RADIOSITE Fórum

  • Vital FM - Debrecen - 102.4 MHz

 #2142  Szerző: t
 
na meg a 15-29 egy uniformizáló kereskedelmi kategória (=minden embert programozott rádióhallgató gépnek tekintő), ez meg elvileg egy közösségi rádió, tehát nem kereskedelmi kategóriákban kell gondolkodnia :)
de ha ebben is gondolkodunk, szerinted a 15-29, vagy a 30-49 vásárol nagyobb értékű dolgokat? :)

amúgy én is jazzrádiót indítanék, ha indítanék :)
 #2141  Szerző: t
 
nem feltétlen értek egyet.
- a dance a fiatalabb korosztályt célozza meg, a jazznél minden korosztályból van, aki szívesen hallgatja.
- ha (a közösségi frekin működő rádióba szomorú módon) némi kereskedelmi szemlélet is betársul (mondjuk még akkor is legalább az dícsérendő, hogy nem szokásos populáris kereskedelmi formátummal próbálkoznak), akkor a hirdetőknek felmutatható a hallgatóságból a fiataloknál tehetősebb középkorosztály.
- na és mivel a jazz a dance-nél jobban háttérbe szoruló műfaj, a hallgatók erősebben kötődhetnek a rádióhoz, lelkesebbek lehetnek iránta, mert kevesebb helyütt szolgálják ki az igényeiket. (értsd kerrádióban, viván tudtommal előfordul dance; jazz viszont egyáltalán nem.)
 #2135  Szerző: Jani
 
Andrew5 írta:A JazzFm célja a Jazz sokszínűségét bemutatni így a régi klasszikusoktól , a latin jazzen , a jazzrockon, át a modernig minden szerepel.

A minőséggel kapcsolatban pedig annyit hogy hamarosan kábelen is fogható és természetesen az internet szinte mindenkinél adott. ;)
Mekkora rá az igény?Jelezték feléd sokan,hogy szívesebben hallgatnának az emberek jazz zenéket,mint a twist-et?
Egy dance adóval pl. a 15-29 éves korosztályt is megcélozhattátok volna.A Rádió 1 napközben rengeteg zenét ismétel és kevés a dance zene.Szerintem nagyobb esélyetek lett volna a nagyobb hallgatottságban.
Mindenesetre sok sikert a Jazz FM-hez.
 #2086  Szerző: Andrew5
 
A JazzFm célja a Jazz sokszínűségét bemutatni így a régi klasszikusoktól , a latin jazzen , a jazzrockon, át a modernig minden szerepel.

A minőséggel kapcsolatban pedig annyit hogy hamarosan kábelen is fogható és természetesen az internet szinte mindenkinél adott. ;)
 #2038  Szerző: Pasa
 
Nekem csak egy apró kétségem van. Jazz csak valóban jó minőségben élvezhető, mivel abszolút minőségi zene. Egy 1 wattos adóval elérhető vételkörzetben szerintem max. 1 km-ig lehet jó minőségben hallgatni, esetleg addig sem...
 #2036  Szerző: t
 
Jani írta:Nem Jazz-ként indult,de miért lett éppen Jazz?
Miért nem valami frankó kis Dance adó?
mert van, akinek meg jazzre van igénye. node hogy ez is mennyire lesz közösségi rádió, vagy épp mennyire nem... végülis ha a debreceni jazzkedvelőket közösségnek vesszük, biztosított nekik a részvétel lehetősége a műsorkészítésben, bevállalósak lesznek és nem patikamérlegen adagolt smooth jazzel óvatoskodnak, illetve az esetleges hasznot nem zsebrevágja valaki, hanem visszaforgatják akár a rádió fejlesztésére, akár koncertekre, stb., akkor ez egy kiváló közösségi rádió lesz, szerintem. mondjuk közösségi rádiónál eladásról és átpozicionálásról beszélni több, mint vicces.

de közösségi rádiót egyébként akár a dancekedvelők is csinálhatnának, miért is ne? tehetséges dj-kkel, akik értenek is a műfajhoz, még akár mondani is tudnak róla valamit, hogy mások is jobban képbe kerüljenek azon kívül, hogy pörgetik egyfolytában a zenét... csakhát ugye momentán freki nincs
 #2015  Szerző: Jani
 
Nem Jazz-ként indult,de miért lett éppen Jazz?
Miért nem valami frankó kis Dance adó?
 #1892  Szerző: Andrew5
 
na ezt nemértem...

1. Hogy hogy 2 szer egy évben?
2. Miért ne válthatna arculatot egy kisközrádió pl? :shock:
 #1879  Szerző: vakeger
 
Halihó!

Azt nem értem, hogy kisközösségi frekin hogy engedélyezik azt, hogy 1 éven belül kétszer váltson az ember arculatot. Van ugye egy pályázat amiben le kell fektetni sokmindent. akkor most míííííííííívaaaaaaaaan? :lol:
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59