RADIOSITE Fórum

  • radiocafé

 #15489  Szerző: Pasa
 
Chriss írta:a fővárosi ember előszeretettel parasztozza le a vidéket
Azért ne általánosíts! Én pl. szívesebben laknék vidéken, sajnos nem rajtam múlik, hogy nem tehetem (nem vagyok olyan szerencsés). :cry:
 #15471  Szerző: Chriss
 
szinte szó szerint ez maradt ki a tegnapi hsz-emből, Bp hemzseg a parasztoktól, akik alatt ugye nem a szántóvető, földművelőket értjük...
én bp-i vagyok, úgyhogy mondhatom...
a fővárosi ember előszeretettel parasztozza le a vidéket és különös hangsúllyal mondja másokra, hogy "vidéki", miközben Bp a legbüdösebb, legkoszosabb városok egyike, a közlekedés tragikus, a parkolás kaotikus és az utak állapota siralmas...
 #15464  Szerző: mg
 
meg miért az a hozzáállás, hogy vidékre a parasztokhoz le kell süllyedni, meg hogy ott az igényszint így meg úgy, érdekes módon akárhányszor járok pesten, a két szép szememmel nézve nem azt látom, hogy ott tetőzne az igényesség :D
 #15434  Szerző: Chriss
 
mindketten szívemből szóltok, de egyszer már el kéne kezdeni, hogy a kerrádiózás nem egyenlő az igénytelenséggel, a gagyival és a bulvárral! mondjuk ezt nem egy Radiocafe fogja meghonosítani, az biztos, de egyszer induljunk már meg felfelé is azon a lejtőn, ne csak mindig lefelé csússzunk...

nekem kb 8 éve az fáj ebben az egészben, hogy -ahogy írjátok is- az országosak utána mennek a közönségnek, mert a vidék, meg a zenei izlés, meg az eltérések stb... ez aztán azt generálta, hogy az elmúlt több, mint 10 évben agyhalál lett a kerrádiózás, míg a közszolgálat meg szabályosan meghalt, pedig ott van a legtöbb pénz!
hol van hát az igazság?
hol van a média társadalom formáló szerepe? kúltúra, közizlés alakítása? ebben az országban csak Maunika és Győzike show és Jáksó 20 meg Bumeráng formál? több ló nem indult a csatában?

az osztrákoknak 20-30 éve miért sikerül, hogy egy országos állami kerrádió hülyére ver mindenkit, nem gagyi, de egyszerre profi és trendi?!
és ha mégsem tetszik és átkapcsolsz egy tartományi rádióra, megdöbbensz, annyira szuper, szinte mindegy, milyen stílus, de nagyon össze van rakva! ami beszédes, ott tudnak beszélni, ami zenés, ott szuper zenék mennek, hallatszik a kapitalista küzdelem, hogy minden ki van válogatva és meg van tervezve, mert ez piacgazdaság, az erősebb túléli, a gyengébb elbukik!
(nálunk a talk rádiók dögunalom, a zenés rádiók meg egymást majmolják vagy valami nyugati trendet másolnak, többnyire külföldi, magyarul nem értő és beszélő vezetőknek köszönhetően...)

nálunk hol van pl osztrák szakmai (?) minta, amikor tévéket és rádiókat jóformán pályáztatás nélkül akarnak hosszabítani? (pl RTL és tv2 legutóbb, de a 2 országos kerrádió is majdnem, ha Sólyom nem vétózza meg... nevetséges és szánalmas, ami itt megy!)
 #15382  Szerző: MrG
 
Nekem is ez lenne szimpatikusabb, amit terveznek és amit írsz, de ettől függetlenül elég utópisztikus elképzelés. Mindemellett igazából ez a koncepció szerintem - a jelenlegi zenei kínálat mellett - a "közszolgálati" MR2 feladata lenne és emellé passzolna 2 kereskedelmi, többnyire (pop)zenei adó, de mint tudjuk, egy ilyen MR2 még naivabb gondolat, mint a szerintük sikerre ítélt EMG-terv. A budapesti és az országos piac teljes egészében más, kár is hasonlítgatni, a Café prémiumrádióként van a köztudatban, jól targetálható reklámidővel, alacsony összhallgatottságú, de a célcsoportban erős és ismert. Szerintem egy ilyenre Letenyétől Záhonyig nem lenne különösebb igény, főleg az MR2 mellett. Teljesen mások a fővárosban és az ország többi részén a hallgatói szokások, az igényszint, meg a zenei ízlés is. Itt nem lehet olyan reklámokat eladni, amiket a 98.6-on igen.

Itt minél szélesebb réteghez kell szólni, fontos a nagy hallgatottság, az erős arculat, rongyosra játszott zenék (lehetőleg minél kevesebb legyen rotációban), kevés (és annál kevésbé intelligensebb) beszéd, meg erős brand. Ezt pedig "underground" rádióval nem fogják tudni elérni és be fog bukni az egész. Főleg ilyen minimum 800 millós koncessziós díj javaslatokkal... a bevétel teljes egészében rámenne, a másik, zenei adó meg vigyorogva nézné. Úgy járna, mint a Sláger pár éve majdnem, aztán majd utána meggondolnák jobban kicsit a dolgot és mélyrepülésbe kezdene a színvonal, jönnének a Lajkakakák meg az Abaházicsabák.

Egyébként egyszer azt mondják, hogy a Cafétól teljesen különböző rádiót akarnak, utána meg lenyilatkozzák, hogy 50-50-es zene-szöveg arány, a többitől eltérő zenei kínálat. Akkor ez most nem ugyanaz? Ráadásul ugyanabban a cikkben (vaze').

Ha meg az egyik 50% bulvárszennyes, másik 50% rúzsamagdi/caraláb/djbobo, akkor meg szerintem ugyanott leszünk, mint most és sírjuk majd vissza a Danubiust.
 #15381  Szerző: mg
 
Szabi írta:Engem ne parasztozz le ( :D ), nekem tetszene. Csak a jelenlegi Danubius-Sláger duó hallgatóinak nem. Országos kereskedelmi rádiónál Magyarországon brutálisan vicces és naiv elképzelés, amit ezek akarnak... persze sok sikert blablabla.
Egyrészt az EMG a Caféval se törekszik a hallgatottsági lista élére törni, ennek ellenére nem hallani, hogy annyira csődbe akarna menni, pedig igen szép nagy az a mostani frekvencia is, meg fullos az a stúdió, meg a stáb se rossz azért, gondolom, fizetnek rendesen...
A Danubius-Sláger duó hallgatói tudod, mennyire érdekelnek :D
Viszont ezt a dolgot azért látom életképesnek, mert a Sláger meg a Danubius stílusában helyi kerrádió is megél bárhol, ilyen viszont nem, ez országosban működhetne szerintem. Aztán végre itt az alvégen is lehetne hallgatni valamit, tudod, erre is van, akinek nem mindegy, hogy Nesta vagy Buza Sándor, Hajós vagy Majka, Veress Dóri vagy Vass Maya :)
megaztán esetleg akkor nem két gumicsizma adó lenne, amelyiken blikket lehet reklámozni, hanem egy, amin blikket, meg egy, amin mondjuk Napi Gazdaságot...
szóval nem hiszem, hogy olyan hülye lenne az EMG, ki lehet ez találva. ha csak 5% lesz a hallgatottsága, és mégis megél, meg még jó is lesz, én akkor is csak örülök, a Sláger meg a Danubius meg nem egy akkora veszteség szerintem, hogy patakkönnyek hullanának értük. a mai mainstream kerrádiózás különben is annyira elvesztette a kötődését a hallgatókkal, hogy az emberek többsége ezt is egy vállrándítással nyugtázza, aztán átteker a következőre, ahol épp neki hallgatható zene van.
 #15380  Szerző: MrG
 
mg írta:
Szabi írta:Remélem azt nem gondolja senki, hogy a Sláger és a Danu elveszti a frekvenciáit... és remélem vicc, amit a cikkben írnak, mert én égek az EMG helyett... :D

Beszélgetős műsorok, napersze. Biztos az kell a parasztnak...
ugyan miért? bunkózenés-bunkóműsorvezető néha benyög valami bunkóságot típusú rádiót találsz százat, legalább egy nem olyan lenne :)
Engem ne parasztozz le ( :D ), nekem tetszene. Csak a jelenlegi Danubius-Sláger duó hallgatóinak nem. Országos kereskedelmi rádiónál Magyarországon brutálisan vicces és naiv elképzelés, amit ezek akarnak... persze sok sikert blablabla.
 #15370  Szerző: mg
 
Szabi írta:Remélem azt nem gondolja senki, hogy a Sláger és a Danu elveszti a frekvenciáit... és remélem vicc, amit a cikkben írnak, mert én égek az EMG helyett... :D

Beszélgetős műsorok, napersze. Biztos az kell a parasztnak...
ugyan miért? bunkózenés-bunkóműsorvezető néha benyög valami bunkóságot típusú rádiót találsz százat, legalább egy nem olyan lenne :)
 #15369  Szerző: Attis
 
Szabi írta:Remélem azt nem gondolja senki, hogy a Sláger és a Danu elveszti a frekvenciáit... és remélem vicc, amit a cikkben írnak, mert én égek az EMG helyett... :D

Beszélgetős műsorok, napersze. Biztos az kell a parasztnak...
Nagy összegben is mernék fogadni, h jövőre ilyenkor is e két rádió fog szólni. (Szerintem sajnos, de sokan szeretik őket.) A radiocafé tervei meg jól hangzanak, de ami elmegy Pesten (ott is csak 1-2% a hallgatottságuk), az vidéken elég életképtelen. Pl. az MR2 (ami igaz szinte csak egy zenerádió) a fővárosban nagyon jó eredményeket produkál, vidéken azért annyira nem kiemelkedő.
 #15368  Szerző: MrG
 
Remélem azt nem gondolja senki, hogy a Sláger és a Danu elveszti a frekvenciáit... és remélem vicc, amit a cikkben írnak, mert én égek az EMG helyett... :D

Beszélgetős műsorok, napersze. Biztos az kell a parasztnak...
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36