RADIOSITE Fórum

  • Megszűnt rádiók

 #8392  Szerző: nyikolaj
 
http://www.muveszetek.hu/radio.htm Itt találtam rá a miskolci Junior rádiora.Egyébként ezért kérdeztem rá,mert én se emlékeztem,hogy lett volna Miskóciában ilyen. :roll:
 #8366  Szerző: mjoel
 
nyikolaj írta:Tudja valaki,hogy Miskolcon a Junior rádio fm 99,9 miért szünt meg? :roll: (anno)
Szia! Ilyen rádió Miskolcon nem is volt amire te gondolsz az a Skay Music Radió Miskolc 99.9 kábelen ment. Emlékeim szerint azért szűnt meg mert anno Érden ferkihez jutott a Sky rádió üzemeltetője, és vitte az egész pakot oda és Junior Rádió ként indult Érden. Utána voltak próbálkozások újra szerették volna indítani csak állítólag ismeretlenek kipakolták a stúdiót. Aztán szintén kábel rádióként elindult a Rádió Juice. Ennyi ami így hirtelen az eszembe jutott.
:D
 #7100  Szerző: nyikolaj
 
Tudja valaki,hogy Miskolcon a Junior rádio fm 99,9 miért szünt meg? :roll: (anno)
 #2696  Szerző: Pasa
 
Kösz a kiegészítést. Egy-két dolgot azért félreértettél. Én a 96,4 Budapest Rádióra mondom, hogy ma már nem létezik, a 88,1-en valóban csak formátumcsere történt (de nagyon). A Pilis 1995 óta létezik, a "hőskorban" nem volt arab tulaja, tehát más rádió volt. Igen, a Dunakanyart a Mária kebelezte be, ezért is soroltam a halott rádiók közé. Tudjuk, hogy a 96,4 osztott volt (meg rajta kívül a 91,1-91,9-98,0-100,3 is), de a lényeget hagytam csak le, hogy az akkori éjszakai Roxynak semmi köze a maihoz (még először a freki elnyerésekor nevet is akartak változtatni, mint a Danubius esetében is). A Juventussal kapcsolatban annyit, hogy nekem a 810 AM-ről ugrik be az igazi Juventus, nagyjából azután süllyedt nagyon a színvonal, mikor megszűnt az a freki. ;)
 #2678  Szerző: Chriss
 
Pasa írta:Budapesten is hosszú a lista:
-FM-
88,1 Budapest Rádió (ma Pont FM)
91,1 Pilis Rádió (ma Sunshine, más tulaj, igénytelen tucatrádió)
91,9 Dunakanyar Rádió (régen sokrétű szórakoztató rádió volt)
92,9 Star Rádió (az első hazai retró adó, jó volt); Deejay (na ehhez asszem nem kell kommentár!)
94,2 Extrém (meg ehhez se; ezt befalta a Mária)
95,3 Rádió M Classic (eddigi egyetlen komolyzenei kereskedelmi rádió volt, most ballib szócső van a helyén...)
96,4 Melody FM / Budapest Rádió (nincs köze a 88,1-eshez)
98,6 Est FM (a Café sem rossz, na de az Est FM volt az igazi)
99,5 Pannon Rádió (hát igen, megölték, más szélsőséges adók ma is mennek, pl. Klub...)
102,1 Radio Bridge (angol nyelvű volt eleinte, főleg a VOA Europe-t relézte, aztán jó kis rockrádió lett belőle)
71,63 Rádió 11 (hazánk első magánadója, 1989-től a XI. kerületben)
-AM-
873 Calypso (az egyetlen budapesti regionális MR-adó volt, azóta sincs másik)
810 Juventus (csak a név egyezik a maival, ez a műsor is "halott")
jó összefoglaló, gratulálok!
1-2 észrevétel csak és nem kötekedni akarok:
- a Bp rádió csak nevet váltott, de ugyanaz a rádió, Rónai Egonék kivásárolták az ukrán tulajt és ők lettek azok, tehát a banda maradt
- a Pilis rádió tulaja ugyanaz az arab ember, Nabilnak hívják, a Sunshine csak üzemelteti a frekvenciát
- a Dunakanyar Rádiót szintén a Mária vásárolta fel
- a Melody/Bp/Roxy rádiók az akkori agyament állapotok mintapéldája voltak, 3 adó egy osztott frekin, 3x8 órában, a frekit végül a Roxy nyerte meg
- a 810 AM Juventus ugyanaz volt, mint a későbbi 89,5 FM és még Wossala György tulajdonos idejében kapták meg a 93,9-et is... az más kérdés, hogy később az egészet megvette az amerikai Metromedia Inc.
 #2607  Szerző: LuciFerko
 
az EST FM-ről kinek milyen emlékei vannak?
 #1224  Szerző: Pasa
 
Budapesten is hosszú a lista:
-FM-
88,1 Budapest Rádió (ma Pont FM)
91,1 Pilis Rádió (ma Sunshine, más tulaj, igénytelen tucatrádió)
91,9 Dunakanyar Rádió (régen sokrétű szórakoztató rádió volt)
92,9 Star Rádió (az első hazai retró adó, jó volt); Deejay (na ehhez asszem nem kell kommentár!)
94,2 Extrém (meg ehhez se; ezt befalta a Mária)
95,3 Rádió M Classic (eddigi egyetlen komolyzenei kereskedelmi rádió volt, most ballib szócső van a helyén...)
96,4 Melody FM / Budapest Rádió (nincs köze a 88,1-eshez)
98,6 Est FM (a Café sem rossz, na de az Est FM volt az igazi)
99,5 Pannon Rádió (hát igen, megölték, más szélsőséges adók ma is mennek, pl. Klub...)
102,1 Radio Bridge (angol nyelvű volt eleinte, főleg a VOA Europe-t relézte, aztán jó kis rockrádió lett belőle)
71,63 Rádió 11 (hazánk első magánadója, 1989-től a XI. kerületben)
-AM-
873 Calypso (az egyetlen budapesti regionális MR-adó volt, azóta sincs másik)
810 Juventus (csak a név egyezik a maival, ez a műsor is "halott")
 #1131  Szerző: RADIOSITE
 
Eredeti cím: Halott rádiók, amiket egykor szerettünk
Eredeti téma létrehozója: cool

Legyen ez a topic azoknak a rádióknak az emlékhelye, amik ma már nincsenek közöttünk.

Kezdem én a sort.

Debrecen - Szóla Rádió
City Rádió - Egyenesen tönkreverték.
Aqua Rádió - Az emberi hülyeség tette tönkre!
Rock Fm

Beretyóújfalu: Partner Fm - Nagyon klassz adó volt, sajnálom hogy tönkretették a Cityvel együtt.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15