érdekes ahogyan és ahol bejön a rádió. 13 évig laktam Salgótarjánban :) Nem 100%, de tudtommal az adó valahol Tarján északi részén van, közvetlen a szlovák határ mellett, a belváros légvonalban jó pár kilométer, és jó pár domb/hegy van köztük, és sok helyen már a belvárosban is recseg ropog a rádió. Sajnos tapasztalat... Az is teljesen igaz, hogy a 21-es úton Hatvan felé haladva Már Pásztónál hallgathatatlan, sőt mikor még volt Sláger rádió, Pásztónál néhány km hosszan a szentesi 100.4 szólt kristály tisztán. :) :) Viszont Hatvanban már ismét kis túlzással tökéletes, és az M3-as autópályán Hatvantól egészen Gödöllőig tökéletesen jön! Gondolom ez az Északi khg adottságaival magyarázható. És még valami, Budapest északkeleti részén, egész pontosan a XV. kerületben a pólus centernél az autórádióban szintén tökéletesen szól. RDS és sztereó nélkül, de recsegés nélkül. Ezek a "mérések" még jó pár éve készültek, mikor BP és Starján között ingáztam, valamint a 100.3-on még nem szólt a Lánchíd Rádió. Azóta van Lánchíd rádió, én pedig zalaegerszegi lettem :D :)
 #56224  Szerző: Zoey
 
nyikolaj írta:Bár mi döntenénk ^^
Egyezzünk ki egy jó erős kisközzel...
Ott sincs még tudtommal 1 db se :)
És akkor a reklám vita is megoldódna! :)
Igen, egy jól összerakott kisköz is betöltheti a helyi médium szerepét, így az sem lenne egy utolsó dolog...
De hát erről sem mi döntünk... ^^
 #56223  Szerző: nyikolaj
 
Bár mi döntenénk ^^
Egyezzünk ki egy jó erős kisközzel...
Ott sincs még tudtommal 1 db se :)
És akkor a reklám vita is megoldódna! :)
 #56222  Szerző: Zoey
 
Ok, én nem kötekedésnek szántam, és elhiszem, hogy ismered a várost. Én emberek szempontjából mondtam főleg, hogy szükségük lenne még akár további helyi médiumokra, de reklám tekintetében lehetséges, hogy tényleg nem lenne jövedelmező. Az, hogy a Focus-on nem sok reklám fut (ha egyáltalán így van, mert ezt nem igazán figyeltem eddig), nem jelenti azt, hogy egy másik csapat ne tudna legalább annyi, vagy több hirdetőt találni. Nem ugyanolyan mindenki marketingje, vannak rádiók, amiknek különösen jók, vannak, amiknek egyáltalán nem.
Az Express szeritnem pont nem jó példa, mert azon - ahogyan én emlékszem - elég sok reklám ment. De pl. ha a jelenlegi miskolci helyzetet vesszük, elég feltűnő, hogy pl. a Szinvában több reklám van, mint a Sztáron. Pedig előbbi kisközösségi. Igaz, hogy utóbbi szegedi, de lehetnének jobb helyi marketingesei, lehetne egy ilyen nagy városban több hirdetőt találni...
Ezekről pedig úgysem mi döntünk, de mire jó egy fórum, ha nem erre, hogy megvitassuk nézeteinket normális módon, intelligensen? :roll:
 #56221  Szerző: nyikolaj
 
S.tarjánban járatos vagyok én is,mert ott él az uncsi nővérem....
Szekszáredon is jártam már egyébként.

Én csak azt akarom mondani,hogy nem hinném,hogy megélne még egy helyi rádió S.tarjánban.Egy hálózatos rádiót még nagy nehezen eltudok képzelni,de azt is csak olyat ami 100%osan pesti reklámmal van tele,mert ugye akkor nem a kisvárosnak kell marketing után szaladgálni....

Ok,lehetne próbálkozni,,,mert a lehetőség az megvan,de úgy járna mint nálunk az Express...elfogynának a támogatók.Akárhogy is nézzük sajnos ez egy szegény térség.Pont ez a 2 megye leginkább.

Szerintem meg már rég lenne a Focus mellett egy másik adó...Csak tudják,hogy nem érné meg.És nem is páyáztat senki.

Hidd el Zoey!Én is nagyon jól ismerem S.tarjánt!Szerintem ugyanúgy mint te!

Lehet ebben a témában nem értünk egyet,de egyforma nézetünk nem lehet...
:)

Ózdot pedig azért említettem,mert ha már K.barcikán van helyi,akkor ott is lehetne már 1.
 #56219  Szerző: Zoey
 
nyikolaj írta:Zoey!
Salgótarján az Salgótarján,Szekszárd meg Szekszárd!
Ezzel elmondtam sok mindent....
Ugye érted???

S.tarjánnak ,ha még nem lenne helyi ker rádiója,akkor én is azt mondanám,hogy kellene oda...
De van,és lehet neki örülni....

kicsit off!
Ott van pl:Ózd...Na oda viszont elférne 1 db helyi adó,mert az a Juventus(Miskolc) rádió az felér egy nullával.ÓZDON!
Nem, nem teljesen értelek. Sőt, egyáltalán nem. Miért lenne más Szekszárd, mint Salgótarján? Bocs, de szerintem te nem sokat lehettél ott, ha ilyeneket mondasz. Én viszont elég sokat ahhoz, hogy tudjam, kb. olyan mint Miskolc vagy Nyíregyháza (nem lakosságot tekintve), ott is ugyanolyan emberek élnek, mint akárhol máshol, és ha ezeknél a városoknál szükség van több helyi rádióra, akkor itt is. Ismerek salgótarjáni embereket, szakmabelieket, és az általuk hallottak alapján mondom, amit mondok, nem csak úgy, légből kapva, csak mert én azt gondolom, hogy ez úgy van, hogy...

Ja, én inkább Ózdon nevetek. De lehet, hogy te pedig ott vagy járatosabbm és ismered jobban a helyzetet...
 #56208  Szerző: nyikolaj
 
Zoey!
Salgótarján az Salgótarján,Szekszárd meg Szekszárd!
Ezzel elmondtam sok mindent....
Ugye érted???

S.tarjánnak ,ha még nem lenne helyi ker rádiója,akkor én is azt mondanám,hogy kellene oda...
De van,és lehet neki örülni....

kicsit off!
Ott van pl:Ózd...Na oda viszont elférne 1 db helyi adó,mert az a Juventus(Miskolc) rádió az felér egy nullával.ÓZDON!
 #56202  Szerző: Zoey
 
Én se gondolom, hogy mást hallanál, mint az egri Gold FM, ugyanakkor teljesen ledöbbentem, mikor olvastam, hogy Salgótarjánban is fogható. Ránéztem a térképre (nem mintha nem tudnám, hol van Eger és Salgótarján), de azért annyira nincsenek közel egymáshoz. Sőt, elvileg Miskolc légvonalban közelebb is van Egerhez, és Miskolcon nálam pl. nem fogható, de akárhol néztem a városban, nekem sehol nem jött (tudom, írták mások, hogy nekik viszont igen). De akkor őszintén kérdem én, mennyivel sugároz az az egri Gold, ha Salgótarjánban ilyen tisztán szól?!???
tomi60 írta:Kedves Sanyi19801016!
Hatvanban is el lehet kapni és a Rádió Focus is szépen jön Salgótarjánból!
Na ez is meglepő számomra, mert nekem vonaton kb. jó, ha Pásztóig jön Salgótarján felől. Micsoda készülékeitek vannak :shock:
nyikolaj írta: Elég oda a Focus hidd el!
Ezzel nem értek egyet. Miért ne lehetne ott is több helyi adó? A kisebb lakosságú Szekszárdon is több van, vagy legalábbis volt... Persze lehet, hogy a helyieknek ennyi pont elég, bár a hallgatottsági adatok alapján az elmúlt 2 évben is inkább az országos rádiókat preferálták ezzel szemben...
(amit - hozzáteszem - nem értek, mert egy elég jól összerakott helyi rádiónak tartom a Focus-t).
 #56201  Szerző: tomi60
 
Kedves Sanyi19801016!

Az Fm 106.9 MHz-n,100 %,hogy Egerből hallod a Gold Fm-et tesztelni!Hatvanban is el lehet kapni és a Rádió Focus is szépen jön Salgótarjánból!

Üdv.!